Jakiś dobry zamiennik Comodo ? Lub jego lepsza konfiguracja...
#1
System operacyjny:
Windows 7 64bit SP1


Zastosowanie:
Komp używany


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Podzespoły bazowe komputera:

AMD Phenom II X4 945 3Ghz
Asrock 970 pro3
Radeon HD7770
Dysk HDD 500GB

Witam. Otóż mam taki problem od jakiegoś raku czasu używam Comodo, ale zastanawiam się nad zmianą, ponieważ zauważyłem, że na moim (może nie super wydajnym, ale dobrym sprzęcie) Windows lubi zamulić.... i wydaje mi się ze to przez Comodo bo dopóki używałem avasta było lepiej.... no właśnie ... teraz już sam nie wiem czy przesiąść się z tego Comodo czy jakoś inaczej go skonfigurować... są jakieś rady ?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Witaj! Co do Comodo to możesz spróbować tej konfiguracji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ewentualnie zestaw MSE lub Avast lub 360 IS do tego MBAM Free jako skaner na żądanie, MCShield, zapora systemowa, UAC (ustawiony na maxa), EMET, KeyScrambler Personal. Do przeglądarki dorzucić Adblock Plus, Web Of Trust ewentualnie Bitdefender TrafficLight. Z głową będzie lekko i bezpiecznie. Pozdrawiam!
Odpowiedz
#3
Używam aktualnie Comodo + WOT + Adblock i czuje się bezpiecznie Smile
Comodo antywirus potrafi nieźle zamulić... jak go wyłączę to komp wstaje ~5s-10s szybciej Tongue
Próbowałem Avasta + +Comodo firewall i HIPS i rzeczywiście komp chodził szybciej, ale użycie ram bardzo się zwiękrzyło z 1.2GB (na czysto) na 2GB, a Ramu mam 4GB... ;/

No cóż pozostaje taka konfiguracja jak poleciłeś, lub poczekać na optymalizacje comodo antywirus... ale czy zapowiada się na takową ? Smile

Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości