Co wybrać?
#1
System operacyjny:
Windows 8 64

Zastosowanie:
wszytskoSmile

Witam, właśnie zainstalowałem windows 8 na swoim laptopie.
Chciałem się dowiedzieć, jakiego firewalla mi polecicie (ważne, by był w miarę lekki i prosty). Na xp i 7 używałem pctools fw. Najchętniej bym go zainstalował również na nowym systemie, ale chyba nie wspiera 8?
Sprawdzałem też webroota. Bardzo przypadł mi do gustu, jednak na 8 miałem problem z Gui - brak możliwości edycji ustawień firewalla - czyli jaka aplikacja ma łączyć się z netem a jaka nie.
Wiem, że nie wszystkie programy wspierają jeszcze w8 lub wspierają tylko z nazwy - dlatego prosze Was o pomocSmile
Aha nie ma większej różnicy czy jest to oddzielny program czy cały pakiet - ważne by było lekkieSmile
Jeśli nic się nie znajdzie to pozostanie mi tylko cis - który nieszczególni mi się podoba.
Odpowiedz
#2
Witaj losos,

Niestety PCTF+ nie wspiera Windows 8. Próbowałeś NIS?
Kiedyś miałem zainstalowanego TrustPort Internet Security, i nie był taki złySmile

Pozdrawiam

Mikołaj
Odpowiedz
#3
Ja bym proponowal Eset Smart Secruity 6 calkiem niezly firewall posiada HIps no i dobra wykrywalnosc
lubsam firewall to moze FortKnox Personal Firewall
Jag ser mig om och ser
Mitt hem försvinna bort
Min tid där hemma känns
Nu alldeles för kort
Odpowiedz
#4
Dziękuje za odpowiedzSmile
NIS do mnie nie przemawia. Poczytam o FortKnox''ie, na 1 rzut oka wydaje sie odpowiedni. Niby PrivateFW wspiera w8, sprawdzał ktoś?
Odpowiedz
#5
również polecam cały pakiet ESET 6 ma bdb wykrywalność a co najważniejsze instalujesz i nic nie ustawiasz Grin
Odpowiedz
#6
Privatefirewall blokuje wszystkie aplikacje w trybie kafelek (Metro/Modern UI), a wątpię żeby się coś zmieniło odkąd go ostatnio używałem (2 tyg temu ?).
Webroot SA Antivirus & SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#7
danor napisał(a):Privatefirewall blokuje wszystkie aplikacje w trybie kafelek (Metro/Modern UI), a wątpię żeby się coś zmieniło odkąd go ostatnio używałem (2 tyg temu ?).

Sad no to zostaje tylko fort knox? Eset to caly pakiet, może być ale chciałbym jeszcze poszukać czegoś oddzielnego, bo av nie uzywam
Odpowiedz
#8
A może SpyShelter Firewall? Może nie jest to super rozbudowany FW ale posiada dość mocny HIPS, szyfrowanie sekwencji klawiszy i działa na W8 (w tym na x64)?
Do tego jest bardzo lekki, przyjemny w obsłudze i ostatnio support bardzo się poprawił.
Odpowiedz
#9
SSPFW to dobry wybór. Zostawić włączonego Windows Defendera jako AV, a na dokładkę właśnie SpyShelter.
Będzie lekko i skutecznie.
Odpowiedz
#10
no i fajnie, zrobię jak mówicieSmile
Tak z ciekawości, czy z darmowych fw znajdzie się coś poza tymi już wymienionymi?
Odpowiedz
#11
Ekhm... SpyShelter nie jest darmowy. Nie wspomniałeś o tym, że szukasz bezpłatnego programu.
Odpowiedz
#12
tak wiem o tym, że nie ejst darmowySmile Zakupie go. Zapytałem z ciekawści o coś darmowego. Nigdy nie wiadomo, może komuś ze znajomych się przyda
Odpowiedz
#13
Wart uwagi jest jeszcze Online Armor (dostępny w wersji Free i Premium) ale jest zdecydowanie cięższy dla systemu i jego działanie potrafi w znaczący sposób odbić się na komforcie pracy.
Odpowiedz
#14
Jak chodzi o CIS to niezbyt mi się podoba w nowej odsłonie dostęp do ustawień, jednak zainstalowałem go kilka dni temu na Windows 7 x64 i jestem jak na razie pozytywnie zaskoczony.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości