Mocny i w miarę lekki zestaw
#1
System operacyjny:
Windows XP SP3

Zastosowanie:
DOM, tj. praktycznie wszystko (muzyka, gry, internet, programowanie). Rzadko instaluje jakieś nowe, nieznane oprogramowanie. Głównie siedzę w przeglądarce.

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
AMD Athlon x2 64 6000+ 3.1GHz
GeForce 9600GT
2GB ramu

Od razu chciałem zaznaczyć, że należę do grupy "świadomych" internautów. Tak więc, co sądzicie o Online Armor (free) + Avast free + MBAM (na żądanie) i Emsisoft Emergency Kit (na żądanie)?
Odpowiedz
#2
To dobry zestaw i jedyne co bym zmienił i co stosowałem na takim zestawie u siebie to:
- skoro jest OA to nie instaluję w Avaście modułu "osłona sieciowa"
- podobnie nie instaluję - jeśli nie używam - osłony P2P i komunikatorów
- osłona WWW - wedle uznania...jej też nie instalowałem, bo bardziej mi pasuje Bitdefender Traffic Light
- w ustawieniach Avasta "monitorowanie zachowań" ustawiam na pytaj, podobnie w "autosandbox"
- generalne wykluczenia w opcjach pozwalają na to, żeby nie ustawiać ich indywidualnie w każdej osłonie
-w OA ustawiam tryb RunSafer dla przeglądarki internetowej (nawet dla nieużywanego IE), PDF, grafiki, odtwarzaczy multimedialnych
Na szybko tyle...aha...może być przydatna wirtualizacja więc darmowy Toolwiz Time Freeze powinien wystarczyć no i jakiś backup/przywracanie systemu - moge polecić Keriver 1-Click Free.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź ; ) Zainstaluje na czystym systemie i dam znać jak się sprawuje : )
Odpowiedz
#4
Wyłączyć osłonę WWW w Avaście? Z tego co widzę, OA posiada "Osłonę internetową". To nie to samo? ; )
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości