Nowy procesor do laptopa
#1
Witam posiadam laptopa Samsung 350ejestem w miare zadowolony z tego sprzetu lecz niestety mam slaby procesor (bd widac na screenie) i chcial bym go zmienic na cos lepszego do 500 zl, co mozecie mi polecic?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Witaj,

Tylko ten procek będzie pasował, z tym modelem. Z tego co się orientuję jest możliwość wymiany procka, gdyż mamy do czynienia tutaj z typem socket. Jednak dostanie na wolnym rynku procka do laptopa, graniczy z cudem. Producenci laptopów wychodzą z założenia, jeśli potrzebujemy mocniejszego laptopa, pójdźmy do sklepu ikupmy nowy.
-Intel® Core™ i3 Processor 3110M (2.40 GHz, 3 MB L3 Cache)
Intel HM76

Pozdrawiam

Mikołaj
Odpowiedz
#3
mialem nadzieje na mocniejszy lecz niestety jezeli niema innej mozliwosci to bd musial wymienic na takiego jak podales Smile
Dziekuje i pozdrawiam
Odpowiedz
#4
A co u ciebie daje wynik 3,3 ? Ja mając procek b960 z 2,2ghz mam wynik ogolny 4,4 w win 8. W czym potrzebujesz wydajności? Może problem z jej brakiem nie leży po stronie procesora?
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#5
Ja akurat tego procka bym się nie czepiał - mam b970 w laptopie i działa on naprawdę dobrze przy powiedziałbym średnio-mocnym użytkowaniu.
Podejrzewam że wynik który masz jest przez kartę graficzną (pewnie jakaś prosta integra).
Odpowiedz
#6
Właśnie pokaż szczegóły tego wyniku, wątpię aby winny był procesor. Obecnie w dolnym segmencie nie ma aż takich różnic w wydajności.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#7
Stawiam , że wynik spowodowany kartą graficzną.
Odpowiedz
#8
Jeżeli nie ma Radeona bądź GeForce''a, to znaczy, że wynik jest zaniżony przez bardzo słaby układ zintegrowany z procesorem Intela z linii Sandy Bridge.
...
Odpowiedz
#9
Proponuje sprawdzić czy ktoś wymieniał w tym laptopie procesor bo bios może nie obsługiwać i3
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości