Virusy itd..logi..
#1
Objawy zainfekowania:
Wirus i możliwe że coś więcej. Spowolniony komputer i dzikiWink
Wykonywane działania:
Komputer skanowany był Malwarebytes ochrona komputera to Avast
Logi:


Tutaj umieść linki do logów z OTL i RSIT

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Malwarebytes

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

OTL

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

RSIT log

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Extras
Też mam wkleić INFO z RSIT?
Odpowiedz
#2
W OTLzaznacz dodatkowo Rejestr - skan dodatkowyi daj skanuj,po wszystkim utworzy się raport dodatkowy extras


Dodano: 29 maja 2013, 0:14

Odinstaluj:

SUPERAntiSpyware

W trybie awaryjnym z tego samego konta w własne opcje skanowania skrypt wklej i wykonaj:

Kod:
:OTL
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\VBoxNetFlt.sys -- (VBoxNetFlt)
IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://www.v9.com/?utm_source=b&utm_medium=vlt&from=vlt&uid=Maxtor_6K040L0_K10XENGG&ts=1369655352
IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.v9.com/?utm_source=b&utm_medium=vlt&from=vlt&uid=Maxtor_6K040L0_K10XENGG&ts=1369655352
IE - HKU\S-1-5-21-436374069-1592454029-1606980848-500\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://www.v9.com/?utm_source=b&utm_medium=vlt&from=vlt&uid=Maxtor_6K040L0_K10XENGG&ts=1369655352
IE - HKU\S-1-5-21-436374069-1592454029-1606980848-500\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.v9.com/?utm_source=b&utm_medium=vlt&from=vlt&uid=Maxtor_6K040L0_K10XENGG&ts=1369655352
IE - HKU\S-1-5-21-436374069-1592454029-1606980848-500\..\SearchScopes,DefaultScope = {33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86}
IE - HKU\S-1-5-21-436374069-1592454029-1606980848-500\..\SearchScopes\{33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86}: "URL" = http://search.v9.com/web/?q={searchTerms}
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@ganymede/MAHJONG,version=1.0: C:\Program Files\Ganymede\Plugins\MAHJONG\NPMAHJONG.dll File not found
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@ganymede/MAKAOV2,version=1.0: C:\Program Files\Ganymede\Plugins\MAKAOV2\NPMAKAOV2.dll File not found
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@ganymede/MARBLES,version=1.0: C:\Program Files\Ganymede\Plugins\MARBLES\NPMARBLES.dll File not found
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@nexon.net/NxGame: C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\NexonUS\NGM\npNxGameUS.dll File not found
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: HonorAutoRunSetting = 1
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\System: dontdisplaylastusername = 0
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\System: legalnoticecaption =
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\System: legalnoticetext =
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\System: shutdownwithoutlogon = 1
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\System: undockwithoutlogon = 1
O7 - HKU\.DEFAULT\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoDriveTypeAutoRun = 145
O7 - HKU\.DEFAULT\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: ForceClassicControlPanel = 1
O7 - HKU\S-1-5-18\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoDriveTypeAutoRun = 145
O7 - HKU\S-1-5-18\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: ForceClassicControlPanel = 1
O7 - HKU\S-1-5-19\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoDriveTypeAutoRun = 145
O7 - HKU\S-1-5-19\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: ForceClassicControlPanel = 1
O7 - HKU\S-1-5-20\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoDriveTypeAutoRun = 145
O7 - HKU\S-1-5-20\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: ForceClassicControlPanel = 1
O7 - HKU\S-1-5-21-436374069-1592454029-1606980848-500\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoDriveTypeAutoRun = 145
O8 - Extra context menu item: E&xport to Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\EXCEL.EXE/3000 File not found
O15 - HKU\S-1-5-21-436374069-1592454029-1606980848-500\..Trusted Domains: mks.com.pl ([www] https in Zaufane witryny)
O16 - DPF: {68282C51-9459-467B-95BF-3C0E89627E55} http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab (Reg Error: Key error.)
O16 - DPF: {D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000} http://fpdownload2.macromedia.com/get/shockwave/cabs/flash/swflash.cab (Shockwave Flash Object)

:Commands
[EMPTYTEMP]


Ściągnij program

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i uruchom AdwCleanerz opcji Delete .

W google chrom w ustawieniach zobacz czy domyślna wyszukiwarka jest google jeśli nie to zmień.

Następnie uruchom OTLponownie i kliknij Skanuj . Przedstaw nowy log OTLoraz raport z Adwcleaner .
Odpowiedz
#3
Odinstalowałam SuperAntiSpyware.
Zeskanowałam.
Ściągnełam AdwCleaner i opcja usuń/Delete.
W google chrome dwa dni temu przestawiłam wyszukiwarkę.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

AdwCelaner

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

OTL

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Extras
No i jeszcze lepiej WallAvast wykryłDriveinfo.exe Win32:Spyware-Gen[Spy]w Pendrive i w drugim to samo..
I co ja mam tera zrobić,na pendrive nic nie mam z internetu tylko to co robiłam własnoręcznie czyli same slajdy i slajdy od nauczycieli.. Noneto ja już nie wiem ani go teraz użyć ani nic?
Ogólnie teraz ten spyware mam w kwarantannie w avascie..
Włożyłam drugi raz Pendrive i się normalnie uruchomił jest w nim Drives plik systemowy,nie mam pojęcia skąd się wziął..
Przeskanowałam avastem wszystkie pliki które są w tym E i nic nie wykryło ?! czy przez to że w kwarantannie umieściło? Ciekawa jestem..
Odpowiedz
#4
Driveinfo.exe myślę że to jest FP,wyłącz na chwile obecna osłony z avasta i przywróć ten plik z kwarantanny i jak możesz to przeskanuj go na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i podaj wynik.
Odpowiedz
#5

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wyłączyłam ochrone pełną przywróciłam do zrobionego folderu i przeskanowałam. Wynik w linku a dalej? z tymi logami ?
Odpowiedz
#6
Wygląda już dobrze przejdź do sprzątania w OTL,a ten plik zapodaj na jakiś serwis i prześlij go mi.
Odpowiedz
#7
tachion napisał(a):A ten plik zapodaj na jakiś serwis i prześlij go mi.

Chodzi Ci o ten zawirusowany plik ? a jeśli ja wyśle a Ci wirus wejdzie do komputera >.<?
Odpowiedz
#8
Ty się nie masz co martwić wysyłając mi ten plik bo jest w postaci wykonywalnej .exe,a ja tym bardziej się tym nie przejmuje,do puki go nie uruchomisz to nic nie stanie Smile


Dodano: 29 maja 2013, 16:43

Dobra ogólnie namierzyłem ten plik już z innych źródeł tak więc nie musisz przesyłać
Odpowiedz
#9
Mhm tyle że tou mnie nie jest exe przybrał postać img
typ pliku:aplikacja
opis:test
Czyli mam już dobrze z komputerem? a tera co ja mam z tym plikiem co go zostawiłam..usunąć pewnie całkowicie z komputera.
Odpowiedz
#10
Usuń to,jest to malware otwiera port dany i komunikuje się z danym adresem w sieci
Odpowiedz
#11
Tak jak myślałam.
To już wszystko? już mam czysty komputer?
Odpowiedz
#12
Tak
Odpowiedz
#13
To ja antywirusem go przeskanuje i zobaczę bo to nie tylko było coś, ale też były wirusy.. -.- ale i tak się spowalnia tak jak było przed usuwaniem..
Odpowiedz
#14
Jeśli avast komunikuje np.to srvany.exe -- (KMService) no to wiesz co to jest Smile

Wejdź w tą lokalizacje i usuń pozostałość ArcaBitC:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\ArcaBit
Odpowiedz
#15
Usunęłampozostałość Smile
Co ja mam tera zrobić bo kurcze miałam zapisany slajd na parę stron i nagle nie ma? znikł szukałam po całym komputerze a tu nic.
Czy mam go tera programem przywracającym przywrócić czy jak ?
Odpowiedz
#16
No to ja już nic nie poradzę na to że się gdzieś slajd podział,możesz skorzystać z jakiegoś programu do przywracania usuniętych plików np.EASEUS Data Recovery
Odpowiedz
#17
Tak wiem,ale i tak dziękuje za wszystko Smile o tego nie znam programu używam undelete360.
Czemu po włączeniu komputera,wychodzi że mam podłączone nieznane urządzenie,skoro ja nie mam nic podłączonego.W menedżerze urządzeń żółty znak zapytania-inne urządzenia-nieznane wyłączyłam żeby mi nie pokazywało nadal..ale chyba usunę ten znak żółty.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dwa oddzielne wirusy.
Dziwne ale mysz jest niekontrolowana tzn. strzałka ucieka gdzie chce włącza nie wiadomo co np. leci na start i włączy jakiś folder..albo się zatnie że trzeba reset bo mysz działa tyle że strzałka nie chodzi.
Odpowiedz
#18
To nie są żadne oddzielne wirusy tylko jeden i ten sam.
Żółty znak to pewnie brak jakiegoś sterownika.
Przeskanuj komputer jeszcze programem Malwarebytes Anti-Rootkit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#19
A hmm no niby jeden ale w dwóch plikach siedzi Sad
Odpowiedz
#20
Podłącz PenDrive do komputera,ściągnij program USBFix

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

uruchom prawym przyciskiem myszki jako administrator,kliknij Research poczekaj aż zakończy skanowanie prześlij log na jakiś serwis np. tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości