Lekki, darmowy zestaw pod 8.1
#1
System operacyjny:
Windows 8.1 Pro


Zastosowanie:
Gry, przeglądanie ciemnej strony netu, bankowość i testowanie różnych niezaufanych programów


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Intel Core i3, NVIDIA GeForce GTX 460 SE Gigabyte, 4GB RAM

Nie może to być Comodo, bo ma za dużo false positive.
Odpowiedz
#2
to jak lekki to może Avast z darmowych lub Avira. do tego wiadomo dodatki do przeglądarki coś typu ABP, Trafficlight i HitmanPro alert ten najnowszy co jest u nas na forum. I wiadomo standardowo jakiś skaner narządanie.
A ciemną stron internetu bym sobie odpuścił może.
Odpowiedz
#3
dolar444 napisał(a):to jak lekki to może Avast z darmowych lub Avira
Z tej dwóki chyba wybrałbym Avirę, bo w moim odczuciu mniej spowalnia start systemu Wink
Poza tym UAC na max, ewentualnie EMET. FW systemowy (jeśli komp. jest za NAT-em/router ma opcję zapory) albo OA w wersji darmowej (dodatkowo dojdzie HIPS).
Z dodatków do przeglądarki AdBlock, ewentualnie Ghostery, HitmanPro Alert i Netcraft.
kubex9 napisał(a):przeglądanie ciemnej strony netu
Hm.. Może lepiej nie kusić losu... Cool
kubex9 napisał(a):testowanie różnych niezaufanych programów
Dla takich poczynań to najlepiej Sandbox lub/i VM Cool
Odpowiedz
#4
Miquell napisał(a):Z tej dwóki chyba wybrałbym Avirę, bo w moim odczuciu mniej spowalnia start systemu Wink


myślę ze tak ze avira będzie ogólnie też lżejsza. jak i w ostatnim teście wypadłą ciut lepiej od Avasta Smile
Odpowiedz
#5
Nie zależy mi na aż tak strasznej lekkości, bo oba programy to syf.
Odpowiedz
#6
kubex9 napisał(a):Nie zależy mi na aż tak strasznej lekkości, bo oba programy to syf.

Rozumiem, że masz jakieś argumenty, żeby tak twierdzić?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
Avast odcina mi neta a Avira ostatnio usunęła mi grę ze steama i wali fp.
Odpowiedz
#8
kubex9 napisał(a):Avast odcina mi neta a Avira ostatnio usunęła mi grę ze steama i wali fp.
To akurat dość słabe argumenty, żeby formułować tak głębokie osądy na temat obu programów Wink
Nie jestem szczególnym sympatykiem żadnego z nich, ale miej na uwadze, że u większości użytkowników ani Avast, ani Avira nie stwarzają problemów, a już z pewnością nie takich, jakie wymieniłeś Wink Skoro tak sprawy się mają, to może problem leży gdzie indziej?? Wykonywałeś ostatnio skan Hitmanem lub Mawerbytes? Logi czyste??
Odpowiedz
#9
Dzieje się tak nawet na czystym systemie


Sent from my iPhone using

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
kubex9 napisał(a):Dzieje się tak nawet na czystym systemie

Masz felerny system Grin

Umówimy się, że problem faktycznie musi leżeć po innej stronie niż po prostu to, że Avast i Avira to "syf". O ile z Aviry nie korzystałem, tak Avast jest wg mnie bardzo dobrym programem antywirusowym. Oferuje dużą konfigurowalność i sporo funkcjonalności dla potencjalnych użytkowników. Twój sprzęt też słaby nie jest więc raczej nie powinno być zgrzytów.

kubex9 napisał(a):Avast odcina mi neta

To może coś do konfiguracji? Może korzystałeś z wersji IS i coś nie pykło?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#11
nikita napisał(a):
kubex9 napisał(a):Dzieje się tak nawet na czystym systemie

Masz felerny system Grin

Umówimy się, że problem faktycznie musi leżeć po innej stronie niż po prostu to, że Avast i Avira to "syf". O ile z Aviry nie korzystałem, tak Avast jest wg mnie bardzo dobrym programem antywirusowym. Oferuje dużą konfigurowalność i sporo funkcjonalności dla potencjalnych użytkowników. Twój sprzęt też słaby nie jest więc raczej nie powinno być zgrzytów.

kubex9 napisał(a):Avast odcina mi neta

To może coś do konfiguracji? Może korzystałeś z wersji IS i coś nie pykło?


Nie, używałem avasta free, a blokuje osłona www zawarta w nim.


Wytapane z mojego iPhone 3GS
Odpowiedz
#12
Hola hola szanowny panie.
Piszesz ze blokuje osłona WWW a wcześniej piszesz że dzieje się tak na czystym systemie sam sobie przeczysz szanowny panie, wiec zdecyduj się w końcu.
Jak inni koledzy nie chce mi się wierzyć ze Avira usuwa tobie gry z Steam. Gdybym nie miał tego antywirusa wcześniej to bym może i mógł uwierzyć ale jest to raczej nie możliwe.
Co do Avasta jak blokuje niby to osłona WWW to wyłącz ją i zobacz jak jest bez niej.
Inna kolej jest to zapewne inna sprawa. A powiedz może co miałeś zainstalowane wcześniej na kompie ?
I czy wykonałeś skany skanerami na żądanie które podał kolegaMiquell ??
Odpowiedz
#13
@ kubex9
Zawsze możesz spróbować innych rozwiązań Wink
Jeśli mają być darmowe to poza Avastem i Avirą i wspomnianym na samym początku Comodo jest jeszcze w czym wybierać Wink
W obwodzie zostają chociażby AVG, Bitdefender Panda czy ZoneAlarm, nie wspominając o "chińszczyźnie" - np. Baidu albo 360 IS.
Warto również rozjerzeć się w dziale giełdy, bo czasem zdarzają się całkiem interesujące i dłuższe, godne uwagi promocje Wink
Odpowiedz
#14
Zobacz Bitdefendera free.
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
#15
@ dolar444

Na czystym systemie to znaczy na świeżo zainstalowanym z samym avastem. Tak, wykonałem skanowanie MBAMem. A nie chcę wyłączać tej osłony bo będzie krzyczał że komp jest zagrożony, a Avira usunęła mi tylko jedną grę ze steam.


Dodano: 03 gru 2013, 17:51

Dobra, mam wybór pomiędzy Avirą a Pandą. Co wybrać? Chodzi mi o szybki start systemu. Czy do antywira coś jeszcze??
Odpowiedz
#16
Mówiłeś ze Aviry nie chcesz to wybierz sobiew takim razie tym razem Pande. Masz jeszcze do wyboru Bitdefener Free który został podany wyżej albo "Chińszczyzna" która też została podana wyzej.
Co do startu, sam antywirus nie wpływa na start systemu lecz też inne rzeczy które sie z nim uruchamiają. Możesz nie mieć antywirusa a komp może długo się uruchamiać.
Lecz antywirus jest jednym z programów który może wpływać na spowolnienie startu systemu.
Co do antywirusa wyżej zostało wszystko podane wiec nie będę tego przepisywał.
Odpowiedz
#17
Dobra a co ty byś wybrał??


Wytapane z mojego iPhone 3GS
Odpowiedz
#18
Nie możesz patrzeć co ja bym wybrał. Musisz patrzeć na czym ty chcesz pracować. Ja mogę zasugerować.
Avire miałem dawno temu i na niej dobrze mi się pracowało i była Lekka i jest jak inni koledzy piszą.
Ale jako że nie bawiłem się Bitdefenderem wersji darmowej to ja akurat bym sobie go wybrał i patrzał jak on współpracuje zemną tym bardziej zę jest oparty o chmurę co stawia go też lekkim.
Podano ci programy godne polecenia i lekkie a decyzja należy ostateczna do ciebie. Wszystkie sa godne zobaczenia i dobre. Lecz jak tutaj powtarzamy zawsze rozsadek człowieka to podstawa numer 1.
Odpowiedz
#19
Bo zastanawiam się nad czymś w chmurze, żeby zajmowało mało ramu i miało dobrą wykrywalność.


Wytapane z mojego iPhone 3GS
Odpowiedz
#20
Masz 4Gb ramu. Czyli jak by nie patrzeć już Standard. to nie jest mało. to co ty robisz ze potrzebujesz żeby ci antywirus zajmował mało miejsca.
Zostało ci podane wiec decyzja należy do ciebie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości