World of tanks - czy da się uruchomić na Ubuntu ?
#1
Witam, mam pytanko do osób które mają styczność z linuksem. Właśnie dzisiaj zamierzam zainstalować ten system i chciałbym pograć w WOT na nim. Jest jakiś sposób aby to zrobić ?
Odpowiedz
#2
World of Tanks jest na liście gier obsługiwanych przez Play On Linux, więc:
1. Uruchom Play On Linux,
2. Wybierz opcję zainstaluj,
3. Wybierz z zakładek po lewej stronie gry , a następnie World Of Tanks z listy po prawej,
4. Kliknij zainstaluj i mijaj kolejne okienka , niech pobierze to co potrzebne.
5. Po instalacji będziesz miał WOTa w oknie Play On Linux. Żeby wygodnie uruchamiać grę :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W moim przypadku jest to Picasa. PPM-> Otwórz katalog aplikacji. Na głowym exeku WOTa również PPM i "Utwórz dowiązanie" . Dowiązanie przenosisz w wygodne Ci miejsce np. pulpit i powinno śmigać Smile
Odpowiedz
#3
Rozumiem, że mam pobrać aplikację "PlayOnLinux" tak ? Obecnie pobieram instalkę WOT z torrenta, więc linuxa powinienem postawić wieczorem. A co do instalki. To tą co pobieram będzie dobra aby zainstalować na linuxie ?
Odpowiedz
#4
Nie pobieraj WOTa przez torrenta. I tak POL będzie pobierał jeszcze raz:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Play On Linux pobierzesz "Centrum Oprogramowania Ubuntu"
Odpowiedz
#5
Aha ok. Kurdę płytki nie mam aby obraz ubuntu zgrać do instalacji. Jak się wrzuca instalkę na czopka aby zainstalować linuxa ?
Odpowiedz
#6

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Na szczęście przekopałem wsztstko i znalazłem jedną płytę Smile


Dodano: 13 cze 2013, 13:18

Tak jeszcze nie w temacie. Dobrze zainstalowałem system ? Zrobiłem dwie partycje bo tej wymiany nie umiałem podczas instalacji. Pierwsza /- , a druga /home. Może być ? Tylko nie wiem jak zobaczyć czy one są widoczne, gdzie jest coś jak w windows. Dysk c itd ?. Łoj troszkę trzeba się poduczyć z tym systemem Smile


Dodano: 13 cze 2013, 13:46

Waves napisał(a):World of Tanks jest na liście gier obsługiwanych przez Play On Linux, więc:
1. Uruchom Play On Linux,
2. Wybierz opcję zainstaluj,
3. Wybierz z zakładek po lewej stronie gry , a następnie World Of Tanks z listy po prawej,
4. Kliknij zainstaluj i mijaj kolejne okienka , niech pobierze to co potrzebne.
5. Po instalacji będziesz miał WOTa w oknie Play On Linux. Żeby wygodnie uruchamiać grę :


Tak zrobiłem, zaczęło pobierać wubi i błąd nie ma czegoś tam net czy coś nie spojrzałem, potem kolejne pobieranie nie ma czegoś i na koniec takie coś:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
Masz na obrazku nawet co jest nie tak Grin Na belce POL na samym dole pisze, że jest nowsza wersja POL. Komunikat nie jest w pełni ale pewnie chodzi o"to old". Zaktualizuj system, a POL powinno też pójść z całą resztą.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#9
Wybrałem aktualizacje systemu i je zainstalowałem. Nawet pobrałem najnowszą wersję POL, ale nie mogę zaktualizować tego ? A raczej nie umiem. Zainstalować się nie chce. z komendy sudo apt-get install playonlinux

EDIT: Jakiej komendy użyć aby wywalić POL, aby można było od nowa zainstalować to


Dodano: 13 cze 2013, 20:51

Kod:
wget -q "http://deb.playonlinux.com/public.gpg" -O- | sudo apt-key add -
sudo wget http://deb.playonlinux.com/playonlinux_precise.list -O /etc/apt/sources.list.d/playonlinux.list
sudo apt-get update
sudo apt-get install playonlinux


Prawdopodobnie muszę zrobić takie cuś, tylko czy całość wpisać do terminala. A czy można to do niego wkleić ? I jak postawić tą kreskę podobną do dużego I bo nie wiem jaki to klawisz.


Dodano: 13 cze 2013, 21:42

Chyba się udało, program zaktualizował się. Trochę się pomęczyłem. Z początku pojawił się problem z wine i nie chciało instalować, użyłem komend z tąd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lecz chyba nie pomogło za bardzo bo wyświetlał się błąd, ale jakoś dalej idzie i wszystko się instaluje, więc zobaczymy czy zadziała.
Odpowiedz
#10
''|'' to ten sam klawisz co ''\'' tylko z SHIFT. Rada na przyszłość takie rzeczy najprościej kopiuj-wklej, ale pamiętaj, że na początek lepiej po jednej linijce. Jeśli coś wyrzuci błędem to prościej ustalić. Jeśli masz jakiś błąd to też staraj się wkleić jaki to błąd, ciężko coś ustalić nie widząc tego.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#11
Ok, dzięki Smile

I tak zainstalowałem WOT, jednak podczas wczytywania gry, szczególnie na ekranie logowania aplikacja się wiesza, a z folderu bezpośrednie uruchomienie pokazuje błąd. Nie wiem o co chodzi ? Wklejam obrazek i raport z błędu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


RAPORT:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


EDIT:

Dopatrzyłam się starej wersji wine i zainstalowałem najnowszą. Jednak dalej zawiesza się na ekranie logowania, a próba uruchomienia z folderu kończy się tylko mignięciem okienka gry, które znika.
Odpowiedz
#12
Przeinstaluj jeszcze raz grę przez POL, jeśli tego nie robiłeś. Wtedy jak pewnie był błąd to nie zainstalował bibliotek, widać po plikach sporo z DirectX.
Wymagane to:
Kod:
d3dx9_36 vcrun2008 corefonts msxml3 wininet ie7

Może teraz uda się bez błędów dojść do końca. Wine to wine ... jednemu się uda, a cała reszta będzie się męczyć. Nie korzystałem nigdy z POL, mam on jakieś opcje instalowania bibliotek DirectX? - ja bym dał na przyszłość wszystkie.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#13
Kod:
corefonts i ie7
nie mam w wine, być może problemem jest nieodpowiednia wersja wine, bo pod WOT jest 1.5.9 World of tanks, a ja mam 1.5.24. zresztą musze wszystko od nowa zrobić bo mam błąd jakiś, coś pokićkałem.


Dodano: 14 cze 2013, 14:31

Robię wszystko od początku. Wybrałem wot z listy gier i tym razem zainstalowało wszystko bez niespodzianek, właśnie pobiera się gra. Może teraz się uda.


Dodano: 14 cze 2013, 22:16

Niestety, mimo iż wszystko tym razem zainstalowało się bez błędów to na ekranie logowania gra się wiesza, chyba sobie jednak odpuszczę, bo już nie mam pojęcia o co kaman.
Odpowiedz
#14
Jeszcze jedno mi przyszło do głowy. Jaką masz kartę graficzną i czy instalowałem zamknięte sterowniki do niej?
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#15
Posiadam kartę graficzną Radeon 3200 HD, mam laptopsa.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Użyłem tej komendy obecnie, ale muszę wyjść więc sprawdzę potem czy działa. Oto ona:

sterowniki od makson

Kod:
sudo add-apt-repository ppa:makson96/fglrx
sudo apt-get update
sudo apt-get install fglrx-legacy



Dodano: 15 cze 2013, 13:06

Niestety zainstalowanie tych sterowników co podałem w code, pogorszyło sprawę. Teraz czuję się jak na dyskotece. Client wot miga na biało, i także wiesza się na logowaniu, tylko muzyczka gra. Epilepsji mozna dostaćGrin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 15 cze 2013, 13:52

Pobrałem też te sterowniki: AMD Catalyst™ 13.4 Proprietary Linux x86 Display Driver, ze stronki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zainstalowałem według tej instrukcji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Oczywiście zmieniłem komendy aby dostosować instalację pod najnowsze.

I wyskoczyło takie coś:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
Nie mam karty ATI/AMD (na całe szczęście) i raczej nie pomogę, a widząc liczbę problemów z nimi związanymi to, aż boję się coś podpowiedzieć. Przydałby się ktoś kto posiada i już ma działające, bo te poradniki to tylko dla ogółu tym co jakoś działa.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#17
Czyli jednak sobie nie pogram w WOT na linuxie. Dzięki za pomoc Smile

EDIT: Udało się wejść do walki , pokombinowałem i prawie zadziałało, tylko zacina się po wejściu do walki, więc raczej sukcesu nie ma, tak więc sobie odpuszczam.
Odpowiedz
#18
Czytałeś to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeśli masz starszy sprzęt, w szczególności starszą kartę ATI (AMD) - tzw. legacy, nie instaluj najnowszej wersji ubuntu, wybierz 12.04 (LTS) albo 10.04 (LTS)


Przy okazji jak zainstalować sterowniki ATI legacy (HD2xxx-HD4xxx) na openSUSE:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#19
Wersja ubuntu, której używam to 12.04 (LTS), zresztą już teraz nieaktualne, linuxa zostawiam do buszowania po sieci. A na dniach dotrze nowy komp, wiec raczej nie powinienem mieć już problemów z WOT Smile
Odpowiedz
#20
Może tobie to nie pomoże, ale komuś innemu Tongue Zawsze będzie aktualne, w szczególności jak masz ATI, co 3 edycje przechodzą w legacy, mam ATI od v9800 (legacy natamtenczas) i tak mniej więcej było, potem x1950, też legacy (natamczenczas), teraz mam też HD4850 (też legacy)
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości