Lekka, darmowa i skuteczna ochrona.
#1
System operacyjny:
Windows 7 Home Premium 64 bit (SP1)Zmiany, zmiany, teraz Windows 8.1 Pro.


Zastosowanie:
Oglądanie filmów, programowanie, pisanie i odczyt dokumentów, czasem bankowość internetowa.

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Procesor - dwurdzeniowy Intel Pentium 2,3 GHz
Pamięć RAM - 6 GB
Karta graficzna - Intel GMA 4500M (zintegrowana)
Dysk - 250 GB

Jak w temacie. Szukam ochrony lekkiej, darmowej i skutecznej. Może być min. 90-dniowy trial.
Najpierw myślałem nad Webrootem z promocji, ale ochrona jest automatycznie wyłączana, mimo 690 dniowej licencji.
Potem chciałem się bazować na moim teście, ale jest już przestarzały.
Więc... liczę na dobór dobrego zestawu Wink

Pozdrawiam,
Konrad.
Odpowiedz
#2
Lakką i darmowa skuteczą ochrona moze byc przykładowo

Avast+Privatefirewall/lub zamiast tego to Online Armor i do tego skanery na żądanie np. Hitman pro.
Lekka i darmowa ochrona i w miarę skuteczna. Lecz nic nie zastąpi rozsądku człowieka.
Odpowiedz
#3
Witaj! Polecam MSE lub Avast lub 360 IS do tego MBAM Free jako skaner na żądanie, MCShield, zapora systemowa, UAC (ustawiony na maxa), EMET, KeyScrambler Personal. Do przeglądarki dorzucić Adblock Plus, Web Of Trust ewentualnie Bitdefender TrafficLight. Z głową będzie lekko i bezpiecznie. Pozdrawiam!
Odpowiedz
#4
dolar444 napisał(a):Lecz nic nie zastąpi rozsądku człowieka.

Święta prawda Grin
Szkoda, że nie jestem jedynym użytkownikiem tego komputera, wtedy to precz z jakimkolwiek AV Smile

dolar444 napisał(a):Lakką i darmowa skuteczą ochrona moze byc przykładowo

Avast+Privatefirewall/lub zamiast tego to Online Armor i do tego skanery na żądanie np. Hitman pro.
Lekka i darmowa ochrona i w miarę skuteczna.

Snajpiq napisał(a):Witaj! Polecam MSE lub Avast lub 360 IS do tego MBAM Free jako skaner na żądanie, MCShield, zapora systemowa, UAC (ustawiony na maxa), EMET, KeyScrambler Personal. Do przeglądarki dorzucić Adblock Plus, Web Of Trust ewentualnie Bitdefender TrafficLight. Z głową będzie lekko i bezpiecznie. Pozdrawiam!


Myślę nad Avastem lub 360 IS, MSE całkowicie odpadaze względu na masakryczną ochronę.
Zapora - OnlineArmor może być.
Dodatki do przeglądarki - mam SecureDNS oraz AdBlock Plus, więc... chyba nic więcej nie potrzeba.

Pozostaje pytanie - jaki antywirus? Avast? 360 IS? Albo co innego?

PS: A co to MCShield? Tongue
Odpowiedz
#5
MCShield - program ochronny przed infekcją z usb. Tj pendrive itp. Jak lekką i darmową to albo Avast albo promocja WB na pół roku (z tym że jest po ang ten Webroot - WB). Jeszcze w sumie do przeglądarki NoScript.
Odpowiedz
#6
Cytat: promocja WB na pół roku (z tym że jest po ang ten Webroot - WB)

To,że angielski, to nie przeszkadza Smile

Ech, zapomniałem, że prócz dwu-letniej promocji jest półroczna... to odpowiedź jest już jasna: Webroot.
Tak czy siak, dodam te dodatki.

Dziękuję wszystkim na pomoc.
Odpowiedz
#7
Możesz jeszcze do przeglądarki pomyśleć o Hitman pro alert i np o Bitdefender Trafficlight
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości