Blue screeny przy włączaniu komputera
#1
Objawy zainfekowania:
Witam,
mój problem polega na tym, że gdy uruchamiam komputer, to pokazuje sie blue screen jeszcze zanim Windows sie wczyta. Robie reset przyciskiem z jednostki centralnej komputera i znowu idzie Blue screen, ale już trochę później. Dopiero za trzecim razem zazwyczaj (bo czasem za drugim , a czasem za czwartym) udaje sie uruchomić poprawnie Windowsa.
Kolejnym problemem jest to, że od dnia dzisiejszego nie moge zmienić daty i godziny (pomimo, że uruchamiałem ponownie komputer). Na komputerze jest tylko jedno konto (AA), a gdy klikam na zegar to pokazuje komunikat: "Nie masz odpowiedniego poziomu uprawnień (...)". Dodam, że czas zmienił się o 2 godziny do tyłu i mam teraz 16:26, pomimo (a jest naprawdę 17:26). W dodatku być może jakieś kości ramu lub procesora pracują wolniej, bo czasem zużycie procesora to 100%.

Na BS widziałem błąd win32k.sys czy jakieś PFN_Corrupt_list.

Wykonywane działania:
Avira Free Antivirus + Comodo Firewall

Logi:
RSIT -> "http://wklej.org/id/1159551/
Extras -> "http://wklej.org/id/1159574/
OTL -> "http://wklej.org/id/1159575/

Proszę o pomoc.
Odpowiedz
#2
Podaj dodatkowe logi.

Ściągnij FRST

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Uruchom kliknij Scan ,po zakończeni zostaną wygenerowane w pliki FRST.txti Addition.txtwstaw je na forum.
Odpowiedz
#3
Problem się zmienił odkąd wstawiłem te logi. Blue screenów już nie ma, czas mogłem zmienić w momencie, gdy wszedłem w COMODO Firewall i zmieniłem "Defense+" na "wyłączony" (może komuś się przyda ta informacja). Tym razem problem jest inny, komputer jest wolniejszy, pomimo, że potraktowałem go programami do oczyszczania (CCleaner, adwcleaner). Dokładniej mówiąc, to strasznie wolno chodzi (albo i wcale) krótko po uruchoemianiu się Windowsa. Jakieś 7 minut nie można nic zrobić, a parasol Aviry jest zamknięty. Potem jest w miarę okej, choć zauważalne jest, że wolniej chodzi, m.in. czuć jakby lagowało, gdy coś robię, to momentami obraz nie nadąża jakby.
Odpowiedz
#4
Odinstaluj:

GeekBuddy od comodo
Pandora Service
Ashampoo Burning Studio 2010 Advanced 9.25 masz 2012 Smile
Mozilla Maintenance Service

Jeśli w normalnym trybie nie pójdzie to odinstaluj w trybie awaryjnym naciskając przy rozruchu F8

i podaj wymagany log.
Odpowiedz
#5

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dodam, że gdy włączam "Mój komputer", to najpierw widzę latarkę :/
Odpowiedz
#6
Komp nadal zamula :/ Dodatkowo pojawił się BS, coś w stylu PAGE_NON_FAULT_AREA spowodowany kmixer.sys. Przy okazji przeskanowałem go DR.Web CureIT!. Nic nie wykrył, żadnego zagrożenia.
Odpowiedz
#7
Do notatnika wklej:

Kod:
URLSearchHook: ATTENTION ==> Default URLSearchHook is missing.
SearchScopes: HKLM - DefaultScope value is missing.
S2 PanService; C:\Program Files\PANDORA.TV\PanService\PandoraService.exe [x]
S3 ewusbnet; system32\DRIVERS\ewusbnet.sys [x]
S3 hwdatacard; system32\DRIVERS\ewusbmdm.sys [x]
S4 IntelIde; No ImagePath


Zapisz jako fixlist.txt,umieść obok FRST w programie kliknij Fix.

Przedstaw raport z wykonania.

Następnie jeśli dalej będą problemy odinstaluj Comodo i Avire,napisz czy coś się zmieniło.

Ściągnij program

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

kliknij skanuj i przedstaw raport z niego.

Ściągnij Malwarebytes Anti-Rootkit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

kliknij next > update > next > scan,napisz jaki jest rezultat.
Odpowiedz
#8
Fixlog z FRST ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Po FixLogu nic sie nie zmieniło, odinstalowałem najpierw Avirę i nic, potem COMODO i nic.

TDSSKiller ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pierwszy log z MBAR ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Log ze skanowania w MBAR ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
Teraz to juz w ogole nie moge wlaczyc Windowsa, pisze teraz z innego kompa. Probowalem i w trybie awaryjnym, ale bezskutecznie. Wchodzi ciagle Blue screen. Jaki to BS? Unmountable Boot Volume.

Dokładne wartości:

0x000000ED (0x8AE4A7B8, 0xC0000006, 0x00000000, 0x00000000).
Odpowiedz
#10
Spróbuj przywrócić system z konsoli odzyskiwania.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Poza tym mogą być problemy ze sprzętem sprawdź pamięć pod względem błędów programem Memtest86 +jak i baterię na płycie głównej.

Przedstaw raport z CrystalDiskInfo

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
Jakoś udało mi się włączyć kompa. Najpierw skanowałem MHDD, brak błędów, 1 wartość do 150ms. Potem konsolą chkdsk c: /f i /r się udało. MemTest86+ wykazuje w 8 testach 33 tys błędów.

Raport z Crystala:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
Wygląda na to że cię czeka zerowanie dysku,jeśli posiadasz 2 kości pamięci wyciągnij jedną i sprawdź czy też występują błędy
Odpowiedz
#13
To znaczy że dysk twardy mam uszkodzony i zerowanie dysku musi być?

Raport z MHDD:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
Wygląda nabad sektor 05 100 100 _36 000000000001 Ilość realokowanych sektorów

Może też pomóc hdd regenerator tylko jest kwestia też taka czy jest bad sector fizyczny czy logiczny.

Pokaż co na to jeszcze program HD Tune

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#15
Nic nie robiłem na początku, doopiero na ostatnim przegladalem neta i dlatego lekko spadło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tutaj robiłem coś cały czas, tam gdzie mocno spadło to włączałem film 700MB:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jaki jest mój dysk?

Przy okazji daje MemTest86+:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co z moim RAMem?
Odpowiedz
#16
Jak widać odpowiedź masz już sam,druga kość też jest uwalona sprawdzałeś ?
Odpowiedz
#17
No właśnie nie wiem jaka jest odpowiedź, nie znam się na tym. Nie wiem jak sprawdzić drugą kość.
Odpowiedz
#18
Wyciągasz se slotu płyty głównej jedną z dwóch kości i sprawdzasz programem memtest i w taki o to sposób stwierdzasz czy też jest uwalona czy też dobra

W laptopie może wyglądać tak i znajduje się z tyłu,musisz odkręcić tylko jedną śrubkę

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W komputerze stacjonarnym wygląda tak

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Musisz ściągnąć obudowę,znajduje się po prawej stronie od strony procesora
Odpowiedz
#19
Czyli dysk twardy jest dobry i nie ma potrzeby przenoszenia danych na jakieś inne dyski (a na dysku mam bardzo ważne dane)? Dysk twardy wszystko okej i nic w tym kierunku nie robic?

Co do RAMu, to chciałbym powiększyć nawet ilość Ramu lub przyspieszyc działanie. Jeśli jedna kość jest walnięta, to nie ma sensu bym dokupował drugą 2-gigową, bo to mało, poza tym to 400 MHz. A gdybym chciał dokupić 800 MHz do niej, to i tak będą działać na 400 MHz bo komp bierze ten niższy parametr? Dlatego wolałbym chyba obie zamienić na 1066 MHz i obie będą wtedy działały na tej częstotliwości no i dać jakieś 6 GB RAMu. Można tak?
Odpowiedz
#20
Szybkość efektywna tych pamięci to 800MHZ rzeczywista 400MHZ czyli jest ok

Jeśli zmienisz pamięć na 1066MHZ to żeby działały z takim parametrem czyli rzeczywistą częstotliwością 533MHZ musiałbyś zmienić parametry w biosie.

No i tak poza tym żeby była widziana taka ilość ramu musisz posiadać system 64 bitowy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości