Router - jaki kupić ???
#1
Witam !
Chcę zrobić u siebie w domu bezprzewodową sieć. Sieć będzie miała prędkość 4-8 MB/s. Potrzebuję jakiś router. Wyczytałem, żeby brać sprawdzone marki d-link, linksys, pentagram najlepiej z modemem ADSL Annex A, szybkość transmisji danych 300 Mbps. Chodzi mi podłączenie kompa stacjonarnego, laptopa i ps3.
Jaki router polecacie?
Malwarebytes Anti-Malware(Premium)=SpyShelter Firewall =Sandboxie= AppGuard 4
Odpowiedz
#2
Jaki dostawca internetu?
W jakich odległościach od routera będą znajdowały się urządzenia? Ile ścian? Pięter? Wink
Odpowiedz
#3
Internet radiowy żaden z neostrady lub netii. W pokoju o powierzchni ok. 18m2 znajdować się będzie ps3 oraz komputer stacjonarny, które maja być obsługiwane przez router. Na razie mieszkam w bloku o powierzchni 70m2 i router tez ma obsługiwać laptopa, który będzie w drugim pokoju ( przez 1 ścianę ). Za jakiś czas wprowadzę się jednak do nowego domu o powierzchni około 200m2, dwukondygnacyjny. Przyszłościwo net ma być w całym domu, parter i piętro a może nawet ogród przy domu. Zależy mi na dobrym sprzęcie żeby raz wydać kasę ale żeby router smigał kilka lat.
Malwarebytes Anti-Malware(Premium)=SpyShelter Firewall =Sandboxie= AppGuard 4
Odpowiedz
#4
1. Skoro masz internet radiowy czemu chcesz router z wbudowanym modemem ADSL/ADSL2+?
2. W jaki sposób router będzie otrzymywał internet? Masz na dachu antenę, z której wychodzi kabel z końcówką RJ-45, czy może po drodze jest Access Point?
3. Podstawa, ile chcesz przeznaczyć na ten router?
PC: Fedora 20 | Windows 8.1 | Outpost Security Suite Pro (firewall) + Panda Cloud Antivirus
NB: GhostBSD
Odpowiedz
#5
Dzień dobry,

Mam neostradę (6 mbit), i planuję wymienić router. Część komputerów obecnie wisi na sieciówce, ale część urządzeń leci przez wifi. Czasam jest podpięte nawet sześć jednocześnie (np. kompy i telewizor, tuner). Jaki router polecacie? Ważne, żeby miał dobry zasięg dla wifi, i fajnie, jeśli można u niego łatwo ustawić np. QoS czy priorytety/ograniczenia dla urządzeń (żeby np. tv nie lagowało komputera). Możliwość wgrywania dostępnych softów po przeróbkach mile widziana. Cena ma znaczenie, najlepiej nowy w granicach 150 zł.
Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich. - Benjamin Franklin
Odpowiedz
#6
Pytania pomocnicze:

1. Jaki masz obecnie router?
2. Po co chcesz zmieniać router na inny?
3. Po co chcesz wgrywać inne softy w nowym routerze?

Smile

Jeśli router ADSL to w cenie około 200PLN:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lub tańsze z tej rodziny, jak nie potrzebujesz np. gigabitowych portów, portów USB lub 3 anten:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#7
tommyklab napisał(a):Pytania pomocnicze:

1. Jaki masz obecnie router?
2. Po co chcesz zmieniać router na inny?
3. Po co chcesz wgrywać inne softy w nowym routerze?


1. ZTE ZXV10 W300, kupiony z neostradą

2. Obecny router ma slaby zasieg wifi (nie obejmuje nawet calego niewielkiego domu), i bardzo często się zawiesza a jedynym wtedy sposobem jest wylaczenie go z pradu na kilka minut. Z biegiem czasu zrobilo sie to meczace.

3. Żeby bylo wiecej zabawy :-) ale to nie jest obowiazkowa opcja


Ps.
Obydwa linki od Ciebie prowadzą do tego samego urządzenia
Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich. - Benjamin Franklin
Odpowiedz
#8
To w w/w jest w przypadku jednej konfiguracji wszystko w jednym urządzeniu.

Można inaczej. Np. dowolny modem ADSL2(+), np:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i do tego podpinasz dowolny router bezprzewodowy np.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

który to np. widnieje na liście modyfikowalnych urządzeń odnośnie softu dd-wrt:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wszystko można na x sposobów skonfigurować, wybór należy do ciebie Smile

Podaję linki do TP-linków bo w tej kategorii cenowej chyba najlepsze.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#9
Osobiście posiadam d-link dir 615 i jestem zadowolony. Prosty w konfiguracji sieć rozłożona na 2kompy, 2 telefony i ps3 działa bez zarzutu Smile
ESET Smart Security 10
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości