Pomoc w doborze zabezpieczeń
#1
System operacyjny:
Windows 7 Home Premium x64 (Service Pack 1)


Zastosowanie:
Przeglądanie internetu, bankowość, poczta, portale społecznościowe, gry itp.

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Procesor 2 x 2.10 GHz, 4 GB ram.

Witam! Niedługo zamierzam sformatować mojego laptopa i chciałbym do tego czasu dobrać mu optymalne zabezpieczenia. Sprzęt ma już kilka latek, ale jeszcze w miarę śmiga. Korzystam z niego ja i małżonka. Interesuje mnie zestaw lekki, w miarę automatyczny, darmowy i najlepiej choć nie koniecznie po polsku. Oczywiście z komputera korzystamy z głową. Dodam, że posiadam licencją lifetime na Malwarebytes Anti-Malware Pro. Posiadam również licencję na AVG IS, ale nie mam do końca do niego przekonania. Obecnie używam następującego zestawu:

-MSE, MBAM PRO, MCShield, zapora systemowa (tryb publiczny), UAC (ustawiony na maxa), EMET, KeyScrambler Personal. Przeglądarki to Google Chrome oraz Mozilla Firefox (korzysta żona) z dodatkami Adblock Plus i Bitdefender TrafficLight. Do Chrome używam jeszcze dodatku ZenMate.

Myślałem również nad zmianę zestawu na następujący:

- Avast Free (podrasowane ustawienia), MCShield, zapora systemowa (tryb publiczny), UAC (ustawiony na maxa), EMET, KeyScrambler Personal. Przeglądarki tylko z dodatkiem od Avasta. Wyłączony również dodatek ZenMate gdyż osłona www Avast nie spełnia z nim swojego zadania.

Niestety muszę zrezygnować przynajmniej na razie z CIS, który uważam za naprawdę dobry pakiet, ale w ostatnim czasie testowałem go kilkakrotnie izawsze powodował mniejsze lub większeproblemy z kompem. Ogólnie testowałem kilka programów i rozwiązań, ale przed podjęciem ostatecznej decyzji chcę się poradzić Was. Z góry dziękuję za wszystkie opinie i sugestie. Pozdrawiam!
#2
Z MSE na Avasta przejść to nic ciekawego... Ładuj Bitdefender Antivirus Free + Spyshelter Free i Adblock Plus.
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
#3
Spyshelter Free to raczej nie zadziała na architekturze mojego systemu. Może spróbuję Bitdefender Antivirus Free.
#4
SS działa na x64.
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
#5
Patrick Bateman napisał(a):SS działa na x64.

Proponowany przez Ciebie SpyShelter Free nie działa na x64:
Cytat: Free version of SpyShelter Stop-logger for non-commercial use with limited features for 32 bit systems only.
#6
W takim razie trzeba zapłacić, tak to jest jak się ma system 64 bity i 4 GB RAM...
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
#7
Tyle ze system 64bit sam w sobie jest o wiele bezpieczniejszy

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
#8
Patrick Bateman napisał(a):W takim razie trzeba zapłacić, tak to jest jak się ma system 64 bity i 4 GB RAM...

Nic nie trzeba płacić co najwyżej można. Fabrycznie miałem wersję 64 bitową. Zauważyłem, że Bitdefender Antivirus Free też potrafi na chwilę zawisnąć chyba, że to mija po pierwszym skanowaniu. Najlżejszą postacią silnika Bitdefendera z jaką miałem styczność jest ta w 360 IS.

lukasamd napisał(a):Tyle ze system 64bit sam w sobie jest o wiele bezpieczniejszy

Co racja to racja.
#9
Myślę,że ze względu na lekkość zostawię pierwszy zestaw i zastanawiam się tylko czy z MBAM PRO czy bez.

Wysłane z mojego LIVE przy użyciu Tapatalka
#10
Po przetestowaniu kilku rozwiązań na razie zostaje następujący zestaw:

- MSE + MBAM PRO (na żądanie) + MCShield + zapora systemowa + UAC (max) + EMET + ABP + BDTL.

Nie będę już się rozpisywał na temat testowanych programów. Dziękuję za wszystkie opinie i komentarze. Pozdrawiam!
Temat do zamknięcia.
#11
Wiem, że nie moje pieniążki (i temat zamknięty) ale czy jest sens kupować MBAM PRO jako skaner na żądanie skoro zrobi to samo wersja free?
#12
Płatna wersja MBAM Pro daje ci osłonę rezydentną + skanowanie/blokowanie linków str. A w darmowej masz samo skanowanie i usuwanie na żądanie.
#13
Hehe ale ja wiem to. To pytanie skierowałem do autora wątku, bo po co ma kupować MBAM PRO i używać go na żądanie skoro to samo ma w wersji free Smile
#14
Generalnie chwilowo jest używany na żądanie. Być może za jakiś czas ustawię go jako drugi real time obok antywirusa (tak już miałem) lub sam będzie jako antywirus.
#15
Z tego co wiem MSE to cienizna. MSE ma tylko antywirusa i to bardzo słabego. Nawet MS przyznał się że ich antywirus jest słaby Lol

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Na twoim miejscu spróbowałbym dodać BD free + CFW lub CIS. Z bezpłatnych programów można stworzyć lepszą twierdzę niż z płatnego pakietu Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#16
zbc napisał(a):Z tego co wiem MSE to cienizna. MSE ma tylko antywirusa i to bardzo słabego. Nawet MS przyznał się że ich antywirus jest słaby Lol

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Na twoim miejscu spróbowałbym dodać BD free + CFW lub CIS. Z bezpłatnych programów można stworzyć lepszą twierdzę niż z płatnego pakietu Wink

Trzeba przyznać wyskoczyłeś z fachową literaturą Cool


Dodano: poniedziałek 10 mar 2014, 21:11

Snajpiq napisał(a):Generalnie chwilowo jest używany na żądanie. Być może za jakiś czas ustawię go jako drugi real time obok antywirusa (tak już miałem) lub sam będzie jako antywirus.

Zawsze możesz wypróbować Webroot lekko i skutecznie a do tego 180 dni darmo.
Sam obecnie korzystam z tego promo.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#17
A co sie dzieje z Cisem? Mam zainstalowany na kilku kompach przez kilka lat i tylko raz byl problem jak wypuscili aktualizacje co odcinala siec... Tak to nic sie nie dzieje...
#18
Zestaw, który podałem jest zestawem doraźnym. Może, to niektórym zdawać się dziwne, ale długo korzystałem z MSE i nigdy mnie nie zawiódł. Testuję też CIS w wersji 7. Miałem pewne problemy z nim w wersji 6, ale to na dłuższe rozpisanie. Ogólnie jednak w ostatnim czasie jak używałem wersji 6 i 7 to działał dobrze. Jak nic złego się nie będzie działo to być może zostanie CIS z MBAM PRO (on demand).
#19
I to wlasnie bym radzil. Dosc dobry zestaw, zreszta sam uzywam...
#20
@apocalypse
Też jesten tego zdania.
MSE to na ransomach polega jak....Poza tym widziałem testna którym MSEczy tam windows defender osiągnął niecały procent skuteczności na malware.
Skoro MS przyznaje że ich antywirus nie jest zbyt skuteczny no to... wyciągnijcie sami wnioski Grin
@Dusiek Wpisz w wyszukiwarce " Microsoft nasz antywirus nie jest zbyt skuteczny " Grin
Szczerze mówiąc mocno nie polecam MSE. Już nawet w moich testach/doświadczeniach nieskuteczny avast jest lepszy. Nigdy nie zauważyłem gdziekolwiek/kiedykolwiek aby CIS sprawiał problemy ( wogóle CIS i MSE to tak jak 100 do 0 Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości