Hosting pod strone WWW
#1
Będę potrzebował w niedługim czasie hosting pod moją stronę www , a że nigdy nie korzystałem z żadnych serwerów hostingowych więc chciałbym zaczerpnąć wiedzy kogoś kto ma i korzysta. Wygórowań nie mam zbyt wiele jak na sam początek ale chciałbym by w tym hostingu była domena pl za grosze , na początek 1GB pojemności wystarczy , przynajmniej jedna baza MYSQL obsługa nowego PHP , możliwość płacenia miesięcznego ,dobra pomoc techniczna , stabilny serwer. Co polecacie?

Odpowiedz
#2
Jaki masz budżet?
Odpowiedz
#3
Ma być tanio więc może LH
Serwery stabilne forum na ich hostingu ładnie hula

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
No coś właśnie taniego tylko Conorczy tam jest opcja miesięczna? Bo wiesz wole opłacać co miesiąć bo zawsze albo mogę zrezygnować i nie przedłużać albo mogę zwiększyć jak będzie mi mało Tongue , a tamjest podane na rokczyli tylko ta opcja?

Odpowiedz
#5
Jeżeli koniecznie musi być płatność miesięczna, to rzuć okiem na Hekko:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Całkiem niezły hosting, przy drugim pakiecie masz już domenę gratis.
Oczywiście przy niskich cenach nie oczekuj nie wiadomo czego.
Odpowiedz
#6
Przeglądając strony znalazłem polecany również

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

5gb miejsca na dyskuza 3,99 miesięcznie i możliwość płacenia co miesiąc , zerknij lukas na to i napisz co otym myślisz

Odpowiedz
#7
polecam

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
TeGEZ napisał(a):polecam

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



No tak ale tam chyba nie ma opcji miesięcznej ?

Odpowiedz
#9
fakt nie ma, min 3 miesiące.
Odpowiedz
#10
Powiedz co masz zamiar robić na takim hostingu bo w regulaminie zawsze jest informacja, że jak będziesz za bardzo obciążał CPU/MEM to cię pogonią Tongue Kiedyś miałem Hekko - spoko, bez problemów lub easy-host.pl
Odpowiedz
#11
webd.pl sobie odpuść. Co i rusz mają jakieś awarie a stabilność serwerów z bazami danych woła o pomstę do nieba.
PC: Fedora 20 | Windows 8.1 | Outpost Security Suite Pro (firewall) + Panda Cloud Antivirus
NB: GhostBSD
Odpowiedz
#12
politan napisał(a):webd.pl sobie odpuść. Co i rusz mają jakieś awarie a stabilność serwerów z bazami danych woła o pomstę do nieba.


No dobrze czyli to odpuszczam , to po waszych opiniach zastanawiam się albo nad tym hostingiem co napisał lukas czyli nad hekkoalbo nad tym co polecał Conor czyli lh.

Odpowiedz
#13
Light Hosting nie ma płatności miesięcznych.
W Hekko masz 14 dni okresu testowego za darmo, więc możesz sprawdzić.
Mogę też polecić 2ap.pl - tu jest tylko płatność półroczna, ale niska (30zł). Same serwery są świetne i jedyną wadą jest (nie dla każdego) nieco minimalistyczny panel hostingowy. Jest za to dostęp do SSH. Aha, no i nie ma domeny za darmo. Nasz partner, Ultimahost.pl również posiada pakiety hostingowe:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

My korzystamy z nieco innej usługi, ale jesteśmy bardzo zadowoleni i co tu dużo mówić, polecamy Wink

Domenę zresztą i tak będziesz miał za darmo tylko przez pierwszy rok. Ja bym w takiej sytuacji wziął ją gdzie indziej na promocji np. w az.pl jest bodajże za 0zł. Jeżeli za rok będzie potrzebna, to robisz darmowy transfer do OVH i tyle (przykład, bo w OVH są najtańsze przedłużenia domen). W samym OVH też masz pakiety hostingowe, dosyć tanie jak na to co oferują. Trzeba jednak przyznać, że łączy z nimi dłużej, bo w końcu to Francja, a dwa, że to najbardziej nadaje się na plikownie a nie serwisy www.

Aha, a gdybyś interesował się np. nazwa.pl, home.pl to odradzam na całej linii Smile
Odpowiedz
#14
Czyli mówisz lukas że warto wziąć hosting u innego dostawcy a domenę też u innego? Ciekawa oferta tego ultimahost i widzę że też nie drogo , a czy tam jest opcja miesięczna? Bo widzę że 5gb miejsca mi na razie wystarczy a koszt 6zł miesięcznie , czyli co miesiąc opłacane?

Odpowiedz
#15
Tak, jest opcja płatności miesięcznej.
Odpowiedz
#16
O to dobrze , musze to przemyśleć ,ale chyba zdecyduje się na tą ultime Smile dzięki za pomoc.

Odpowiedz
#17
Pozwolę sobie podłączyć się do tematu Smile

Czy może mnie ktoś oświecić (w sensie wytłumaczyć) w kwestii pojęcia "Maksymalne zużycie procesora" czy "Limit procesora"?
Co to oznacza? Jak to wygląda w praktyce?

Z góry dzięki za pomoc Smile


PS. Na stronie pomocy hekko.pl znalazłem taki artykuł:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jak w takim razie wyglądałoby zużycie procesora w przypadku strony na WordPressie, która pełni rolę albumu fotograficznego (w sensie - zamieszczamy praktycznie same zdjęcia na przykład z wycieczek; 5000 zdjęć)?
...
Odpowiedz
#18
Nie da się powiedzieć. To jest zupełnie rozmyte określenie bo:
- zależy czy mowa o % per rdzeń, czy per cały procesor
- każdy dostawca korzysta z innej infrastruktury, a CPU jest CPU nierówny
- konfiguracja PHP też na ogół jest inna, a to zmienia obciążenie

Można powiedzieć jedno: im więcej daje dostawca tym lepiej, o ile oczywiście idzie razem z tym rosnąca cena.
Na hostingi wirtualne normą jest 2 do max. 10% per rdzeń.
Odpowiedz
#19
A czy dla prostej strony opartej na WordPressie, mającej za zadanie wyświetlanie tylko galerii zdjęć dla rodziny i znajomych (100 odsłon miesięcznie?) wystarczy te 5% zużycia czasu procesora?

Pytam w oparciu o hosting hekko.pl

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Moja kuzynka, która trochę podróżuje po świecie myśli o założeniu takiej prostej strony. Dlatego pytam.

PS . Wiem, upierdliwy jestem, ale moja wiedza w tym temacie jest bliska zeru, nie mówiąc już o kompletnym braku doświadczenia.

PS2Zadam troszkę inne pytanie: co bardziej obciąży serwer: strona w oparciu o HTML, CSS i Java Script czy strona oparta o WordPress?
...
Odpowiedz
#20
preter napisał(a):A czy dla prostej strony opartej na WordPressie, mającej za zadanie wyświetlanie tylko galerii zdjęć dla rodziny i znajomych (100 odsłon miesięcznie?) wystarczy te 5% zużycia czasu procesora?


Przy takiej ilości wyświetleń wystarczy w zupełności.

preter napisał(a):PS2 Zadam troszkę inne pytanie: co bardziej obciąży serwer: strona w oparciu o HTML, CSS i Java Script czy strona oparta o WordPress?


Strona zbudowana w oparciu o HTML+CSS+JS w zasadzie nie obciąży serwera, lub w stopniu tak małym, że pomijalnym.
Nie ma w jej wypadku żadnych skryptów PHP ani bazy danych w przeciwieństwie do Wordpressa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości