Firewall w routerze czy potrzebny?
#1
Witam!
Posiadam w routerze firewall, jednak mam go wyłączonego i zastanawiam się czy go włączyć? Chce podkreślić, że na komputerze, jak i na laptopie posiadam Firewall tzw. programowy, firmy Comodo. Czy powinienem również włączyć ten w routerze? Nie będzie on powodował problemów? Czy zwykły firewall, który obecnie posiadam mi wystarczy? Dziękuję że wszelkie sugestie.
Odpowiedz
#2
Firewall w ruterze może określać (po włączeniu) dwie zasadnicze rzeczy: skąd i którędy sygnał z zewnątrz dostanie się do naszego komputera...czylijaki adres IP i przez który port...i nie zapewnia kontroli połączeń wychodzących . Zapora programowa to program, który w tej chwili pozwala na kontrolę zarówno wyboru sieci, jak i kontrolę ruchu in/out między siecią a komputerem - czyli także ruch wychodzący - dając możliwości określania, które programy mogą się z siecią łączyć, a które nie...który ruch filtrować/nadzorować, a który przepuszczać bez ograniczeń.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Zdaje się, że też włączyłam zaporę w ruterze, jednak polegam na zaporze Comodo... W zasadzie polegam tylko na zaporze Comodo.
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości