Rising Free Firewall 2012
#1
Na globalnej stronie Rising dostępna wciąż jest zapora Rising Free Firewall 2012 v.23 , natomiast okazuje się, że Rising wypuścił kolejną darmową wersję zapory, którą udostępnia jedynie na stronie chińskiej. Program Rising Free Firewall 2012występuje teraz w wersji 24 i ma sporo sympatycznych funkcjonalności. Bardziej szczegółowy opis po angielsku
Cytat:
[Obrazek: Rising-Firewall-2012-Free.png]

This new Free Rising Firewall 2012 v24 is bit complicated like Comodo Free Firewall. You have to play with many options to get maximum firewall protection. In short, it protects you against hackers, spoofing, infected webpages containing security breach code, malicious downloads, it checks in-bound and out-bound connections, network intrusion attacks and more. You can set password protected parental control, you can have stealth presence on internet to be saved from hackers, etc. There are more features and tools which you can check by yourself.

Below is feature overview of Rising Free Firewall 2012 v24. This is Google translation from Chinese to English.

Online safety

Intelligent blocking phishing sites: rich intelligent judgment rules and methods to more effectively address the dangers of phishing sites users to protect users’ privacy information, account password security;
Safe Search: to help users distinguish Internet search, the search results filtering unsafe;
The Trojan downloader intercept: virus intercept Trojan virus transmission source, completely intercept the user’s computer to download;
The ARP Attack intercept: to solve LAN network anomalies due to ARP attack problem;
Anti-the broiler attack: to avoid user computer hacker broiler, the use of computers in the hands of the user;
The network intrusion intercept: intercept hacker attacks, virus attacks and other forms of cyber attacks the harm to the user’s computer in real time;

Green Internet

Web content filtering: You can set keywords do not want to visit, according to their own needs, in a web page and can be set to allow the web to play video.
Parental Control: avoid network bad information on the hazards of young people, suitable for parents to use. Parents can be set to allow Internet time, limit the keywords in the web page, and control the download behavior, control of the use of children to watch videos, online games, chat software.

Intelligent Internet

Speed protection: you smooth access to certain network services under network pressure to always be able to obtain a higher performance. For example: optimize network speed of response to ensure the smooth operation of the network game, for example, reducing the value of online games PING; hierarchical control network data, the P2P network environment, the user is still able to quickly access web services or online video service .
Speed Test: help you speed real-time understanding of their own network.
Network Diagnostics: Help your diagnosis of network anomalies, so as to achieve the purpose of network troubleshooting, network optimization.
ADSL bandwidth housekeeper: for unified management of the ADSL network resources through the network negotiation mechanism to ensure optimization of network resource utilization.
Shared management: the management system of sharing information.
Network stealth: the built-in intelligent detection rules through the firewall, hackers and viruses, scanning probe behavior to intercept computer invisible on the Internet.
The IP switching tools: help users to seamlessly move the computer between multiple network automatically for network access, eliminating the need for frequent network configuration.

Źródło informacji, cytatu i opis pobierania z chińskiej strony http://computelogy.com/2013/01/rising-r ... ware-2013/
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Jest nowsza wersja programu 09.10.2016 http://www.instalki.pl/programy/download...urity.html

Jak ta zapora ma się do ZoneAlarm Free ? Pod względem lekkości i ochrony ?
Odpowiedz
#3
Trochę odświeżam wątek, a to z tej przyczyny, że na MT nagle sobie o nim przypomniano, a w trakcie testów i dyskusji znaleziono kilka interesujących rzeczy w tej zaporze...więc i ja wróciłem na jakiś czas pewnie do tej zapory. Przypomnę jedynie, że to mocno rozbudowany program , który łączy w sobie poza czystą zaporą wiele fajnych funkcji i osobnych narzędzi, ale trudno je wymieniać (są już w krótkim pierwszym opisie). 
Póki co mam RFW na swojej Viście i zobaczymy jak długo Smile Na marginesie jeszcze...ta zapora u nas zagościła już w 2009 w swoim osobnym wątku Creera i jak z niego widać miała raczej pozytywne opinie
https://safegroup.pl/thread-589.html

Poniżej link do wątku na MT...chcę tylko zwrócić uwagę, że to nie żadna nowa wersja, bo ostatnia jaką znam pojawiła się w 2016 i można ją jedynie zaktualizować z poziomu zapory do omawianej wersji.
https://malwaretips.com/threads/rising-p...-56.85580/
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Panowie zapytam się bardziej doświadczonych kolegów, czy warto się przesiadać na Rising Free Firewall z simplewall???.Waszym zdaniem który lepszy do zastosowań domowych na windows 8.1 64bit??
Odpowiedz
#5
Zostań przy Simplewall wg mnie...RFW traktuję bardziej jako interesującą ale niesprawdzoną do końca alternatywę dla aktualnie rozwijanych...nielicznych...zapór. SW jest proste, czytelne, po "naszemu" i wg znaków na niebie i na ziemi całkiem skuteczne w blokowaniu ruchu bez przyznanych reguł zezwalających, a to wystarczający powód Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
(01.08.2018, 11:36)ichito napisał(a): Zostań przy Simplewall wg mnie...RFW traktuję bardziej jako interesującą ale niesprawdzoną do końca alternatywę dla aktualnie rozwijanych...nielicznych...zapór. SW jest proste, czytelne, po "naszemu" i wg znaków na niebie i na ziemi całkiem skuteczne w blokowaniu ruchu bez przyznanych reguł zezwalających, a to wystarczający powód Smile

Aha rozumiem dzieki za pomoc Smile
Odpowiedz
#7
Byliśmy „trend setterami” oraz „influencerami” Cool
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#8
(02.08.2018, 12:42)Tajny Współpracownik napisał(a): Byliśmy „trend setterami” oraz „influencerami” Cool

No w sumie tak...dziwne słowa, ale "po naszemu i zgrzebnie" robiliśmy...robimy chyba wciąż?...dokładnie to samo Grin
A wracając na chwile do zapory...w ustawieniach udało mi się znaleźć interesującą i unikalną chyba w konsekwencjach funkcję kontroli modułów procesów. Chodzi w skrócie o to, że po włączeniu w ustawieniach "Networking rules..." opcji "Start module access check"
- RFW potrafi wykrywać składniki podpięte pod proces
- weryfikować ich reputację (bezpieczny czy nie) jeśli jest podłączony do swojej chmury ("Other settings/Cloud security")
- dla dowolnego wykrytego składnika pozwala zmienić regułę zezwalaj/blokuj, a ponadto dodać nową albo usunąć istniejącą.
To może być wygodne i podnieść bezpieczeństwo...może być istotne w przypadku aplikacji podatnych czy systemowych, które często bywają nośnikiem szkodliwego kodu np. proces Svchost.exe, który jako "kontener" procesów/usług przeważnie figuruje na liście reguł w kilku instancjach ze swoją tylko nazwą. Kliknięcie na liście reguł zapory w liczbę modułów rozwija osobne okienko z podpiętymi modułami i informacją o nich 
   

RFW ma też coś w rodzaju monitora/blokera zachowań, który kryje się pdo funkcją "Intercept network intrusion attack" i zawiera listę 88 kontrolowanych obiektów/akcji (dostępna jest w "Anti-hacker settings").
   
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
Mam prośbę do osób które korzystały już z tego firewalla, by przetestowały ostatnią edycję rfwfv16f10 v24.00.57.29 z 07.03.2019 i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami w odniesieniu do poprzednich edycji.
Odpowiedz
#10
pokazcie screeny tego programu , lepszy od Comodo ?
Odpowiedz
#11
(24.03.2019, 15:42)Sillo napisał(a): pokazcie screeny tego programu , lepszy od Comodo ?

I na podstawie GUI ocenisz że efektywniej blokuje Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#12
Miałem tę wersję u siebie kilka dni ii mogę powiedzieć, że właściwie nic zasadniczego się nie zmieniło od ostatniego wpisu tutaj. Program spisuje się dobrze, daje sporą kontrolę nad ruchem sieciowym - procesy i moduły powiązane z nimi - daje kilka ułatwień typu reputacja z własnej chmury, respektowanie podpisów cyfrowych, ponadto sporo mniej lub bardziej przydatnych narzędzi do systemu i sieci.
Nie ma się co czaić...brać, testować i poznawać Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości