Chrome i blokowanie malware podczas pobierania z sieci
#1
Od kilku dni w sieci pojawiają się krótkie informacje na różnych serwisach/portalach na temat nowej funkcji, którą Google testuje obecnie, a zamierza wprowadzić w niedługiej przyszłości. Chodzi o kontrolę pod kątem możliwych infekcji wszystkich pobieranych za pomocą Chrome plików. Klarownie opisuje to ten cytat z KŚ
Cytat: Firma z Mounatin View zaimplementowała we wczesnych wydaniach Chrome (w kanale Canary) nową funkcję, którą zaszyto bezpośrednio w menedżerze pobierania plików - narzędzie blokujące malware. Opcja działa na takiej zasadzie, że jeśli pobierany plik zostanie zidentyfikowany, jako zawierający złośliwy kod, to możliwość jego pobrania zostanie zablokowana i zobaczymy specjalny komunikat. Następnie możemy zdecydować, czy mimo wszystko go nie ściągnąć (mając oczywiście pewność, że plik rzeczywiście nie jest zainfekowany).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Funkcja jest obecnie testowana i do stabilnych wydań przeglądarki Chrome trafi najwcześniej w przyszłym roku.

I super...tylko mam niejasne wrażenie, że choć nigdzie nie znalazłem potwierdzenia swoich przypuszczeń, to wszystko jednak ma związek z ogłoszoną kilka miesięcy temu (w kwietniu) informacją na temat nowej i rozwijanej przez Google technologii pod nazwą

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Czy tak jest na pewno?...nie wiem, ale planowane funkcje obu mechanizmów są niezwykle podobne i skojarzenie narzuca się samo. Projekt w każdym razie idzie pełną parą i ponoć codziennie dodawanych jest do bazy zaufanych stron ok. 10 tys. nowych adresów.
Informacje źródłowe

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości