Pytanie o OA Free
#1
Czy OA Free potrzebuje jakiejś specjalnej konfiguracji czy najlepiej jest go używać na domyślnych ustawieniach? Pytam ponieważ nigdy go nie używałem a mam taki zamiar Smile
Odpowiedz
#2
Tam nie ma czego konfigurować Pablosss Smile to nie jest Comodo.
Ja nie czytałem konfiguracji pod OA Free tylko pomyślałem trochę i działa ok Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź Smile
Odpowiedz
#4
Dozamet1 napisał(a):A warto instalować cały pakiet Outpost?Bo kupiłem gazetę a tam był on właśnie na 180dni!


Jeżeli masz taką możliwość, to lepiej zainstalować Noda lub Avirę Premium z Outpostem Firewallem. Antywirus Outposta nie jest na tak wysokim poziomie jak firewall i HIPS.

polak900 napisał(a):tak jurek zauważyłem, ale uważam że pakiet DW i OA jest lepszym rozwiązaniem niż pakiet Outpost, to je moje zdanie


To zależy. Atutem Outposta Firewalla i jego HIPSa oprócz polskiej wersji językowej jest duża łatwość i wygoda w użytkowaniu oraz szybkie uruchomienie systemu, czego w przypadku OA nie można powiedzieć Smile
Odpowiedz
#5
Dozamet1 napisał(a):a ja nie wiem dlaczego ostatnio instalowałem OA i mam problem bi instalowałem go na czysty system i gdy naciskam na użytkownika <mam 2 użytkowników > obojętnie którego to zanim pokaże mi się pulpit muszę czekać z 30sekund!Bez OA wszystko normalnie chodzi!

U mnie była identyczna sytuacja. Od momentu pojawienia się ekranu "Zapraszamy" do momentu wyświetlenia pulpitu trzeba było czekać prawie 30 sek. Jedynym wyjściem było wyłączenie OA z autostartu i ręczne uruchamianie go po starcie systemu.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#6
mbm86, u mnie też tak było, że długo czekałem na pojawienie się ikonek od momentu pojawienia się napisu "Zapraszamy" - tak około 15 sek. Jednak do pełnej sprawności musiałem czekać jeszcze minutę. A kluczem do szybszego uruchamiania się Windows był uninstall OA i PeerGuardiana Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#7
No ja akurat nie mam PeerGuardiana Tongue
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#8
mbm86 napisał(a):No ja akurat nie mam PeerGuardiana Tongue


Jeżeli masz włączać przy każdym uruchomieniu systemu OA, to już lepiej zainstaluj PC Toolsa ze Spyware Doctorem. To spolszczony, prosty w użyciu i bardzo dobry firewall a SD pełni rolę HIPSa. Uzupełniałby też nie najlepszą ochronę Avasta przeciw spyware.
Z malware Avast radzi sobie bardzo dobrze, to a-squared możesz sobie darować.
Odpowiedz
#9
Jurek, nie powtarzaj tego samego co kilka miesięcy temu napisałeś na forum dp.pl. Po co mbm-owi Spyware Doctor, jeśli ma zainstalowany MBAM ? SD jest nie warty świeczki, wykrywa FP, problemy z updatami, nie usuwa (po kilku dniach po skanowaniu wykrywa to samo). Piszę of course o wersji Starter. PC Tools Firewall Plus nie potrzebuje Spyware doctora do szczęścia, są o wiele lepsze programy, tak jak np. mbam.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#10
daruj sobie produkty pc tools gra sie odpali i bluscren bo coś pctols zapóżno plecie i wyskakuje monit jak po wszystkim jest OA to prosty w obsłudze program jak i comodo:rolleyes:
Odpowiedz
#11
Jurek napisał(a):
mbm86 napisał(a):No ja akurat nie mam PeerGuardiana Tongue


Jeżeli masz włączać przy każdym uruchomieniu systemu OA, to już lepiej zainstaluj PC Toolsa ze Spyware Doctorem. To spolszczony, prosty w użyciu i bardzo dobry firewall a SD pełni rolę HIPSa. Uzupełniałby też nie najlepszą ochronę Avasta przeciw spyware.
Z malware Avast radzi sobie bardzo dobrze, to a-squared możesz sobie darować.

Chodzi o to że u mnie PC Tools Firewall kompletnie się nie sprawdził. Dwa razy próbowałem go instalować i dwa razy miałem ten sam problem. Mianowicie jakieś kilkanaście minut po instalacji tego programu miałem blue screen''a. Z czymś musiał być konflikt ale nie wiem z czym. Nawet wyczyściłem system z pozostałości po Nortonie, którego starszą wersję miałem zainstalowaną przy zakupie kompa i nic to nie dało.
Z Online Armor nie było tych problemów. Ani razu nie miałem blue screen''a.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#12
@mbm86

Można jeszcze wypróbować Netchina S3. Bardzo dobry firewall z HIPS

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#13
Ja bym nie brał Netchiny, ze względu na kraj pochodzenia tego programu Grin

U mnie też PC Tools FW wywalał bluescreeny przy uruchamianiu komputera, a OA Free 3.0 zwalniał mi komputer (też przy uruchamianiu kompa), więc mam zaporę systemową Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#14
właśnie z ciekawości testuje sobie na viście pctools firewall i jak na razie nie zanotowałem żadnego problemu z systemem.
zobaczymy dalej.
pozdro
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#15
Plati napisał(a):Ja bym nie brał Netchiny, ze względu na kraj pochodzenia tego programu Grin

U mnie też PC Tools FW wywalał bluescreeny przy uruchamianiu komputera, a OA Free 3.0 zwalniał mi komputer (też przy uruchamianiu kompa), więc mam zaporę systemową Smile


Co ma pochodzenie programu do jego jakości? Najpierw przetestuj Plati a potem wydawaj opinie.

Zapora systemowa to praktycznie brak zapory a o hipsie nie wspomnę.
Odpowiedz
#16
zainstalujcie sobie Malware Defender będziecie mieli leciutkiego hipsa z firewallem program jest praktycznie nieodczuwalny dla systemu
Odpowiedz
#17
Jurek napisał(a):
Plati napisał(a):Ja bym nie brał Netchiny, ze względu na kraj pochodzenia tego programu Grin

U mnie też PC Tools FW wywalał bluescreeny przy uruchamianiu komputera, a OA Free 3.0 zwalniał mi komputer (też przy uruchamianiu kompa), więc mam zaporę systemową Smile


Co ma pochodzenie programu do jego jakości? Najpierw przetestuj Plati a potem wydawaj opinie.

Zapora systemowa to praktycznie brak zapory a o hipsie nie wspomnę.


Cenię sobie wygodę użytkowania, darmowość i szybkie uruchamianie komputera Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#18
Nie wiem dlaczego panuje mit że OA spowalnia bardzo znacznie uruchamianie się systemu Smile U mnie to nie ma miejsca. Może to zależy od konfiguracji PC, zainstalowanych programów itp itd. Nie uogólniałbym jednak tego. Rozpatrywałbym tą przypadłość indywidualnie.
Odpowiedz
#19
u mnie chyba zbytnio niespowalnia OA
Odpowiedz
#20
Może to kwestia zasobów komputera, lub zainstalowanego oprogramowania.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości