UploaderTalk.com - pułapka zastawiona na piratów
#1
Za "Dziennikiem Internautów"
Cytat: Forum UploaderTalk.com, z którego korzystały osoby chcące zarabiać na udostępnianiu plików, okazało się antypiracką pułapką. Przez rok zbierało dane o swoich użytkownikach, a jego anonimowy założyciel zapowiada dalsze zbieranie danych w innym miejscu.

Strona UploaderTalk.com ujawniła się jako antypiracka pułapka. Wcześniej była ona znana jako forum przeznaczone dla osób, które chcą zarabiać na udostępnianiu plików w sieci. Osoby te dyskutowały o programach partnerskich, bezpiecznych dla nich usługach hostingowych, monetyzacji ruchu itd.

Obecnie na stronie UploaderTalk.com znajdziemy komunikat wyjaśniający, że była to antypiracka pułapka. Jest też logo firmy NukePiracy, która świadczy usługi antypirackie, reklamując się jako dostawca "unikalnego podejścia do ochrony własności intelektualnej".

W komunikacie znajduje się informacja o tym, że NukePiracy przejęła stronę UploaderTalk.com. Ponadto założyciel strony, znany pod pseudonimem WDF, w lekceważący sposób wyśmiewa osoby, które korzystały z jego forum.

- Zebrałem informacje o wielu z was. Zebrałem info o hostach plików, web hostach, stronach (...) Zbudowałem historię, zdobyłem zaufanie bardzo istotnych ludzi na scenie warezowej, zbierając informacje i dane cały czas (...) Więc co się stanie teraz? Już pracuję z innym ID, nową osobowością i nadal zbieram dane - czytamy w komunikacie.

Z pewnością dla niektórych osób to nie będzie dobra wiadomość. Łatwo się domyślić, że UploaderTalk.com posiada adresy IP, adresy e-mail i inne informacje o swoich użytkownikach. Teraz po prostu trafią one w ręce antypiratów, którzy będą się starali jakoś te dane wykorzystać.

Również na stronie firmy NukePiracy znajduje się komunikat o przejęciu UploaderTalk.com. Jest on bardziej oszczędny w słowach i informuje, że WDF został przyjęty do firmy jako doradca, konsultant i strateg.

Źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Poniżej komunikat na stronie NukePiracy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Ciekawy sposób. Można by rzec, że to socjotechnika w służbie "dobra".
0x DEADBEEF
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości