Wirus ?
#1
Od wczoraj mam problem z neostradą tp generalnie z połączeniem internetowym. Występuje błąd z plikiem ComComp.exe , dzwoniłam do tp i powiedzieli, że nie wina neostrady tylko systemu albo sterowników, skanowałam 2 razy i nic nie wykryło, przeinstalowałam tp i ten sam błąd się pojawia, może to jakiś ukryty wirus czy coś ?
Nigdy nie pojawiał się taki błąd.
proszę pomóżcie, bo pracuję z internetem w domu, a dłuższe problemy to będzie wielka komplikacja dla mnie!
Pozdrawiam!


Kod:
Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 20:41:32, on 2009-04-01
Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\Program Files\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\sched.exe
C:\Program Files\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\avguard.exe
C:\WINDOWS\system32\pctspk.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\Mixer.exe
C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe
C:\Program Files\BearShare\BearShare.exe
C:\Program Files\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\avgnt.exe
C:\Program Files\Picasa2\PicasaMediaDetector.exe
C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe
C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exe
C:\Program Files\Common Files\Nikon\Monitor\NkMonitor.exe
C:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe
C:\Program Files\Sony\Sony Picture Utility\VolumeWatcher\SPUVolumeWatcher.exe
C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe
C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe
C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqSTE08.exe
C:\WINDOWS\system32\dwwin.exe
C:\Program Files\Neostrada TP\NeostradaTP.exe
C:\Program Files\Neostrada TP\ComComp.exe
C:\Program Files\Neostrada TP\Watch.exe
C:\WINDOWS\system32\dwwin.exe
C:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.neostrada.pl
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Neostrada TP
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyOverride = *.local
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
R3 - URLSearchHook: Search Class - {08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85} - C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\SEARCH~1.DLL
O4 - HKLM\..\Run: [SiSUSBRG] C:\WINDOWS\SiSUSBrg.exe
O4 - HKLM\..\Run: [C-Media Mixer] Mixer.exe /startup
O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe
O4 - HKLM\..\Run: [HP Software Update] C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe
O4 - HKLM\..\Run: [BearShare] "C:\Program Files\BearShare\BearShare.exe" /pause
O4 - HKLM\..\Run: [avgnt] "C:\Program Files\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\avgnt.exe" /min
O4 - HKLM\..\Run: [Picasa Media Detector] C:\Program Files\Picasa2\PicasaMediaDetector.exe
O4 - HKLM\..\Run: [WooCnxMon] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe
O4 - HKLM\..\Run: [WOOWATCH] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch.exe
O4 - HKLM\..\Run: [WOOTASKBARICON] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [NBJ] "C:\Program Files\Ahead\Nero BackItUp\NBJ.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User ''USŁUGA LOKALNA'')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User ''USŁUGA SIECIOWA'')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User ''SYSTEM'')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User ''Default user'')
O4 - Startup: Cyber-shot Viewer Media Check Tool.lnk = C:\Program Files\Sony\Sony Picture Utility\VolumeWatcher\SPUVolumeWatcher.exe
O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE
O4 - Global Startup: HP Digital Imaging Monitor.lnk = C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exe
O4 - Global Startup: Nikon Monitor.lnk = C:\Program Files\Common Files\Nikon\Monitor\NkMonitor.exe
O4 - Global Startup: DSLMON.lnk = C:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe
O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000
O9 - Extra button: Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra ''Tools'' menuitem: Windows Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O15 - Trusted Zone: http://mks.com.pl
O16 - DPF: {68282C51-9459-467B-95BF-3C0E89627E55} (MksSkanerOnline Class) - http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab
O16 - DPF: {E7544C6C-CFD6-43EA-B4E9-360CEE20BDF7} (MainControl Class) - http://skaner.mks.com.pl/SkanerOnline.cab
O23 - Service: Adobe LM Service - Adobe Systems - C:\Program Files\Common Files\Adobe Systems Shared\Service\Adobelmsvc.exe
O23 - Service: Avira AntiVir Personal – Free Antivirus Scheduler (AntiVirScheduler) - Avira GmbH - C:\Program Files\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\sched.exe
O23 - Service: Avira AntiVir Personal – Free Antivirus Guard (AntiVirService) - Avira GmbH - C:\Program Files\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\avguard.exe
O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe
O23 - Service: MkS_Scan - Unknown owner - C:\Program Files\MKS_VIR_2006\mks_scan.exe (file missing)
O23 - Service: PCTEL Speaker Phone (Pctspk) - PCtel, Inc. - C:\WINDOWS\system32\pctspk.exe
O23 - Service: Pml Driver HPZ12 - HP - C:\WINDOWS\system32\HPZipm12.exe

--
End of file - 5834 bytes
Odpowiedz
#2
Witaj, log z Hijackthis jest czysty.

Spróbuj jeszcze przeskanować (ale nie zapomnij o uprzedniej aktualizacji tego programu) Malwarebytes Anti-Malware i daj logi ze skanowania.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#3
Aplikacja neostrady to porażka,ten sam błąd miał mój brat ,problem rozwiązałem instalując same sterowniki do modemu +do tego autoconnect(program który automatycznie łączy cię z internetem po uruchomieniu komputera)
Tutaj trosze o tym programie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jest nawet jak utworzyć nowe połączenie gdy oczywiście zainstalujesz sterowniki do neostrady
szczeże polecam tego typu rozwiązanie,sterowniki do modemu masz na płytce od neostrady,ewentyalnie podaj model modemu i znajdziemy
Odpowiedz
#4
tak jest neo stwarza problemy
lunatic ja też w taki sam sposób kiedyś rozwiązałem ten problem u kogoś
sam nie ma neo i się cieszę
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#5
W logu nic nie ma.

Używasz jeszcze mks_vir?
Jeśli nie to:
Start>>>uruchom>>>cmd i wpisujesz komendy:

sc stop MkS_Scan
sc delMkS_Scan


Możesz dać loga z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Przeczytaj też

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#6
Dzięki bardzo za podpowiedzi.
Niestety nie jestem u siebie wiec loga z innego programu teraz nie rzucę.

Mój problem to rzeczywiście porażka, bo to stało się nagle, nic nie instalowałam, wszytsko normalnie ''chodziło'' a tu nagle bęc.
Powiedzieli w neo, że to coś innego blokuje [ podobno jakiś plik systemowy u mnie i kazali instalować windowsa od początku O_o]

jeśli chodzi o modem to sagem fast coś tam wybaczcie, ale nie jestem u siebie więc nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć.
3 razy przeinstalowywałam i ten sam błąd ciągle wyskakuje, i powiedzieli, ze to nie wina aplikacji tylko czegoś w systemie, bo sterowniki są w porządku.

Nie mam zielonego pojęcia ;/
Dziękuję, za wszelką pomoc!
Odpowiedz
#7
To był jakiś robal internetowy podobno
i mam postawiony system
eh dziękuję za waszą pomoc
i
Wesołych Świąt !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości