coś na kilkuletniego pc
#1
System operacyjny:
Windows Xp


Zastosowanie:
facebook, allegro, blogi, fora, multimedia


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
intel core 2 duo e4300
ram 1,5gb

moglibyście coś polecić na tego staruszka? zastanawiam się nad avastem 8 free albo cis 6. do tego może firewall comodo, zone alarm albo privatefirewall, chociaż ten ostatni chyba trochę skomplikowany jest, tak czytałem. używam też malwarebytes i tds killer do skanów.
głównie chodzi mi o to, żeby zbytnio nie zamulał mi pc, do tej pory używałem kingsofta i w porównaniu do starego avasta (tego radia) nie spowalniał mi startu i nie odczuwałem go podczas pracy z kilkoma programami a także nie spowalniał on neta. no ale wiadomo, lekkość to nie wszystko. z góry dzięki za wskazówki.Smile

Odpowiedz
#2
Witaj,

Z propozycji jakie podałeś (darmowe antywirusy) to chyba odpada Norton IS. Lecz on jest jednym z lżejszych (płatnych). Z listy jaką podałeś, obstawiałbym Avasta na Twoim miejscu. Zobacz też może Iobit Malware Fighter. Nie taki ciężki, i ma całkiem niezłą ochronę www. Na wersję PRO znajdziesz nawet kody rozdawane na 180 dni w internecie.

Pozdrawiam

Mikołaj
Odpowiedz
#3
Na 1,5 GHz Avast pewnie pójdzie, ale wersja 8 stała się w jakiś sposób bardziej żerna i upierdliwa na słabszych maszynach. Z wersją 7 nie miałem takich odczuć, więc zrezygnowałem z niego, choc wykluczałem już kolejne ochrony. Przesiadłem się na darmową Avirę i jak kiedyś nie miałem przekonania do tego programu - zwłaszcza od kiedy weszli we współpracę z Ask (słynny toolbar) - ale zmieniłem zdanie, bo program może nie oferuje tylu wartsw, co Avast lub inne darmowe, ale jest duzo mniej kłopotliwy...system sie tak nie przywieszał, po wykonaniu odpowiednich wykluczeń całośc pracuje spokojnie i stabilnie. Do Aviry miałem OA Free i Privatefirewall....działały bez problemu.
Można się pokusić o spróbowanie bez Av, ale wtedy trzeba coś zamiast no i nieco więcej rozsądku i umiejętności...poza zaporą, HIPS/bloker konieczne jest posiadanie/właczenie czegoś, co albo izoluje aplikację (jak Sandbocie) albo obniża uprawnienia dla niektórych aplikacji...można dołozyć darmową wirtualizację od Toolwiz albo inny zestaw też z wirtualizacją - zapora z HIPS i do tego darmowy Returnil.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
o avirze też myślałem, nie napisałem jej tutaj dlatego, że bardzo dużo czytałem o tym jaka to niby ona jest ciężka. wielokrotnie coś takiego czytałem albo też, że jak jakiś program ma silnik aviry to "na pewno będzie zamulał" bardziej niż np avast...

ichito i Mikołaj w ogóle nie bierzecie pod uwagę CIS''a? wiele pochlebnych opinii można znaleźć na jego temat.

Odpowiedz
#5
Wile za...i równie wiele przeciw Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
Jeżeli przyjmiemy kryterium darmowości - to właściwie bez różnicy jaki AV. Do niego MBAM jako skaner i firewall, Privatefirewall jak najbardziej może być, reszta

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeżeli problem polega na fakcie wieloletności pc, przez co rozumiem brak wolnych mocy na kompie, to najlepszym rozwiązaniem jest

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i MBAM na żądanie.
Webroot detekcja:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Webroot wydajność:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
rychciak napisał(a):ichito i Mikołaj w ogóle nie bierzecie pod uwagę CIS''a? wiele pochlebnych opinii można znaleźć na jego temat.

Cóż, nie wiem jak wersja 6.0, lecz 5 na moim komputerze była dość mocno odczuwalna.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości