Windows XP - bardzo lekki zestaw
#1
System operacyjny:
Windows XP - niestety ;(

Zastosowanie:
zakupy (więc i bankowość), programowanie, web, gry, złe torrenty


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
AMD Athlon x2 6000+ 3.1GHz
Geforce 9600GT
2GB ramu

Witam! Od jakiegoś czasu pracuję bez żadnej dodatkowej ochrony. Jedynie co aktualnie posiadam to MBAM i Emsisoft Emergency Kit - jako skanery na żądanie. Przyznam, że taka responsywność systemu jaka jest w tym momencie bardzo mi odpowiada. Jednakże jako, iż korzystam czasami z bankowości (+ posiadam trochę prywatnych dokumentów, które są dla mnie ważne) jakaś ochrona jednak by się przydała. Od razu mówię, że nie wchodzę na niezaufane strony. Nie pobieram podejrzanych plików. No, może czasami zdarzy się jakiś torrent - oczywiście distro linuxa Grin Co w takim razie polecacie? Myślałem nad zainstalowaniem tylko jakiegoś lekkiego programu z HIPS''em. Bez AV, bo i po co. I tak raz w tygodniu skanuje dogłębnie system. Czekam więc na Wasze propozycje : )

Pozdrawiam ; )
Odpowiedz
#2
Jak używasz głowy to największy sukces ze tak ujmę. Do tego skany na żądanie co tydzień i elegancko.
Przeglądarka ma dodatki ?
masz 2Gb myślę ze Online Armor będzie dobrym rozwiązaniem do tego co masz. Jedyna rzecz która będzie działała sobie w tle.
Można pomyśleć i dołożyć piaskownice do przeglądarki.
Odpowiedz
#3
Używam, używam : ) Online Armor spróbuje - wcześniej używałem z Avastem i było gorzej niż z PrivateFirewall. Może to Avast tak zamula ; (
Odpowiedz
#4
Przy korzystaniu z bankowości on-line trzeba mieć jakiś anti-keylogger.

dolar444zaproponował OA - to rozsądna propozycja w Twoim przypadku. Może jeszcze rozważ SpyShelter Firewall:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Podobna funkcjonalność: anti-keylogger i firewall. Moim zdaniem mniej obciąży zasoby, niż OA w przypadku XP.
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz
#5
OA poza oferowaniem zapory i HIPSa z funkcją anty-keylogger oferuje bardzo przydatny dla użytkowników XP tryb Run Safer czyli uruchamianie wybranych aplikacji w trybie ograniczonym. Jeśli działasz na koncie z uprawnieniami administratora...niemal na 100% tak jest Smile...to restrykcje dla aplikacji znacząco podnoszą bezpieczeństwo systemu, chociaż oczywiście nie są panaceum na wszystko.
Dodałbym do tego HitmanPro.Alert w wersji beta z funkcją Crypto Guard, Malwarebytes Anti_Exploit i Bitdefender Traffic Light...to plus dodatki typu adbloker czy blokery skryptów zapewnią ochronę przeglądarki na wysokim poziomie, a do tego przy okazji ochronią przed popularnym ostatnio ransomware, przed lukami w popularnych aplikacjach (MBAE).
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości