Zmiana dotychczasowej konfiguracji :)
#1
System operacyjny:
Windows 7


Zastosowanie:
zakupy, bankowość,pobieranie plików,steam,orgin


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Prcoesor celeron g530
Pamięć: 4GB DDR3
Kart Graficzna: Radeon HD 7770

Obecne zabezpieczenie
Skanery na żadanie: MBAM od czasu do czasu, Hitman Pro codziennie.
Antywirus: Avast Free.
Mozilla uruchamiana z sandboxie + adblock + filtr do malware.
CCleaner usuwanie smieci.
Keepass do haseł.

Zmiany
Chciałbym zainstalować koledze dobra zapore. Proszę zapoznać się z tym tematem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Która nie będzie obciążała za bardzo systemu i sieć.

Może warto ustawić zaporę na routerze netia.

Kolega się pyta jaki defragmentator plików polecacie i czy defragmentowanie dysku C na którym stoi system ma sens.

Ogólnie mówiąc co polecacie zmienić w obecnej konfiguracja.

Z góry dziękuje w imieniu kolegi.
Odpowiedz
#2
Zapora: Privatefirewall - dobry i nadaje się do gier online.
Defragmentacja: Auslogics Disk Defrag

Zawsze możesz też pokombinować z ustawieniami CIS ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. U mnie spisywał się znakomicie i miałem poczucie kontroli.
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
#3
Dziękuje za odpowiedź. Zapomniałem dodać ze system to windows 7 ale x64 a z tego co widze Privatefirewall jest tylko x32. Oczywiście wiem że będzie działał ale czy będzie w pełni działał na x64 tego już niestety nie wiem.

Jesli chodzi o CiS kolega woli zostać przy avast + skanery na żądanie.

Dziękuje za wszystkie propozycje konfiguracji.
Odpowiedz
#4
pozwole sobie odswiezyc Smile
Odpowiedz
#5
Comodo Firewall nie jest odpowiedni dla graczy. Mi znacząco zwiększał ping i stwarzał "lagi" - ot, taka informacja Wink
Ja nie instalowałbym żadnej zapory Smile
Odpowiedz
#6
A ja polecam Windows 7 Firewall control

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Immunet - PC Tools  Firewall Plus
Odpowiedz
#7
hmm no to kurcze musz zdecydowac system bez zapory ale lepsze pingi czy też z zapora private firewall lub Windows 7 Firewall Control.

slav lub ktos inny bedzie mial ochote pomoc mi ogarnac Windows 7 Firewall Control. Niestety z tego co widze nie ma wersji PL Sad a poradników i informacjo o nim dosc malo na naszych rodzimych stronach.
Odpowiedz
#8
Jeśli coś trzeba zablokować możesz to zrobić w systemowym firewallu Wink
Możesz spróbować też Private Firewall - możliwe, że nie będzie zwiększał opóźnienia.
Odpowiedz
#9
Waves tylko ja mam system x64 a private firewall obsługuje x32 czy nie będzie to przeszkadzało w skuteczności działania Private firewall. Ogólnie chciałbym nadać reguły aplikacją które obecnie posiadam. Chciałbym aby private firewall lub inna zapora blokowała dostęp nowym aplikacja do internetu.
Odpowiedz
#10
To zainstaluj tą nakładkę, o której wspomniał slav i zablokuj co chcesz Wink
Odpowiedz
#11
Dobra tak zrobię dziękuje Smile
Odpowiedz
#12
Waves napisał(a):Comodo Firewall nie jest odpowiedni dla graczy. Mi znacząco zwiększał ping i stwarzał "lagi" - ot, taka informacja Wink


Ja tego z kolei nie potwierdzę.
Mogę coś zarzucić tej zaporze, ale nie to, żeby wpływała na opóźnienia.
Odpowiedz
#13
A mi tam CIS nie zwiększa opóźnień. Więc to chyba u każdego inaczej się zachowuje. Poza tym może keyscrambler? Skoro używasz bankowości? W darmowej szyfruje ci w realtime w przeglądarce. Ale płatne dają szersze możliwości. Z szyfrowaniem przy logowaniu systemu. Sam myślałem kupić tę licencje największą, ale nie wiem czy jest to jednorazowa opłata.
Odpowiedz
#14
zainstalowałem mu tą nakładkę Windows 7 Firewall Control wszystkie aplikacja dałem na Enable All. Wszystkie są według mnie pewne a jeśli dojdzie jakaś nowa to powinno wyskoczyć zapytanie. Co do keyscrambler to miałem z nim naprawdę różne dziwne problemy a konkretniej czasem sie krzaczył. Program zamieniał litery itp. ale nie w locie lecz po po prostu podczas pisania i nie mogłem prowadzić czasem rozmów przez gg itp. Sad W przegladarce takze sie zdarzalo ze mialem problemy z napisanie konkretnego zdania itp.
Odpowiedz
#15
@Rob
Nie chodzi nawet o to, że wszystkie są pewne, ale o to że niektóre nie potrzebują się łączyć z siecią...bo nie ma takiego powodu. Oczywiście, że można zostawić u wszystkich domyślne sprawdzanie aktualizacji i inne sieciowe "potrzeby", ale to powoduje zapychanie łącza i niepotrzebne jego zużycie, które może być wykorzystane np. do pracy w sieci, przeglądania zasobów, grania, pobierania plików itp. Jeśli dasz wszystkim ''zezwól" to właściwie nie masz nimi kontroli.
Z kolei te domyślne akcje mogą rzutować na ilość aktualnie pracujących procesów, a to na ogólne zużycie zasobów i niewłaściwą pracę - wolniejszą właściwie - innych aplikacji, jak wymieniony przez Ciebie KS. Myślę, że powinieneś raz jeszcze sobie sprawdzić szczegóły przydzielonych reguł i tym samym zrobić nieco porządków w systemie Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#16
ichito wlasnie dzisiaj zablokowałem dostęp do sieci programom aimp i ultradefrag.

Obecnie wygląda to u mnie następująco:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zastanawiam się czy nie zrobić kontenera za pomocą true crypta na pendrive i tam dać ważne dane po które tak często nie sięgam.

Do haseł ma keepass ale prawdą jest że i tak ktoś będzie mógł przechwycić hasło, ponieważ kopiując je trafia do pamieci i niepożądana aplikacja może przejąc hasło. SpyShelterbyłby dobrą opcją ale niestety ja mam system x64 i wersja free odpada. Chyba że źle to rozumiem.
Odpowiedz
#17
Co do SS to zgadza się. Darmowa tylko 32bit. Jeśli masz system 64 bit musiał byś skołować płatną odsłonę tego programu (sam myślałem nad tym programem, może jakoś kupię). Co do TC to przy długim haśle ponoć jest nie pokonany. Nawet był artykuł o nim że TC nawet FBI nie złamali 3 lata temu. A przez rok próbowali SmileSkoro to był artykuł to chyba fakt realny. Co daje nam do myślenia że darmowe też może być "bezpieczne". Ale skoro nie będziesz zbyt często z nich korzystał. To możesz zapomnieć tego hasła.
Odpowiedz
#18
Witam a może istnieje dobra darmowa alternatywa dla Spyshelter która szyfruje pliki w locie itp.

Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi Smile
Odpowiedz
#19
Niby zemana free. Szyfruje w locie klawisze, ale nie wiem czy to dobre. TC jest darmowy jeśli chodzi o szyfrowanie dysków.
Odpowiedz
#20
Dobra no to już wiem wszystko. Dziękuje. Jednak mam ostatnie pytanie czy korzystanie z TeamViewerjest bezpieczne gdy umożliwię komus korzystanie ale z opcji zdalnego pulpitu za pomocą tego programu. Czy może on podczas tego trybu kopiować ważne dane i mieć wgląd do nich. Czy może podczas tego co widać na ekranie to znaczy co on zmienia. Zabrać się za kopiowanie danych itp. Z góry dzięki za wyjaśnienie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości