Zestaw dla słabszego laptopwa
#1
System operacyjny:
w7 sp1/w8 - oba x86
Zastosowanie:
programy biurowe, internet(zakupy, opłaty, fb itp.)
Specyfikacja komputera:
intel c2d 1,6 GHz, 2 GB DDR2

Witam.
Jestem u kresu mojej licencji na Kasperskiego i chciałbym tym razem przejść na coś darmowego, a przede wszystkim mniej obciążającego system. Miałem okazję korzystać z NODa i nie odczułem żadnej różnicy w użytkowaniu komputera. Myślałem nad darmowym comodo 6 lecz potem zobaczyłem jeszcze jakieś dodatki typu sandboxie, firewall i się po prostu pogubiłem. Czekam na Wasze propozycje.
Odpowiedz
#2
Porządny zestaw to AV + FW. Sandboxie jest tylko takim wspomagaczem który odizolowuje daną aplikację od systemu. Na przykład odpalasz w sand boxie przeglądarkę i jeśli coś wleci z sieci. To nie wejdzie do systemu. Bo to co pobierasz www zapisuję się w tak zwanym piaskownicy. Jak sama nazwa programu mówi Smile Sandbox - piaskownica z ang.

Ja bym spróbował tak: Avast + sandboxie. ( możliwe są konflikty, ale podanie do wyjątków w obydwóch programach powinno działać) - Sandboxie jest płatny, ale wersja darmowa też daję radę.
Możesz też Comodo IS zamiast Avasta.
Do tego dajesz np: EEK, MBAM, HitmanPro - od czasu do czasu skan nimi na żądanie.

Do przeglądarki możesz: Noscript, WOT oraz AdBlock.
Odpowiedz
#3
Jak już to bym poleciał i zaproponował takie rozwiązanie. Avast+Online Armor albo zamiast OA Privatefirewall
Do tego wiadomo obowiązkowo skaner na żądanie jakiś czyli np. Malware Bytes Anti Malware, Hitman PRo czy też Emsisoft Emergency kit lub Dr.Web Cureit.

Do przeglądarki proponuje Hitman Pro Alert jak i wiadomo Adblock Plus do blokowania reklam i do tego z lista też Malware itp, Jak i TrafficLight i co warto DoNotTrackMe.
No i jak było proponowane warto też przeglądarkę wrzucić w Sandbox
Odpowiedz
#4
heros1303 napisał(a):Sandboxie jest tylko takim wspomagaczem który odizolowuje daną aplikację od systemu.
Ale jakże przydatnym wspomagaczem Wink
Izolując uruchomioną w niej przeglądarkę nie tylko podnosi poziom bezpieczeństwa, ale także umożliwia łatwe pozbycie się wszelkich śmieci, które towarzyszą przeglądaniu zasobów internetu, a które wedle życzenia użytkownika mogą znikać po opróżnieniu piaskownicy Wink
Z uwagi na swoją wielowymiarową funkcjonalność, przynajmniej dla mnie, SBIE jest punktem wyjścia w budowie i konfiguracji większości zestawów zabezpieczeń.
dolar444 napisał(a):Avast+Online Armor albo zamiast OA Privatefirewall
Moim zdaniem bardzo dobra propozycja, jeśli miałby to być zestaw bezpłatny Beer
Do tego Sandboxie (również w wersji free), okresowe skany na żądanie Hitmanem lub Malwarebytes i dodatki do przeglądarki (np. AdBlock, NoScript, Ghostery). Opcjonalnie TrafficLight (jeśli nie dubluje działającego z podobnym założeniem funkcjonalnym modułu ochrony zawartego w wybranym wcześniej już zestawie), z WOT zdecydowanie bym zrezygnował.
Jeśli bierzemy pod uwagę również rozwiązania komercyjne, to wówczas możliwości wyboru i konfiguracji jest znacznie więcej Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości