Ocena zabezpieczenia i ewentualna pomoc w jego zmianie
#1
System operacyjny:
Windows 7 Home Premium x64


Zastosowanie:
Na razie bankowość, poczta, portale itp.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Procesor 2 x 2.10 GHz, 4 GB ram.


Witam po raz kolejny proszę o pomoc. Obecnie do zabezpieczenia komputera po niedawnym formacie używam Avasta Free, zapory systemowej (tryb publiczny), UAC (ustawiony na maxa), EMET, MBAM Free. Do przeglądania internetu ja IE10, a małżonka Mozille Firefox. Rozważam instalacje CIS 6. Mam jednak co do niego pewne obawy. Dużo czytałem, że w obecnej wersji jest niedopracowany oraz używałem go trochę w wersji 5 gdzie przy pełnym skanowaniu męczył procka, a poza tym żonie przeszkadzały komunikaty zapory i HIPSA. Chcę dodać, że interesuje mnie zabezpieczenie darmowe i w języku polskim. Proszę o opinie, za które z góry serdecznie dziękuję. Pozdrawiam!
#2
Cis 6 to bardzo dobry wybór. Ja nie mam zadnych problemow ze stabilnoscia.Co dp komunikatow hipsa to w tej wersji jest ich chyba jeszcze mniej niz ostatnio. Ja instalowalem ten program w wersji 5 jeszcze na wielu kompach, kompletnym laikom i juz przy nim zostali. Najlepsza zasada to po prostu po instalacji odpalic jak najwiecej programow zeby Cis sie ich nauczyl...
A i jeszcze jedno - moja zona na niego nie narzeka :-).
#3
Wersja CIS 6 znacznie różni się od 5...HIPS jest cichy właściwie tylko z jednego powodu...w większości przypadków jest wyłączany, a pozostawiany jest włączony moduł kontroli behawioralnej, z którą zresztą nie ma nic wspólnego. Słusznie obawiasz się tego pakietu...zgłaszanych jest mnóstwo niedoróbek, a ilośc oferowanych funkcji czyni ten program może i wszechstronnym, ale w sposób podobny do przypadkowej zbieraniny wszelkich możliwych modułów, które można znaleźć w innych pakietach. Ten zestaw, który masz jest naprawdę dobry, a jedyne co bym dodał to dodanie do IE i Ff KeyScramblera do szyfrowania uderzeń klawiszy...inna opcja dotyczy tylko Ff i jest to doinstalowanie dodatku NoScript, który znacznie zwiększa ochronę przed uruchamianiem czy instalowaniem niepożądanych/niebezpiecznych skryptów.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
#4
Ja radze brac Cis'' a w ciemno... Mnie tam procka nie żre, a nowego nie mam...
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
#5
Dzięki za opinie. Na razie chyba pozostanę przy obecnym zestawie gdyż jak widzę się sprawdza. Rozważam jeszcze zmianę przeglądarki dla siebie z IE na jakąś inną.
#6
Witajcie! Chcę wrócić do tematu by podzielić się swoim doświadczeniem. Po powyższym zestawie używałem CIS 6, który mnie pozytywnie zaskoczył. Miałem do niego kilka uwag, ale ogólnie pakiet godny polecenia, przeglądarka Comodo Dragon też dawała radę. Jednak szukałem jeszcze czegoś innego i znalazłem coś co przynajmniej na tą chwilę mnie satysfakcjonuje. Jest to MSE, MBAM PRO, MCShield, zapora systemowa (tryb publiczny), UAC (ustawiony na maxa), EMET, KeyScrambler Personal. MBAM PRO zakupiony w promocji (54,13 zł), reszta darmowa. Do tego przeglądarka Google Chrome z Adblock Plus, Web Of Trust i Bitdefender TrafficLight. Całość działa lekko. Mogę z czystym sumieniem polecić powyższy zestaw. Pozdrawiam!
#7
Temat do zamknięcia. Pozdrawiam!


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości