Gmer wykrył mi rootkity(chyba)
#1
Wpadłem na pomysł żeby uruchomić sobie program Gmer no i okazało się że na początku wykrył mi coś takiego:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Po dokładnym skanowaniu wyświetliło mi się to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Szczerze mówiąc to nie wiem co z tym fantem zrobić bo nie wiadomo gdzie to siedzi i czy nie narobię sobie kłopotów jak zabiję te dwa ukryte procesy bo de facto nie wiadomo czy to nie są jakieś procesy systemowe.

BTW
Czy ktoś z was używa Gmer''a?
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#2
Przeskanuj lepiej kompa Combofix''em, on ma moduł Gmer''a z automatycznym usuwaniem rootkitów czy jakoś tak.

Zawsze świeża wersja:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tutorial:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


i wrzuć loga to popatrzymy Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#3
Do Jurka Smile
Niedalej jak w poniedziałek skanowałem system Avirą Premium, skanerem online Noda a także robiłem logi z HijackThis i z Combofixa o czym zresztą pisałem prosząc o pomoc w sprawdzeniu logów. Żaden z tych programów nie wykrył mi niczego podejrzanego.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#4
mbm86, to po jakich ty stronach chodzisz? Smile
Tymi programami z twojego podpisu skanowałeś? Może Gmer wykrywa FP.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#5
Po normalnych stronach chodzę. A tymi programami co mam w swojej sygnaturze będę dopiero jutro skanował bo niedziela to u mnie dzień skanowania i porządków na kompie Cool Też podejrzewam że to może być FP bo jak już pisałem w ostatni poniedziałek robiłem loga z ComboFixa a on przecież korzysta z Gmer''a przy wykrywaniu i usuwaniu rootkitów i nic mi nie znalazł. Zobaczę co będzie jutro jak przeskanuję swoim zestawem, który mam na kompie.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#6
mbm86Skąd możesz wiedzieć,że combofix nic nie znalazł? Potrafisz analizować logi z tego narzędzia?
Na wszelki wypadek stwórz log z wrzuć go na forum, zgodnie z zasadami działu.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości