Jakie czasopisma komputerowe kupujecie i dlaczego ?
#1
Pewnie część z was oprócz internetu szuka informacji w czasopismach komputerowych - przynajmniej tak jest w moim przypadku, nadal kupuję "papierowe" wydania. Chciałbym zapytać po jakie czasopisma komputerowe sięgacie najczęściej i skąd taka decyzja ?

Osobiście od dłuższego czasu zbieram wydania Komputer Świata - podyktowane jest to między innymi tym, że piszą w ciekawy sposób i bardzo często "wstrzelają" się w aktualne trendy - zazwyczaj to co jest u nich za jakiś czas (np. miesiąc później) widzę w innych gazetach. Ostatnio nie dokładają płyty do czasopisma (co może stanowić dla niektórych problem), ale przy moim łączu (ok. 30Mbs) uważam to za zaletę Smile Oczywiście wybierając gazety komputerowe zwracam też uwagę na programy jakie są tam dołączone i tak np. w nowym numerze Komputer Świat 6/2013 zależało mi na Master PDF Editor, oraz Total Video Converter - pierwszy do edycji plików pdf, a drugi do konwersji wideo.

Podejrzewam, że część obecnych tutaj osób kupuje gazety wyłącznie dla dołączonych tam programów - ale wydaje mi się, że zawarta tam wiedza podana jest w przystępny sposób - są tam również informacje, które w internecie nie rzucą się w oczy a mogą nas zaciekawić. Czy może jest ktoś to już zrezygnował z czasopism komputerowych Smile ?
Odpowiedz
#2
Ja nie kupuję żadnych czasopism, głównie ze względu na niską wartość merytoryczną artykułów.
Dużo ciekawsze treści i lepiej napisane można znaleźć w sieci bez większego wysiłku a co do programów dołączanych do gazet, to przy tej ilości rozdawajek jakie mają obecnie miejsce w sieci, kupowanie magazynów komputerowych mija się z celem.
Odpowiedz
#3
Zrezygnowałem z czytania gazet komputerowych, ponieważ ich treść urągała mojej godności, jako młodego, cywilizowanego człowieka.

Komputer Świat to taki Fakt, jak dla mnie nie ma nic ciekawego. Gość niedzielny jest dużo ciekawszy.
Komputer Świat Ekspert kiedyś (tak gdzieś 2007-2008 rok) był naprawdę niezłym periodykiem, później jakość i poziom merytoryczny spadły na łeb na szyję. To samo co z KŚ.

PCWK to totalny odjazd, oszukują jak się da, komercja na każdym kroku. Jak można w bezczelny sposób dawać na płytę darmowego Avasta i chwalić się że to wyjątkowa wersja, specjalnie przygotowana dla czytelników...
Chip - czasami trafiały się całkiem ciekawe artykuły, sympatyczne czasopismo.

PC Format - kiedyś byłem bardzo związany z tym pisemkiem i forum, ale jak odszedł Koziołek (pozdrawiam) i markę przejęła Interia, zaczęło się źle dziać. Nikt nie miał pomysłu na to, jak pisać i o czym. Niektóre sekcje były naprawdę niezłe, np. telekomunikacja.

O linuksowych gazetach nie mam opinii. Kiedyś próbowałem coś z nich zrozumieć, ale wiecie... ciemny byłemNone2
Odpowiedz
#4
Generalnie dziwię się, że dobie wydajnych łącz szerokopasmowych, są jeszcze w sprzedaży czasopisma z dołączonymi CD/DVD.
Odpowiedz
#5
Eugeniusz napisał(a):Komputer Świat to taki Fakt, jak dla mnie nie ma nic ciekawego.
Dokładnie. I do tego te ich niektóre "porady"... Facepalm
Również, już jakiś czas temu, zrezygnowałem z kupowania jakiejkolwiek prasy o tematyce komputerowej.
Odpowiedz
#6
Eugeniusz napisał(a):Komputer Świat Ekspert kiedyś (tak gdzieś 2007-2008 rok) był naprawdę niezłym periodykiem, później jakość i poziom merytoryczny spadły na łeb na szyję. To samo co z KŚ.


+1
Było bardzo dobrze, w szczególności na początku.
Potem już niestety poszedł na dno...

Pojawił się jakoś w tamtym okresie jeszcze jeden "rodzynek". Enter? Już nie pamiętam nazwy.
Wydawali go dosyć krótko, pierwsze kilka numerów to było "whoow, dawno nie było czegoś tak dobrego!".
No ale potem 2-3 numery słabe, a na koniec info, że już go nie będzie, a szkoda...

W marcu zacząłem prenumerować "Programistę", zarówno w wersji elektronicznej jak i tradycyjnej, bo jednak wolę wersję papierową z którą można rozwalić się na fotelu / łóżku bez wpatrywania się w ekran. Póki co jak dla mnie poziom jest wysoki. Sporo rzeczy przydatnych w praktyce.
Odpowiedz
#7
Tak...pamiętam ENTER...ale od lat właściwie nie kupuję żadnych pism. Zdarzyło mi się tylko z powodu braku "czytadła" do długiej podróży pociągiem. Cykl wydawniczy pewnie wciąż jest taki sam, ale w sieci wiadomości pojawiają się i rozchodzą znacznie szybciej, co przy obecnym do niej powszechnym raczej dostępie powoduje, że czasopisma niemal zawsze są w tyle. Wyjątkiem mogą być jakieś monograficzne artykuły, analizy i porównania...ale jak wiemy i one nie są wolne od zamierzonych lub nie przekłamań.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#8
Mi cały czas zdarza się poczytać NetWorld. Nie jest taki zły, a można coś ciekawego znaleźć.
0x DEADBEEF
Odpowiedz
#9
Cytat: Dużo ciekawsze treści i lepiej napisane można znaleźć w sieci bez większego wysiłku a co do programów dołączanych do gazet, to przy tej ilości rozdawajek jakie mają obecnie miejsce w sieci, kupowanie magazynów komputerowych mija się z celem.


No i tutaj bym się nie zgodził - sieć jest zalewana reklamami i treściami, które nie mają żadnej wartości. Coraz ciężej znaleźć interesujące rzeczy - ja lubię zrelaksować się czytając pismo np. siedząc na kanapie Smile

Cytat:
PC Format - kiedyś byłem bardzo związany z tym pisemkiem i forum, ale jak odszedł Koziołek (pozdrawiam) i markę przejęła Interia, zaczęło się źle dziać. Nikt nie miał pomysłu na to, jak pisać i o czym. Niektóre sekcje były naprawdę niezłe, np. telekomunikacja.


A ja zauważyłem trend, o którym pisałem w pierwszym poście - w przypadku PCFormata widzę często te same artykuły, które były w Komputer Świat. Na przykład teraz w PCFormat jest test smartfonów - taki ukazał się miesiąc temu w Komputer Świat, dlatego nie kupuję już tego pisma.

Kiedyś było jeszcze pismo Hacking (czy jakoś tak), swego czasu udostępniali je nawet bezpłatnie na swojej stronie Smile
Odpowiedz
#10
Ja nie czytam żadnych czasopism odkąd korzystam i jestem zarejestrowany na różnych forach internetowych.
Malwarebytes Anti-Malware(Premium)=SpyShelter Firewall =Sandboxie= AppGuard 4
Odpowiedz
#11
Picasso napisał(a):No i tutaj bym się nie zgodził - sieć jest zalewana reklamami i treściami, które nie mają żadnej wartości.

A co powiesz o reklamach w czasopismach i artykułach sponsorowanych?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości