Botnet odkryty na Linuksie
#1
Ostatnio ciekawie się dzieje odnośnie oczywiście zagrożeń ze strony wszechobecnego badziewia internetowego. Dzisiaj wyczytałem o szkodniku na system Linux, więcej tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wiem sam że na razie nie ma co popadać w panikę z tego powodu, ale ciekawi mnie wasza opinia na ten temat.
przeczytajcie jak oczywiście nie czytaliście i wypowiedzcie się na ten temat, bo w komentarzach już trwa odwieczna wojna który system je lepszy, bezpieczniejszy.
pozdro
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#2
Cytat: Robak rozprzestrzenił się dzięki bardzo prostym hasłom lub ich brakowi.


Czyli winę częściowo ponosi użytkownik.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#3
Linux jest bezpieczniejszy od Windy ale można go zainfekować. Mój kolega robił takie badania, wstrzykując szkodliwy kod do pamięci komputera. Był zdziwiony, że aż tak łatwo tego dokonać.
Gdyby Linux był tak popularny jak Windows, również byłyby problemy z wirusami, choć na pewno na znacznie mniejsza skalę.
Odpowiedz
#4
człowiek najsłabsze ogniwo niestety
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#5
Jurek napisał(a):Linux jest bezpieczniejszy od Windy ale można go zainfekować. Mój kolega robił takie badania, wstrzykując szkodliwy kod do pamięci komputera. Był zdziwiony, że aż tak łatwo tego dokonać.
Gdyby Linux był tak popularny jak Windows, również byłyby problemy z wirusami, choć na pewno na znacznie mniejsza skalę.

Nadał prawa do uruchomienia i uruchomił? Użytkownik Windows ma łatwiej - po prostu uruchamia. Istnieje nawet taka dystrybucja Lindows/Linspire - tak samo dziurawa jak okienkowy pierwowzór. Miała być łatwa dla użytkownika.


Kiedy się nauczycie:
Linu ksnie Linu x
Odpowiedz
#6
W userbarze masz Linu xto może zacznij poprawiać od siebie Smile A z resztą jest w necie napisane, że forma Linu xjest poprawna.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#7
To było do przewidzenia. Kolejny mit o bezpiecznym Linuksie został obalony. Nie dość, że nie funkcjonalny, to jeszcze niebezpieczny.

PS: Forma Linux występuje tylko w mianowniku i wołaczu. W innych przypadkach (Linuksa, Linuksowi) występuje ks zamiast x. Więcej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#8
Plati napisał(a):To było do przewidzenia. Kolejny mit o bezpiecznym Linuksie został obalony. Nie dość, że nie funkcjonalny, to jeszcze niebezpieczny.

PS: Forma Linux występuje tylko w mianowniku i wołaczu. W innych przypadkach (Linuksa, Linuksowi) występuje ks zamiast x. Więcej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Często Plati emocje przeważają u Ciebie nad rozumem Smile
Linux to o klasę bezpieczniejszy system od Windowsa a np. Mandriva 2009 jest bardzo łatwa w użyciu i funkcjonalna:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Prezentacja:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
Jurek wyraziłem tylko swoją opinię. Gdyby Linux był taki popularny jak Windows, na niego byłoby też mnóstwo wirusów i gdzie tu widzisz emocje, wskaż mi je. A nad kwestią rozumu, to musisz dopracować u siebie Tongue
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#10
i znowu się zaczynacie kłócić
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#11
Plati napisał(a):Jurek wyraziłem tylko swoją opinię. Gdyby Linux był taki popularny jak Windows, na niego byłoby też mnóstwo wirusów i gdzie tu widzisz emocje, wskaż mi je. A nad kwestią rozumu, to musisz dopracować u siebie Tongue


Pisałem Plati o tym wcześniej, że gdyby Linux był tak popularny jak Windows to byłyby większe problemy z wirusami ale znacznie mniejsze niż w przypadku Windowsa , ponieważ to jest kompletnie inny system. Pisanie że Linux jest "Nie dość, że nie funkcjonalny, to jeszcze niebezpieczny" świadczy o kompletnym braku pojęcia a wręcz głupocie z Twojej strony.
Odpowiedz
#12
Jurek napisał(a):
Plati napisał(a):Jurek wyraziłem tylko swoją opinię. Gdyby Linux był taki popularny jak Windows, na niego byłoby też mnóstwo wirusów i gdzie tu widzisz emocje, wskaż mi je. A nad kwestią rozumu, to musisz dopracować u siebie Tongue


Pisałem Plati o tym wcześniej, że gdyby Linux był tak popularny jak Windows to byłyby większe problemy z wirusami ale znacznie mniejsze niż w przypadku Windowsa , ponieważ to jest kompletnie inny system. Pisanie że Linux jest "Nie dość, że nie funkcjonalny, to jeszcze niebezpieczny" świadczy o kompletnym braku pojęcia a wręcz głupocie z Twojej strony.


A skąd wiesz że problemy z wirusami na Lin byłyby mniejsze, jak z tego co się ostatnio dzieje jak łatwo zainfekować linux. Wiadomo jest, że Linux posiada inną architekturę, ale gdyby Linux był tak samo popularny jak Windows i tak funkcjonalny, również zainteresowanie hakerów tym systemem byłoby dużo dużo większe - a co za tym idzie - wirusów byłoby więcej. Niestety Jurek, mędrkujesz a same wypociny ci wyłażą od dobrych kilku miesięcy Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#13
Plati napisał(a):A skąd wiesz że problemy z wirusami na Lin byłyby mniejsze, jak z tego co się ostatnio dzieje jak łatwo zainfekować linux. Wiadomo jest, że Linux posiada inną architekturę, ale gdyby Linux był tak samo popularny jak Windows i tak funkcjonalny, również zainteresowanie hakerów tym systemem byłoby dużo dużo większe - a co za tym idzie - wirusów byłoby więcej. Niestety Jurek, mędrkujesz a same wypociny ci wyłażą od dobrych kilku miesięcy Smile


Plati napisał(a):To było do przewidzenia. Kolejny mit o bezpiecznym Linuksie został obalony. Nie dość, że nie funkcjonalny, to jeszcze niebezpieczny.


Poczytaj, wypróbuj Linuxa a przed napisaniem postu pomyśl:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
Właśnie próbowałem Linuksa z dwa tygodnie temu, ale z przyczyn napisanych w temacie o Ubuntu nie będę sięgał już po Linuksy dopóki nie będzie bardziej funkcjonalny. Udział na rynku wiecznie ok. 1% też robi swoje.

"Poczytaj, wypróbuj Linuxa a przed napisaniem postu pomyśl:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

" - co z tego, skoro już nawet botnet linuksowy istnieje? Jesteś zatwardziałym obrońcą Linuksa, ale kiepski przykład podałeś Smile

a tak ogólnie to: Na przyszłość zastanów się trochę zanim cokolwiek napiszesz, potrafisz zmieniać co chwilę decyzje o 180 stopni przez co wprowadzasz zakłopotanie innych userów. Dystansu do siebie, do Noda, i wszyustkich innych rzeczy, których tak zaciekle bronisz...
I zaprzestań tych praktyk, potrafisz z każdego tematu zrobić offtopic i kłócić się z innymi
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#15
Plati napisał(a):a tak ogólnie to: Na przyszłość zastanów się trochę zanim cokolwiek napiszesz, potrafisz zmieniać co chwilę decyzje o 180 stopni przez co wprowadzasz zakłopotanie innych userów. Dystansu do siebie, do Noda, i wszyustkich innych rzeczy, których tak zaciekle bronisz...
I zaprzestań tych praktyk, potrafisz z każdego tematu zrobić offtopic i kłócić się z innymi


Z Tobą się nie da dyskutować. To jak rzucanie grochem o ścianę.
Szkoda czasu.
Odpowiedz
#16
Jurek napisał(a):
Plati napisał(a):a tak ogólnie to: Na przyszłość zastanów się trochę zanim cokolwiek napiszesz, potrafisz zmieniać co chwilę decyzje o 180 stopni przez co wprowadzasz zakłopotanie innych userów. Dystansu do siebie, do Noda, i wszyustkich innych rzeczy, których tak zaciekle bronisz...
I zaprzestań tych praktyk, potrafisz z każdego tematu zrobić offtopic i kłócić się z innymi


Z Tobą się nie da dyskutować. To jak rzucanie grochem o ścianę.
Szkoda czasu.


Z tobą tak samo. To tak, jakby jeden magnetofon rozmawiał z drugim magnetofonem. Zawsze to samo. Fascynuje cię zawsze twój aktualny antywirus a na mnie mówisz że jestem fanatykiem... pozostawię to bez komentarza. Mam nadzieję, że w następnych tematach nie będziesz już robił farsy i co najwazniejsze - nie beziesz robił offtopicu Grin
Po prostu lubisz obrażać ludzi.. tyle na ten temat...
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#17
Plati napisał(a):To było do przewidzenia. Kolejny mit o bezpiecznym Linuksie został obalony. Nie dość, że nie funkcjonalny, to jeszcze niebezpieczny.

PS: Forma Linux występuje tylko w mianowniku i wołaczu. W innych przypadkach (Linuksa, Linuksowi) występuje ks zamiast x. Więcej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



No to dobrze piszę, że Linux jest ...

M. kto ? co ? Linux
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#18
Tak, a w utopii zamiast klawisza Windows jest taki pingwinek. Proszę zajrzeć na forum PC Format - jest tam wielu użytkowników Linuksa, którym nie przeszkadza to, że jest tak mało popularny. Ale kryzys dopiero pokaże, jak zobaczycie w stopce strony Powered by Debian .

A po drugie, gdyby losy potoczyły się inaczej, i w latach ''90 Linuks wygrałby z Windows, to teraz oglądając "Start" mielibyście mdłości.
Punkt patrzenia zależy od punktu siedzenia.

MateusXz napisał(a):W userbarze masz Linu xto może zacznij poprawiać od siebie Smile A z resztą jest w necie napisane, że forma Linu xjest poprawna.

A nie pomyślałeś o tym, że userbar mógł wykonać obcokrajowiec, mimo że znalazłem to na polskojęzycznej witrynie?

A na deser pobieram darmową Mandrivę One.
Odpowiedz
#19
A jakiego polecasz Linuksa ? Ubuntu, czy może jest coś lepsze Smile
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#20
Zależy to od wielu czynników, a mając na uwadze emotikonę, uznam to za zniewagę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości