Zestaw do Windows XP i HIPS dla Windows 7
#1
System operacyjny:
Windows XP Prof SP3


Zastosowanie:
Testowanie własnych aplikacji, ogólne zastosowania.

Komputer to laptop z core i3 i 4 GB RAM. Na drugiej partycji mam nieźle zabezpieczonego (tak mi się wydaje) Windows 7 z Avastem i Malwerbytes (on demand) + CIS (firewall i Defense+).
Próbowałem pójść po linii najmniejszego oporu i po prostu zainstalować CIS, ale coś kiepsko poszło, bo często widuje że proces system obciąża mi CPU na 50% i obwiniam o to właśnie najnowszego CIS-a. Więc co byście polecili? Szczególnie zależy mi na jakimś przyzwoitym firewallu, bo ten stareńki z XP dość dziurawy

A tak przy okazji - kiedyś na Vistcie w ogóle nie używałem zewnętrznych firewalli i obecnie myślę czy też nie wywalić z Sevena. W sumie firewalle w tych systemach są całkiem szczelne biorąc pod uwagę potrzeby przeciętnego użytkownika (nie sądzę aby jakiś haker był jakoś szczególnie zainteresowany włamaniem na mój laptop). Tylko jaki HIPS zamiast tego z CIS?

Z góry dzięki za pomoc.
Odpowiedz
#2
Może powinieneś pomyśleć nad wirtualizacją XP? To byłoby korzystniejsze: większa wygoda, oszczędność zasobów, większe bezpieczeństwo.
Odpowiedz
#3
Zrób sobie windows xp mode Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
Dzięki, ale chciałbym mieć dostęp do akceleracji GPU, a maszyny wirtualne i sprzęt który to obsługuje kosztują fortunę.
Odpowiedz
#5
Trochę to poplątane...w końcu XP czy Win 7? I rozumiem, że 32-bit?Jeśli szukasz HIPSa samodzielnego, to uważam, że najlepiej jest zainstalować darmowy SpyShelter...do zapory systemowej na W7 będzie jak znalazł...jeśli bierzesz pod uwagę wymianę zapory systemowej na jakąś inną programową, to jak zwykle polecam Online Armor lub Privatefirewall.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
Właściwie to zaporo do Windows XP i HIPS do obu Windowsów. Online Armor się pobiera, HIPSa się sprawdzi. Dzięki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości