Windows Defender - wykrywanie plików usuniętych?
#1
Wczoraj robiłem pełne skanowanie MBAM - nic.
Dzisiaj testowałem KISa (nie wyszło), też zapodałem mu pełny skan aby zrobił sobie cache - czysto.
Na pewno jest czysto, tego jestem pewien.

Kilka dni temu miałem nieco próbek na dysku z labu, poleciały potem do kosza (na pewno było opróżnione itd.).
Przed chwilą skanować skończył Windows Defender i... zaskoczenie, bo znalazł nieco rzeczy, których nie ma od tych kilku dni :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zastanawia mnie, z czego to wynika. Już nie fakt, że usunięte mogły zostać jedynie wpisy o plikach, a same pliki zostały, bo to normalne.
Dlaczego nie wykryły tego inne programy tj. MBAM i KIS?
Dlaczego one przeskanowały po 100, max 200 tysięcy plików, gdy Defender na koniec dał info, że przeskanował ich... ponad 2 miliony ?
Czy może to oznaczać, że Defender jest "bardziej uprzywilejowany" i może więcej, w przeciwieństwie do innych AV?
Niestety, nie jestem w stanie na to odpowiedzieć - postanowiłem podzielić się z wami ciekawostką, bo mnie ten fakt nieco zaintrygował.

Aha, co do daty - też dziwny numer. Skanowanie miało miejsce dzisiaj, a nie 19.03.
Do dzisiaj program nie był używany i nie wykrywał nic.
Odpowiedz
#2
Hmm data skanu = datą wykrycia/usunięcia?
Czy kwarantanna została opróżniona ?
I szczerze nigdy defendera nie testowałemGrin
Odpowiedz
#3
Wersja na windows 8 ogólnie jakaś dziwna jest sam katalog z danymi zajmuje ponad 300
Dodam jeszcze że go nie używam i od dawna jest wyłączony.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości