Arcavir2013 lub NIS 2013 lub KIS2013
#1
System operacyjny:
Windows 8

Zastosowanie:
Wszystko po trochu czyli portale poczta itp

Witajcie , potrzebuję waszej pomocy , obecnie posiadam arcavir 2013 do tego mam zainstalowany online armor ale po testach znalezionych na youtube zastanawiam się czy to dobry wybór jeśli chodzi o mój antywirus. Od opinii znajomych którzy wychwalają Nortona bo mają go od lat sam zastanawiam się nad kupnem licencji. Jednak waham się co zrobić , dlatego chciałbym uzyskać waszą pomoc w wyborze antywirusa , jednak chcę nabyć wersję Internet security , nie samego antywirusa. Zastanawiam się nad trzema pakietami: Norton IS2013 , Kaspersky IS 2013albo obecny Arcavir tylko już w wersji IS .

Odpowiedz
#2
Hmmm
Z mojego subiektywnego punktu widzenia:
ArcaVir-Dobra pomoc technicznai swietny lab
Norton-Wieksza wykrywalnosc szmery bajeryale kiepskie wpsraie techniczne
Kaspersky-Dobra wykrywalnosc KSN , slaby lab srednie wspracie techniczne

Zakladajac ze jestes laikiem bralbym Arce ze wzgledu napomoc techniczna ktora w 90% przy[padkow pomoze ci zdalnie (: W pozostalych 10% musisz wykonac instrukcje od analityka9:
Jag ser mig om och ser
Mitt hem försvinna bort
Min tid där hemma känns
Nu alldeles för kort
Odpowiedz
#3
Józefie... Budbarare weź przestań. To że wsparcie techniczne jest dobre nie oznacza żeby wsadzać Arcavira rezygnując z NISa czy KISa.
Co komu ze wsparcia technicznego jeśli programowi zdarza się częściej coś wpuścić Wink
Odpowiedz
#4
ArcaVir nie jest dobrym pomysłem...dobrze jest popierać własną produkcję i myśl i technologię, ale tu chodzi dobro i bezpieczeństwo naszego systemu i danych. Ten program ma sporo jeszcze przed sobą. A czy koniecznie chcesz wydawać pieniądze na zabezpieczenia? Może wystarczy nieco rozsądku i umiejętności? Jeśli tak to pozostaw systemowy AV i zaporę, dodaj do tego np. MBAM i EEK jako skanery na żądanie, uzbrój swoją przeglądarkę w dodatki typu AdBlock oraz NoScript (dla Firefoxa) czy ScriptSafe (dla Chrome), dołóż do przeglądarki Bitdefender Traffic Light i na co dzień pracuj na koncie użytkownika z ograniczonymi uprawnieniami. Jako backup systemu: program do tworzenia obrazów/migawek 1-Click Keriver Free. Nie wydasz ani grosza, a będziesz mieć darmową i w miarę wszechstronną ochronę.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
@Havezek - jeśli chcesz płacić, zachęcam włączyć do rozważań

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Webroot detekcja:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Webroot wydajność:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
Webroot onim nie słyszałem co to za antywirus?

Ichito licenjca mi się i tak za chwile kończy na Arcato itak muszę coś zdecydować. Ceny jak dziś patrzałem licencji są podobne jak z NIS CZY KIS tak więc to bez różnicy. Zależy mi bym jednak dobrze wybrał , kiedyś nie zwracałem uwagi na testy , ale teraz tak popatrzałem to aż się zdziwiłem że mój antywirus jest na poziomie tak niskim. A NIS i KIS całkiem nieżle wypadł i to mi dało do myślenia. Co do pomocy technicznej , wiem że dobra w arcavirze , kilka razy już korzystałem.

Odpowiedz
#7
Havezek napisał(a):Webroot onim nie słyszałem co to za antywirus?

Klikaj w tekst wyróżniony na niebiesko w moim poprzednim poście - to linki.
Polska strona programu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
Będę przekorny i powiem tak...owszem jakość pomocy technicznej świadczy o całości czyli firmie i oprogramowaniu, które tworzy. Niemniej im soft lepszy, ma mniej błędów, jest bardziej czytelny i stabilny, tym mniej z tej pomocy powinno się korzystać...w najkorzystniejszej sytuacji w ogóle wsparcie byłoby niepotrzebne...starczyłby same aktualizacje do sygnatur (jeśłi są wymagane)i silnika programu. Piszesz, że kilka razy korzystałeś?...no właśnie Smile
ASG wie, co mówi...Webroot jest bardzo przyjaznym, bezobsługowym pakietem, w sam raz dla kogoś, kto chce mieć skuteczne zabezpieczenia i nie być atakowanym przez program częstymi komunikatami. Jest wstępnie dobrze skonfigurowany...wg mnie podobnie jak NIS, F-secure, Outpost czy BullGuard. Są w sieci do znalezienia promocje...chyba nawet na 6 miesięcy...więc spróbuj.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
Ichitochodzi ci o licencję na 6 miesięcy tak? Czy obejmują licencję na dwa komputery? Bo chce na blaszaku mieć ją i laptopie.

Asg właśnie weszłem na polską stronę webrootatrochę poczytałem , popatrzałem ceny licencji i widzę że droższa od NIS czy KIS , jest opcja 3 komputerów jeśli chodzi o licencję.

Ichito na stronie producenta jest albo na rok albo na więcej licencja na webroot nie ma na pól roku , jest tylko wersja testowa na 30 dni.

Odpowiedz
#10
Licencja na 6 miesięcy jest licencją promocyjną.
Do pobrania z facebooka:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nigdy nie korzystałem z tego antywirusa ale referencje na forum ma bardzo dobre, a do tego przez pół roku możesz sobie go testować, więc nie zastanawiał bym się tylko instalował. Jak Ci się nie spodoba to zmienisz bez żalu Smile
It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Odpowiedz
#11
na 6 miesięcy - Dedal mnie ubiegł

Jak określisz który konkretnie: AV (na 1 stanowisko), Plus (na 3) czy Complete (na 5 urządzeń) - odezwij się na PW, to coś spr. znaleźć. Nie chce mi się szukać wszystkich opcji.
Odpowiedz
#12
Używanie antywirusa Arcavir, który ma jedną znajgorszych wykrywalności na świecie jest nie na miejscu. W dodatku jest ciężki dla systemu i wolno skanuje.

Ja polecam od siebie, Nortona IS +Trusteer Rapport jako ochronę przeglądarki i Traffic Light, skaner stron.
Na żądanie: Eset Online scanner i Hitman Pro

Na co użytkownikowi świetna pomoc techniczna (choć nie wiem czy taką ma Arcavir), jeśli wirusa nie wykryje i nawet klient nie będzie wiedział że jest zainfekowany.
Odpowiedz
#13
Witaj Havezek,

Jeśli chodzi o Arcavir. Wielu polskich informatyków polecam ten produkt. Czemu? Mówią, że jest to polski produkt, i jest najlepiej przystosowany do ochrony polskich użytkowników.
Może jest coś w tym. Ja chciałbym polecić NiS. Co prawda, nie można licencji kupić za przysłowiowe grosze, na allegro jak to było kiedyś (zmieniona polityka firmy), ale nadal cena do jakości chyba jest przystępna. No i jest lekki. Dowód, zainstaluj na netbooku, a zobaczyszWink

Mikołaj
Odpowiedz
#14
No to mam mętlik , Mikołaj a skąd masz te info że polecają arcavira?Ja nigdzie takiego info nie mogłem znaleźć . Co do tych licencji 6-miesięcznych na facebooku to jest jedno ale , musi być promocja na dany kraj z tego co tam widziałem .

Odpowiedz
#15
Havezek napisał(a):musi być promocja na dany kraj

Ja tego nie znalazłem. Po zezwoleniu Markeplace na publikacje na FB uruchamia się pobieranie i już.
Odpowiedz
#16
Havezek napisał(a):Mikołaj a skąd masz te info że polecają arcavira? Ja nigdzie takiego info nie mogłem znaleźć .

Wiem to z rozmów z informatykami, którzy wykładają na uczelniach.
Odpowiedz
#17
Havezek napisał(a):No to mam mętlik , Mikołaj a skąd masz te info że polecają arcavira?

Każdy z programów o których była tu mowa ma swoje mocne i słabe strony. Musisz się po prostu zastanowić czego oczekujesz, jakie masz wymagania. Czy program ma być tani, lekki dla systemu, może ma mieć język polski a może przede wszystkim ma być skuteczny ? Jest jeszcze opcja must have dla patriotów: Arcavir + SpyShelterGrin Jak będziesz wiedział czego potrzebujesz, to wybór będzie prostszy.
It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Odpowiedz
#18
Panowie, przestańmy sobie robić jaja.

Wszyscy wiemy, ze Arcavir nie jest dobrym produktem i polecanie go jest po prostu śmieszne. Tym bardziej, że wychodzi na to w tym temacie, że Arca jest lepsza od Kasperskiego.
Arcavir bardzo słabo wykrywa wirusy.
Nie będę już wspominał o wirusach na stronach internetowych jak: zainfekowane PHP, HTML, JavaScript, których praktycznie w ogóle nie wykrywa. W czasach, gdy jeszcze chodziłem do szkoły na komputerach był zainstalowany Arcavir i wykrywał wirusy, ale gdzie? w czystych plikach windowsa.

Wystarczy poczytać:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeśli program poprawi się znacznie i będzie w czółówce, sam go będę polecał.
Odpowiedz
#19
Wiecie co panowie dyskusje na temat ArciKaspra zakkoncze pewnym testem

A zapytam sie was inaczej bo wielu tu korzysta Kaspra i Nortona
Po jakim czasie lab wam odpowiedział

A druga sprawa polecam zajrzec do testu mojego rozwiazan typu live cd oraz testu na zagrozeniach ItW (In the Wild) gdzie nie ma ZADNEJ roznicy miedzy kasprem nortonem sophosem avg itpa ArcaVir jest dosc specyficzna bo zagrozenia nie wykryte przezprogram w ciagu ostatnich 3 miesiecy sa kasowane z bazy danych ...
Jag ser mig om och ser
Mitt hem försvinna bort
Min tid där hemma känns
Nu alldeles för kort
Odpowiedz
#20
Oj tam,no i co nam po wsparciu jak będziemy mieli system rozwalony a co najgorsze zakodowane pliki,no chyba że Arca ubezpieczenie daje daje w raz ze swoim pakietem.
Bierz Havezek Nortona i sprawa załatwiona,nie patrz na nic.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości