AV na stareńki sprzęt
#1
System operacyjny:
Windows XP Sp3


Zastosowanie:
Praca biurowa,


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Pentium/Celeron 4 2,4Ghz; 512 ram

Witam
Coś lekkiego i musi być darmowe. Obecnie jest Eset Nod 32, ale za tydzień koniec licencji, od czasu do czasu MBAM, Hitman. Nowe komputery mają być we wrześniu (specyfikacja nieznana) wiec nate 2- 3 miesiące nie będzie kupna licencji i trzeba przeczekać. Spadło na mnie bo wiem,że jest takie coś jak rejestr itp.WinkCo byście zaproponowali.
Odpowiedz
#2
Ja bym polecił z doświadczenia Avast!, mam go na 3 komputerach w domu, z czego jeden to ledwo żywy laptop - Nigdzie Avast nie zamula.
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
#3
Rozumiem, że to komputer/komputery w firmie? Bo tak można wywnioskować z opsiu.
Odpowiedz
#4
Tak to firmowy sprzęt. Testowałem Baidu, ale chciał wywalić sporą część systemu więc raczej odpada.
Odpowiedz
#5
Nie każdy darmowy AV możesz zainstalować na firmowym sprzęcie.
W grę wchodzi MSE, Comodo i Fortinet o ile się nie mylę.
Odpowiedz
#6
W tym cały problem, że opcji dużo nie ma.
Odpowiedz
#7
Ja na Twoim miejscu zainteresowałbym się FortiClient Lite:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie ma zbyt wielkich wymagań:
Cytat: · Pentium processor or equivalent
· 600 MB hard disk space
· Compatible Operating System & Minimum RAM
- Windows 2000: 128 MB
- Windows XP 32-bit and 64-bit: 256 MB
- Windows Vista 32-bit and 64-bit: 512 MB
- Windows 7 32-bit and 64-bit: 512 MB
Odpowiedz
#8
Dziękuję jutro go wypróbuje, zobaczymy jak się będzie spisywał.


Dodano: 18 cze 2013, 13:45

Nod32 usunięty deinstalatorem , pozostałości ręcznie usunięte, rejestr wyczyszczony CCleanerem.FortiClient Litezgłasza przy instalacji zainstalowanego Noda i sypie błędami. Dziwne bo inne antywirusy przy próbnej instalacji nie mają z tym problemu.
Odpowiedz
#9
Fortinet v. Eset - "zimna wojna" trwa Smile Piszesz, że pozostałości usunięte - rozumiem, że mówisz o plikach...to jeszcze nie wszystko...czyszczenie rejestru CCleanerem nie przynosi efektu w takich przypadkach, bo sprawdza tylko część rejestru. Musisz wyszukać po nazwie w rejestrze i tu sprawdza się Regseeker, ale najpierw zrób kopię rejestru. Musisz sprawdzić, czy nie zostały jakieś usługi po starym AV i wpisy w autostarcie. Programy zabezpieczające poza tworzonym podczas instalacji folderem w Program Files tworzą dodatkowe foldery w Documents&Settings...tam też sprawdź...często są tam ustawienia konfiguracyjne, aktualizacje.
Inne AV mogą nie widzieć tych wpisów albo widzieć, ale je po prostu ignorować...to, że FortiClient je widzi to dobrze...to markowy soft, choć mało u nas popularny i zawczasu ostrzega przed możliwym konfliktem.
Tak poza tym...to czy skoro komputery przeznaczone są do pracy biurowej, musisz instalować AV z ochroną real-time?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, poprawka wyłączająca Autorun z napędów i skaner na żądanie powinno wystarczyć...jeśli kompy mają dostęp do sieci to ExploitShield i przeglądarka z dodatkami typu NoScript, AdBlock...albo od razu ustawić im DNSy Nortona?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
Wykonaj skrypt z linku poniżej a następnie zrestartuj komputer i ponownie spróbuj zainstalować FortiClient Lite.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
Skrypt pomógł dziękuje. FortiClient Lite zainstalował się. I tu wynikła ciekawa sprawa, o ile wczoraj instalowała się wersja chyba 4.3 w której miałem dostęp do wszystkich ustawień i skanów szybki pełny itp. ale sypało błędami. To teraz aktualizuje podczas instalacjido 5.1 i wszystko zablokowane piękna kłódeczka wisi, a skan tylko z prawo-kliku. Program zażądał aktualizacji IE do wersji 8, a potem wszystko się odblokowało. Jeszce raz dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
#12
Ja mam podobny sprzęt w domu do twojego i na początku zainstalowałem avasta, ale zdecydowanie go odradzam, strasznie mi muli ten stary komputer (na nowym działa bardzo ładnie) i zainstalowałem avirę, która nie sprawia takich problemów.
Odpowiedz
#13
Avira odpada bo jak wspomniałem to firmowy sprzęt. Mogę teraz trochę poeksperymentować, więc1 czy 2komputery skonfiguruje tak jak radzi ichito tak dla porównania. Jeszcze takie pytanko system zgłasza 2-3 razy dziennie, żeFortiClient Lite jest wyłączony trwa to 2-3 sekundy i ochrona AV znów jest aktywna - to normalne?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości