Kaspersky czy Norton
#1
System operacyjny:
Windows 7 Home Premium 64 bitowy


Zastosowanie:
Ogólne - do wszystkiego


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Intel Core i3
6 GB RAM

Witam

Potrzebuję fachowej porady w doborze zestawu dla mojego laptopa. Waham się pomiędzy Kaspersky Internet Security a Norton Internet Security ( takie pakiety tylko posiadam ). Jaki pakiet polecilibyście mi + jakie dodatki do tego pakietu?? Waham się też nad rozszerzeniami dla przeglądarki Google Chrome - co tutaj byście polecali??

Serdecznie dziękuję za fachową pomoc w doborze zestawu.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Kaspersky jest cięższy, ale moim zdaniem oferuje wyższy poziom ochrony niż Norton. Warto sprawdzić chociażby na wersjach testowych jak działa komputer na nich (po wykonaniu pełnego skanowania) i wtedy podjąć decyzję.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#3
Tak, oba programy są całkiem niezłe, ale Norton poza lekkością nie oferuje nic ciekawego. Od taki sobie antywirus wspierany chmurą, bez piaskownicy, monitora systemu (SONAR nie zawsze pomaga).

Kaspersky jest teoretycznie cięższy, ale bardziej rozbudowany i zapewnia lepszą ochronę, począwszy od zapory sieciowej a skończywszy na monitorze systemu.
Odpowiedz
#4
Czyli jednak Kaspersky Internet Security. A co polecacie jako dodatek do tego pakietu?? Jakiś skaner na żądanie np. Malwarebytes Anti-Malware albo coś innego?? A co z Google Chrome - jakieś przydatne rozszerzenia polecacie??

Za wcześniejsze porady i przyszłe bardzo serdecznie dziękuję Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
Może Emsisoft Emergency Kit, jest bardziej kompleksowy od Anti-Malware. A co do rozszerzeń do Chrome to standardowo: adblock, ghostery, httpseverywhere, może BitDefender Trafficlight?
Odpowiedz
#6
Dodatek od bitdefendera raczej zbędny będzie. Kaspersky do chrome dorzuca kilka swoich.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#7
Czyli krótko podsumowując: pakiet Kaspersky Internet Security + Emsisoft Emergency Kit a do Google Chrome Adblock, Ghostery, Https Everywhere. A co sądzicie o WOT ( Web of Trust )?? Warto to rozszerzenie posiadać - jakie jest Wasze zdanie na temat tego dodatku?? Czy to wszystkie propozycje na temat doboru zestawu dla mojego laptopa?? Jeżeli tak to temat zamykamy a za wszystkie udzielone porady serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam

PS. A co byście zmienili z tej listy??

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
Moim zdaniem warto darować sobie większość z list nastawionych na Polskę, bo nie są aktualizowane.
Sam Adblock Plus zastąpiłbym Adblockiem (jak w Chrome i Operze wydaje mi się lepszy) i tak ustawionymi listami:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Przy takich listach nie ma też większego sensu używania Ghostery, bo się pokrywają.
HTTPS Everywhere warto.
WOT był wyrzucił, jego oceny nie muszą być wcale prawdziwe.

Do tego wszystkiego: przestaw UAC na maxa.
Możesz wrzucić EMETa, zawsze może pomóc w wypadku próby exploitu na javę czy podobne rzeczy.
No i w odwodzie darmowa wersja MBAM do skanu na żądanie.
Odpowiedz
#9
UAC jest na maxa
EMET sobie podaruję - przecież Kaspersky posiada moduł: Automatyczne zapobieganie exploitom + skaner wykrywania luk.
Javy nie używam - nie ma takiej potrzeby, żeby ją mieć. A te kilka programów sobie monitoruję - które są aktualne a które nie ( 7-Zip, CCleaner, Google Chrome, LibreOffice i PDF-XChange Viewer ).
MBAM mam wersję PRO - będzie zamiast Emsisoftu Emergency Kit.

Nie wiem tylko czy zostawić rozszerzenie Click&Clean - dosyć przydatne jest ale tak zastanawiam się czy przypadkiem sam CCleaner w wersji darmowej nie wystarczy - chociaż używam go tylko wtedy, kiedy jakieś oprogramowanie odinstaluję.
Odpowiedz
#10
KIS czy NIS? Przy Nortonie na standardowych ustawieniach uruchomienie wirusa jest praktycznie niemożliwe, skaner reputacji na to nie pozwoli, a przy okazji skasuje nieszkodliwe pliki...Wykrywalność ma słabszą niż Kaspersky, który jest na drugim miejscu zaraz po Bitdefenderze. Na niezbyt starych kompach stawiam na KIS.

Do przeglądarki Adblock Plus i ghostery wystarczą, na żądanie MBAM Free i HitmanPro. Co do exploitów, to każdy zestaw security/antyvir twierdzi, że sobie z nimi radzi Wink, ja proponowałbym jednak dorzucić Malwarebytes Anti-Exploit i będzie dobrze.
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości