90% zhakowanych gier zawiera malware - raport AVG
#1
2 kwietnia AVG opublikowało interesujący raport potwierdzający właściwie znany od dawna fakt, że pobierane z sieci zhakowane oprogramowanie -w tym przypadku gry - to źródło infekcji przede wszystkim. Wyniki oparto na badaniu zawartości linkowanych plików na serwisach FilesTube i FileCrop , a poszukiwanym docelowo programem była popularna gra Diablo. Wnioski pa zanalizowaniu pobranych gier były zatrważające

Ponad 90% pobranych plików zawierało malware lub fragment niebezpiecznego kodu

W artykule pokuszono się o pewną spekulację...skoro ilość grających w pięć tylko najbardziej popularnych gier sieciowych na świecie - World of Warcraft, League of Legends, Runescape, World of Tanks i Minecraft- szacuje się na ok. 330 milionówi zakładając wg bardzo ostrożnych szacunków, że tylko 0,1% korzysta z takich źródeł, to otrzymujemy liczbę 330 tysięcygraczy potencjalnie już z zainfekowanymi systemami, którzy narażają siebie i swoje dane oraz wszystkich innych, którzy mają styczność z ich komputerami. Poniżej fragment listy zainfekowanych linków

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Ten artykuł to niezła manipulacja. Wpisali do google ''Diablo hack'' i analizowano wyniki. Takie hasła zawsze będą prowadzić do sporej liczby malware. Wyciąganie wniosków że 90% wszystkich dostępnych gier ma malware w sobie to niezłe zakłamanie.

edit:
Eh zauważyłem że chodzi o ''zhackowane'' a nie ''zcrackowane'' co zmienia postać rzeczy (chyba się jeszcze nie obudziłem Sad).
Oczywiście że jeśli ktoś szuka ''hacków'' do gier żeby oszukiwać to trafi głównie na malware.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#3
Ale to oczywisty wniosek że programy typu Diablo Item Generator to ściema i nie wiem jak można się na to nabierać ...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości