Dobry i prosty w obsłudze firewall
#1
Witam. Jaką zaporę (darmową) polecacie, prostą w obsłudze i konfiguracji a zarazem skuteczną? Myślałem nad PC Tools Firewall Plus ale podobno już nie wspierany program, a ponoć Privatefirewall nieco trudniejszy do ogarnięcia. Z internetem łącze się bezprzewodowo poprzez router.
Odpowiedz
#2
Jeżeli sygnaturka nie kłamie i masz Windows 8 x64, to PC Tools FW raczej odpada.
Privatefirewall jako zapora się sprawdzi, ale HIPS na tej wersji Win8 nie działa.
Może Online Armor?
Odpowiedz
#3
Darmowa wersja podobno mocno okrojona
Odpowiedz
#4
Jesli porgram ma byc latwy w obsludze to moze fortknox personal firewall?
Jag ser mig om och ser
Mitt hem försvinna bort
Min tid där hemma känns
Nu alldeles för kort
Odpowiedz
#5
Nie wiem czy miałbym odwage go zainstalować
Kod:
http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge-64/results.php
Odpowiedz
#6
Pytasz o zaporę, a porównujesz wyniki badań HIPSów... musisz się zdecydować, czy chcesz kontroli ruchu sieciowego, czy jednak kontroli ruchu + kontroli aplikacji Wink
Odpowiedz
#7
Dokładnie, zapomniałem o tym. Tak, kontrola ruchu + aplikacji o ile istnieje program 2w1. Narazie mam Comodo ale na jego temat podobno jest różnie.
Odpowiedz
#8
Zobacz może to

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Immunet - PC Tools  Firewall Plus
Odpowiedz
#9
Co do Comodo. Z tego co się orientuje to ich Firewall dobrze wypada gorzej niby jest z antywirusem.
Jeżeli się mylę niech mnie ktoś w takim razie poprawi z kolegów którzy wiedzą bardziej.
Odpowiedz
#10
W domyślnej konfiguracji słabo wypada cały CIS.
Jeżeli nieco się go podrasuje, firewall wypada nieźle, Defense+ natomiast naprawdę dobrze.
Osoba z głową na karku może używać samego Comodo FW, bez modułu antywirusowego.
Odpowiedz
#11
OA Free to bardzo rozsądna propozycja. Mocny HIPS i nienajgorszy firewall <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Odpowiedz
#12
Chyba pokuszę się o sprawdzenie OA Free, a jak będę mieć możliwość kupie cały pakiet Emsisoft i po sprawie.
Odpowiedz
#13
ludendorf napisał(a):Chyba pokuszę się o sprawdzenie OA Free
Używam od dłuższego czasu, szczerze i z czystym sumieniem mogę polecić ten produkt Smile
ludendorf napisał(a):jak będę mieć możliwość kupie cały pakiet Emsisoft i po sprawie
Jak wyżej, również polecam - z jednej strony za funkcjonalność i wysoki poziom ochrony, z drugiej zaś, za dość atrakcyjne warunki zakupu pełnej licencji i dobry support obu, składających się na pakiet, produktów Smile
Odpowiedz
#14
ludendorf napisał(a):Chyba pokuszę się o sprawdzenie OA Free, a jak będę mieć możliwość kupie cały pakiet Emsisoft i po sprawie.

Gwarantuje ,że nie będziesz żałował wydanych pieniędzy .
Odpowiedz
#15
Zainstalowałem sobie Emsisoft Internet Security Pack i firewall po uruchomieniu systemu znalazł coś takiego:

Kod:
http://screenshooter.net/1951584/kppxhbj


Dodać do zaufanych?
Odpowiedz
#16
Tak, uznaj za zaufany.
Odpowiedz
#17
A co powiecie o Zone Alarm Pro Firewall?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#18
Clubber napisał(a):A co powiecie o Zone Alarm Pro Firewall?
Dawno temu używałem ZA w połączeniu ze starym poczciwym Nodem Wink Moim zdaniem niezła, przyzwoicie konfigurowalna i nieskomplikowana w obsłudze zapora, skutecznie monitorująca połączenia.
Niestety, po aktualizacjach prawie każda kolejna, nowsza wersja, sporo cięższa dla systemu i zasobów...
W mojej, subiektywnej rzecz jasna opinii, chociaż uważam ZA FW za dobry soft (zarówno w wersji FREE jak i PRO), to jednak w swojej kategorii ustępuje on miejsca PWF (znacznie lżejszy), OA (chyba najlepszy hips) i OFP.
Odpowiedz
#19
1. OA w jakiej wersji polecasz? Obecnie zainstalowałem sobie OA FREE - przyjemny jest w obsłudze. Choć wolę aby pytał o akcję przy próbie połączenia nowego softu z internetem - tak jak miejsce to miało w KIS...
2. Co Opera 15.0.1147.153 może ciągle wysyłać? Nawet po zamknięciu Opery występuje UP na dość wysokim poziomieWall


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#20
Clubber napisał(a):1. OA w jakiej wersji polecasz?
Wersja bezpłatna zapewnia całkiem przyzwoity poziom ochrony. Komercyjna wersja Premium to dodatkowo m.in. automatyczne aktualizacje, pełny monitoring programów uruchamiających się wraz ze startem systemu, dostęp do zaawansowanych ustawień konfiguracji, możliwość exportu/importu ustawionej konfiguracji, ochrona plików i rejestru (np. przed niepożądanymi modyfikacjami) oraz świetny tryb ochrony bankowości internetowej.
Mając na uwadze to, co oferuje OA, z jednoszenym uwzględnieniem ceny zakupu licencji, mogęz czystym sumieniem polecić wersję Premium (zarówno samodzielną, jak również w pakiecie EISP, z równie świetnym programem, jakim jest EAM). Oczywiście wybór należy do Ciebie, a przed zakupem istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego okresu testowego pełnej wersji, który może ułatwić ostateczne podjęcie decyzji Wink
Clubber napisał(a):2. Co Opera 15.0.1147.153 może ciągle wysyłać?
Może to Opera updater? Masz włączone automatyczne aktualizacje? Po normalnym zamknięciu Opery, sprawdź w menedżerze zadań (w rozszerzonym trybie) czy nie działa czasem wciąż któryś z jej procesów.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości