Wybrane podzespoły na new PC - co o tym sądzicie?
#1
Cześć!

Jako iż komputer, którego do tej pory używam ma już swoje lata i nie działa tak płynnie, jak bym tego chciał, postanowiłem złożyć sobie nowy komputer. Wybrałem podzespoły, z których być może złożę swojego nowego PCta.
A oto one:

Procek:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

MOBO:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zasiłka:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pamięci:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

LUB

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- tutaj jeszcze waham się miedzy opcją pierwszą a drugą
Dysk [SSD] :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Karta graficzna:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Napęd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Kosz takiej konfiguracji to 2965~złnie licząc kosztów przesyłek i obudowy.

Komputer będę wykorzystywać głównie do pracy (otwarte jednocześnie wiele programów), rozrywki (BF3 itd.)

Koszt zestawu na pewno nie może być większy (chudy portfel). Przychylam się bardziej pod cięcie kosztów (tylko na tyle, żeby zbytnio nie wpłynęło to na wydajność zestawu).
Co myślicie o takiej konfiguracji? Może jakieś podobne (tańsze) zamienniki, które nie wypłyną znacząco na wydajność zestawu?
Jestem otwarty na wszelkie sugestie Smile
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#2
Trochę drogo to wyszło jak na taką przeciętną konfigurację, przynajmniej graficzną , no i na starszym procku.
Podlinkuję zestaw który złożył mi Kamil , a on zna się na rzeczy , oczywiście bez dysku SSD, jeśli grasz , to będzie on o wiele szybszy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

;)
Odpowiedz
#3
facecikdzięki za odpowiedź Wink
Co do zestawu, który zaproponował Ci @KaMiL
Cytat: Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5...
ta kosztuje 1076zł , moja zaś 365zł- różnica bardzo duża, a do zapalonych graczy raczej nie należę, więc zdecydowanie odpada. Smile

Cytat: Płyta główna MSI Z87-G43 LGA1150...
Jakoś nie mam zaufania do MSI, podobno dobra marka, jednakże ja po posiadaniu już 3 PCtów z płytami od tej firmy i negatywnymi wrażeniami z jej użytkowania, może sobie jednak odpuszczę. Wiem, zaraz mnie rozstrzelacie.

Cytat: Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9
Kosz ich to 122zł. Moje Corsair 4GB mają opóźnienia CL7, a częstotliwość 1600MHz za 168zł. Różnica cenowa 46zł, a co do wydajności dość znacząca, więc lepszą opcją wydają się być moje.

Co do reszty - kto wie, może nawet i dobre zamienniki.Smile
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#4
Ten zestaw co podałem to faktycznie pod kątem grania , i lepszego nie da się w tej cenie złożyć (wydajniejszego) , w cenie różnicy karty masz dysk SSD to fakt, ale ogólnie wybrałeś starszą platformę intela , jak składać to na Haswell-u , takie mam zdanie .
Jeśli chodzi o pamięci ram , to są one tak tanie ,że te z mojego zestawu są przykładowe.
A i jeszcze jedno, nie kieruj się zaufaniem do danej marki (tu MSi) a do konkretnego modelu Wink
Odpowiedz
#5
facecik napisał(a):Ten zestaw co podałem to faktycznie pod kątem grania , i lepszego nie da się w tej cenie złożyć (wydajniejszego) , w cenie różnicy karty masz dysk SSD to fakt, ale ogólnie wybrałeś starszą platformę intela , jak składać to na Haswell-u , takie mam zdanie .
Jeśli chodzi o pamięci ram , to są one tak tanie ,że te z mojego zestawu są przykładowe.
A i jeszcze jedno, nie kieruj się zaufaniem do danej marki (tu MSi) a do konkretnego modelu Wink

Procesor z powyższego zestawu faktycznie, muszę przyznać, że wydaje się znacznie lepszym zamiennikiem od tego z mojego. Tańszy o 100zł, różnica 700MHz mniej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, ale za to nowszej generacji.
Co do dysku, to bardziej idę w stronę SSD, niż twardziela. Nie magazynuję setek TB danych, a bardzo zależy mi na szybkości.

Czekam na dalsze sugestie Wink
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#6
Proponuję zestaw Struttera:

CPU: Intel Core i5-3350P - 669 zł
Płyta główna: MSI B75MA-E33 - 195 zł
RAM: Crucial 8GB 1333 MHz Spectek - 215 zł
GPU: MSI GeForce GTX 660 Ti 2GB OC - 769 zł
HDD: Seagate 1TB Barracuda - 239 zł
Napęd: Samsung SH-224BB - 69 zł
PSU: SilentiumPC Deus M1 550W - 230 zł

Ceny mogą się trochę zmieniać, ale zestaw kosztuje ok. 2400, zostaje ci na SSD, ewentualnie przekładasz ze starego komputera twardziela (pewnie jest na SATA II?) i zamkniesz się w ~2800 zł.
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
#7
Ja osobiście mogę polecić moją konfigurację. Wszystko chodzi ładnie, bez problemów a wyszło 2300 z kawałkiem.

CPU: Intel Core i5-3570k 3,4GhZ 4 rdzenie - 700zł
Płyta Głowna: MSI Z77A-G43 O podwyższonej wytrzymałości (Military Class) 320zł
RAM: Kingston 8gb 1600MhZ DDR3 GoodRam 150zł
GPU: Gainward GTX650Ti 1gb 570zł
HDD: Seagate Barracuda 1tb 250zł
Napęd: Samsung SH-224BB 70zł
Zasilacz: Tracer Highlander 800W 350zł

Wg. mnie optymalna konfiguracja. W razie czego, starczy ci jeszcze na SSD, więcej ramu lub inne bajery Grin
0x DEADBEEF
Odpowiedz
#8
Cytat: Zasilacz: Tracer Highlander 800W 350zł

Zasilacz z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lepiej wymień zamim ci wszystko spali None
Co do dysku. Po dłuższym namyśle jednak z SSD się na razie wstrzymam. Niedługo ceny spadną, to wtedy się kupi.
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#9
Nie ma na co czekać, SSD daje bardzo zauważalny wzrost szybkości i wydajności systemu. Wystarczy taki dysk 128 GB i na nim system operacyjny, przeglądarka i najczęściej używane programy i jest szatan Smile.
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
#10
Od czasu do czasu odwiedzam forum i lubię tego typu wątki Smile Jako pracownik komputronika, coś doradzę, oczywiście bez nacisku na zakup części u nas.
Procek:Intel Core i5-4670 - ze względu na HASWELL; brak OC ale lepsza opcja niż 3570k
MOBO:ASRock H87 Performance albo MSI Z87-G43
Zasiłka:SilentiumPC Deus 500W
Pamięci:Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3
HDD:WD Caviar Blue 500GB
Dysk [SSD] :Kingston V300 60 GB
Karta graficzna:MSI GTX 760 Gaming
Napęd:Samsung SH-224DB
Odpowiedz
#11
Haswell to niewypał, minimalny wzrost wydajności, o wiele większy ceny. Jedyny plus to, że niby platforma jest bardziej przyszłościowa (Haswell refresh), ale jakoś mnie to nie przekonuje. Dysk lepiej Plextor M5S 128 GB, 60 GB mają z definicji słabsze osiągi od 120/128 GB.
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
#12
@up
ograniczeniem jest budżet; stąd zaproponowałem tylko 60GB.
Niewypał niewypałem, ale i tak Haswell > SB
Odpowiedz
#13
Nikt nie proponuje tutaj raczej SB, bo chyba nie są już w sprzedaży, tylko IB (tak jak haswell 22 nm). No i dysk 500 GB to trochę mało, warto dołożyć do 1 TB.
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
#14
Cytat: Haswell to niewypał, minimalny wzrost wydajności, o wiele większy ceny. Jedyny plus to, że niby platforma jest bardziej przyszłościowa (Haswell refresh), ale jakoś mnie to nie przekonuje.

Moje zdanie jest podobne. Po sieci krąży wiele pogłosek, że Haswell ma problemy z przegrzewaniem się, a co do skoku wydajności, to jest niewielka różnica. Wybrany przeze mnie procek jest w prawie takiej samej cenie (Ivy bridge) a ma odblokowany mnożnik, to będę sobie mógł podkręcić w razie czego. Ma też szerokie grono zadowolonych użytkowników. To najwyższy z serii i5 na Ivy bridge.
Co do HDD, to chyba wybiorę

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeśli będę inwestować w SSD, to już później i co najmniej 180GB, bo nie mam zamiaru większości programów instalować na HDD.
Pamięci szukam 1600MHz z opóźnieniami CL 7/8 było by najlepiej.
Tak czy siak dzięki wielkie wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi. Smile
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#15
Nie wiem czy wersja K to dobry wybór możliwość lekkiego podkręcenia kosztem nie pełnej funkcjonalności nie zawsze się opłaca.
Odpowiedz
#16
zord napisał(a):Nie wiem czy wersja K to dobry wybór możliwość lekkiego podkręcenia kosztem nie pełnej funkcjonalności nie zawsze się opłaca.

Co dokładniej masz na myśli? Tongue
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#17
Tu masz porównanie ze zwykłym ale nie pełne wersja K nie obsługuje jeszcze kilku instrukcji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#18
zord napisał(a):Tu masz porównanie ze zwykłym ale nie pełne wersja K nie obsługuje jeszcze kilku instrukcji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Hmm. Nie jestem zapalonym overclockerem, więc chyba faktycznie wybiorę wersję bez "k". Zresztą zawsze trochę grosza zostanie w kieszeni. Wink

Mam jeszcze problem z wyborem karty graficznej. O ile wybór padł na Radeon HD7770, to nie wiem od którego producenta wziąć MSI czy Gigabyte. Cena taka sama. Być może któryś z nich zastosował lepszej jakości obudowę/wiatraczek?
Wiem, różnica marginalna, ale jednak wolę się upewnić którą lepiej brać

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

czy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Lol
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#19
Dobre grafiki do grania za rozsądne pieniądze to HD7850 albo GTX660
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#20
tommyklab napisał(a):Dobre grafiki do grania za rozsądne pieniądze to HD7850 albo GTX660

Niestety nie mogę sobie pozwolić na takie ceny (ponad 700zł). Maksimum, ile mogę przeznaczyć na kartę graficzną to 400zł
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości