Blokowanie portu 135 a Vista
#1
Witam!

Nie wiedziałem gdzie to dać to daję tutaj.

Otóż dzisiaj ni z tego ni z owego zniknęło mi prawie 8 G miejsca na dysku, myślę pewnie punkty przywracania ale nie, dobra wyłączyłem komputer po następnym uruchomieniu niknęłokolejne 3 G, no to myślę coś jest nie ta, poszukałem w Google no i tak, znalazłem poradę aby wyłączyć tworzenie punktów przywracania co powinno rozwiązać problem. Jak to zrobiłem i chciałem włączyć je ponownie okazało się, że nie mogę bo wyskakuje mi:

Nie można utworzyć zaplanowanego zadania z następującej przyczyny: Żądanie nie jest obsługiwane (0x80070032)” i następujący po nim „Wystąpił nieoczekiwany błąd na stronie właściwości: Żądanie nie jest obsługiwane (0x80070032)

Znów zapuściułem Google i znalazłem rozwiązanie mojego problemu tutaj

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.

I tutaj moje pytanie czy można w jakiś inny sposób zabezpieczyć port 135, czy też albo pełna funkcjonalność albo bezpieczeństwo i okresowe kłopoty z systemem (poza tym nie mogłem tworzyć punktów przywracania).

Może ktoś obeznany wspomoże laika.
Odpowiedz
#2
Port 135 niestety musi być otwarty.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.Dlategopotrzeba dobrego firewalla
Odpowiedz
#3
To ten sam człowiek na którego blogu znalazłem rozwiązania mojego problemu (co ciekawe jak widzę blog już nie działa?).
Odpowiedz
#4

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z vista stycznosci nie mam więc nie wiem czy rejestr jest w niej kompatybilny z rejestrem xp
W tym drugim dla poprawy bezpieczenstwa trzeba wyłaczyć usługe Posłaniec.
Odpowiedz
#5
Czytałem to już, z tym, że ja mam lapka i partycją recovey i nie mam w nim "posłańca" czyli część rzeczy mnie nie interesuje.

A co do rejestru to zauważyłem, że jest on niemal taki sam jak w XP Home (VHP), co dowodzi, że MS nie zmienia zbyt wiele o ile chodzi o budowę systemów (przynajmniej mnie się tak wydaje).
Odpowiedz
#6
No to pozostaje firewall.Outpost w swoich "globalnych regułach" ma ustawiona blokade tego portu
Odpowiedz
#7
A może nie muszę niczego blokować bo zrobiła za mnie to TP?, oto co znalazłem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ktoś wie coś więcej na ten temat, bo to byłoby całkiem niezłe rozwiązanie.
Odpowiedz
#8
Nie prosciej firewallem?Ja na usługi tepsy patrze raczej podejrzliwie.Ich oprogramowanie nie jest najwyższego lotu.
Odpowiedz
#9
Ogniomurek mam, tylko tak z czystej ciekawości chciałem się dowiedzieć czy ktoś wie coś na ten temat więcej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości