Nowy sprzęt za 2500-3000 zł dla znajomego
#1
Znajomy chce wydać 2500-3000 zł na nowy komputer. To ma być naprawdę dobra, solidna jednostka do grania i takie tam, ogólnie to ma być domowy komputer.

Zupełnie nie orientuję się w sprzęcie, więc liczę na waszą profesjonalną pomoc. Od siebie dodam, że zestaw ma być w oparciu o dysk SSD i system Windows 7 HP. Czy w sklepach internetowych jak esc.pl i morele, podbijają normalnie gwarancję?

Starszy, proponowany przez Kamila zestaw:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Może być, czy coś się zmieniło?
Odpowiedz
#2
Słuchaj znajomy będzie podkręcał procka ???
Bo w tym zestawie co podałeś jest płyta do podkręcania a procesor nie za bardzo. Tak samo w takim zestawie można upchnąć owiele lepszą grafę Smile
Odpowiedz
#3
Kaaaaamiiilll, proszę Cię o komentarz <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->


Dodano: 05 wrz 2013, 22:05

dolar444 napisał(a):Słuchaj znajomy będzie podkręcał procka ???

A chyba nie !!!
Zresztą, zapytam się jutro.
Odpowiedz
#4
to zapytaj się i daj znać. to się w tedy jutro złoży jak będzie wiadomo coś więcej.
Rozumiem dysk SSD musi być jak napisałeś.
Odpowiedz
#5
Hmm za 2500zł (ani grosza więcej) ma być komputer z monitorem, myszką i klawiaturą (bez oprogramowania). Najlepiej z dyskiem SSD, powiedzmy 128GB. Nie będzie podkręcany i użytkownik nie będzie grał w gry.
Odpowiedz
#6
aha czyli coś więcej wiemy. rozumiem ze kolega nie wiem nie programuje nie renderuje ?? nic z tych zeczy tylko taki komputer domowy internet przeglądarka słuchanie muzyki tyle ??
Odpowiedz
#7
Tak.
Odpowiedz
#8
Jestem Smile
Tylko jeśli za 2500 ma być cała jednostka + peryferia, to szału nie będzie.
Złożę Ci skrzynkę za 2000zł, ale jeśli chodzi o monitory, to nie za bardzo się w nich orientuję, więc też musisz sam poszukać Smile.
Na SSD nie wystarczy. Chyba że na samą skrzynkę można wyłożyć 2500zł.
Odpowiedz
#9
ja coś takiego zaproponuje jak to tylko do zastosowań domowych internet muzyka.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

nawet z dość mocna kartą graficzną jak do tego zestawu.
Odpowiedz
#10
Można lepiej... Chwilunia.


Dodano: 06 wrz 2013, 13:13

Można lepiej... Chwilunia.


Dodano: 06 wrz 2013, 13:17

Skrzynka za 2000zł

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

+ zasilacz i obudowa (niedostępne w morele aktualnie, ale pewnie w poniedziałek dostawa będzie)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jest Core i3, który jest bardzo dobry do codziennych zastosowań i do grania, jest 60GB SSD na system + programy.
Jak i3 zacznie nie nadążać, to sprzedać za 300-350zł i kupić Core i5 Smile
Odpowiedz
#11
po co mu aż tak mocny procesor do internetu i muzyki jak powiedział Eugeniusz ??
Pentium którego w sumie podałem też a sobie rade z grami a jak nie będzie nadążał to tez można go sprzedać i kupić i5 Smile
Z dyskiem ssd bym sie wstrzymał i kupił w późniejszym czasie większy i lepszy od tego kingstona.
Ale to moje sugestie. Smile
Odpowiedz
#12
dolar, i3 to obecnie minimum <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Odpowiedz
#13
Cytat: po co mu aż tak mocny procesor do internetu i muzyki jak powiedział Eugeniusz ??

Ma być do wszystkiego, czyli do grania też, a i3 daje około 10% lepszą wydajność w jednowątkowych aplikacjach i 30% w wielowątkowych (czyli przede wszystkim gry), więc według mnie znacznie lepiej kupić i3, bo po prostu wystarczy na dłużej. A używanego Pentiuma sprzeda się za 150zł? Core i3 za ponad 300zł. Dołoży się 400zł i jest Core i5.

Cytat: Z dyskiem ssd bym sie wstrzymał i kupił w późniejszym czasie większy i lepszy od tego kingstona.

No tak, ale Geniu sam napisał, że ma być SSD, to dałem.


Dodano: 06 wrz 2013, 13:30

PS Aktualizacja zestawu, dałem zły procesor

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 06 wrz 2013, 13:33

Ps2 Nie przeczytałem, że jednak nie będzie odpalanych gier... W takim razie proponuję Core i5 z integrą. Chwilunia

@dolar444, jeśli rzeczywiście do muzyki i internetu, to Twój zestaw tym bardziej jest niezbyt trafiony, bo po co mu Radeon 7790?


Dodano: 06 wrz 2013, 13:45

Jest -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Procesor na lata, grafika spokojnie da radę nawet w niezbyt wymagających grach na średnich detalach
Odpowiedz
#14
Kamil, lepiej dorzucić dysk 1Tb. Różnica kilkudziesięciu złotych, a większa pojemność. Nie sądzisz? Smile
Odpowiedz
#15
ELWIS1 napisał(a):Kamil, lepiej dorzucić dysk 1Tb. Różnica kilkudziesięciu złotych, a większa pojemność. Nie sądzisz? Smile

Automatycznie daję zawsze 500GB Smile
Odpowiedz
#16
Jak to jakie pliki?? a filmy ful HD ;-)
Odpowiedz
#17
Wyszło mi razem 2154,43, po dodaniu klawiatury i myszki (8 dych) i jakiegoś monitora Philipsa. Może być - zestaw wydaje się porządny. Jeszcze tylko pytanie jak realizowana jest gwarancja w Morele? Zgłaszam awarię danej części i przychodzi kurier od nich?
Odpowiedz
#18
Cytat: Wyszło mi razem 2154,43, po dodaniu klawiatury i myszki (8 dych) i jakiegoś monitora Philipsa.

Za cały zestaw?... Doliczyłeś zasilacz i obudowę, które dałem w osobnych linkach?
Jaki to monitor Philipsa?
Co do gwarancji to nie wiem, musisz sprawdzić na ich stronie.
Odpowiedz
#19

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

+ zasilacz który zaproponowałeś. Nie znam się na sprzęcie, nie krzyczcie na mnie, jestem programistą ;(
Odpowiedz
#20
Ja bym tam wrzucił jednak jakąś kartę graficzną.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości