Jaki Dysk 1TB pod system?
#1
Witajcie.

Ostatnio skaszanił mi się dysk Seagate 500 GB. Zastanawiam się nad dwoma.
DYSK 1TB WD BLUE SATA3 7200RPM 64MB
lub
DYSK Seagate 1TB, SATA3, 7200RPM, 64MB.

Czy pójdą mi na tej płycie głównej (GA-G31M-S2C)? Ona obsługuje tylko Sata 2.

Pozdrawiam

Mikołaj
Odpowiedz
#2
Wybrałem Western Digital, i śmiga jak należy Smile
Odpowiedz
#3
Kamillo napisał(a):A dokładne modele to? WD10EZEX vs ST1000DM003?
To weź WD Blue.


Mógłbyś rozwinąć? Stoję przed podobnym dylematem i rozmyślałem nad tymi dwoma dyskami. Dlaczego WD Blue lepszy?
Odpowiedz
#4
Jest mniej awaryjny, niż dyski firmy Seagate Smile
Odpowiedz
#5
Witajcie.

Dokładnie te modele Tomaszu. W mojej krótkiej przygodzie z dyskami Seagate, w przeciągu 3 lat, 2 razy dyski mi się psuły. Za pierwszym razem elektronika siadła. Reklamacja została uznana i otrzymałem drugi taki sam model 500 GB z serii 700.12Za drugim razem się przegrzał.

Na początku byłem za Seagate. W testach SeaGate osiągał czas reakcji na poziomie 8.5 ms, a Western Digital tylko 15.8. Lecz zdrowy rozsądek wygrał i wziąłem WD. W dodatku mam dysk i ciągle używam WD na innym komputerze 80 GB z roku 2001. Działa bez zastrzeżeń.... Nie mam więcej pytań Wink
Odpowiedz
#6
Z tych dwóch to WD BLUE, ale version 2,0. Sam taki teraz wziąłem. Pierwsza wersja ma trochę większe czasy dostępu około 20 ms.
Odpowiedz
#7
Kupiłem WD10EZEX. Moje pytanie brzmi czy to taka natura tych dysków, że słychać taki dziwny dźwięk jakby, ktoś z zamkniętymi ustami mówił ''mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm'' - nie jest to zbyt głośne, ale słyszę to. Nie wiem czy to wadliwy egzemplarz czy to taka natura.


Dodam, że miałem problem z montażem - obudowa Corsair CM690, nie było latwo zainstalować dysk w ich szufladkach ''bezśrubkowych'' i właściwie to klipsy nadal nie siedzą tak jak powinny.
Odpowiedz
#8
ST1000DM003 posiadam ten dysk z serii 1CH162 . Nie polecam błąd fabryczny całej serii zza każdym włączeniem pc musze w crystal dyskuamp control ustawiaćna maxa bo jak tego nie zrobię to co chwile resetuje się głowica. Przy wyciszonym pc można dostać szału. Do innych serii wyszło firmware a do tej nie...
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości