Avira AntiVir Personal - Free Antivirus 9.0.0.387
#1
Pojawiła się nowa wersja darmowej Aviry Personal, v9.0.0.387

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
mnie się już wczoraj zaktualizowała do nowej (zauważyłem po logach z Aviry)
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#3
Jest nowa wersjaAvira AntiVir Personal 9.0.0.394 - FREE Antivirus :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
przy automatycznej aktualizacji dzisiaj zaktualizowało aż 32 pliki !
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#5
Niektórym prawie 50 Smile
Odpowiedz
#6
fajnie, ale poza tym zaktualizowali też wersje płatne.
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#7
Skoro jest teraz Outpust Free, to się przerzucę, na Avirę Free + Outpust Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#8
Witajcie
Miałem Avire AntiVir Personal - Free Antivirus 8 i od 22 kwietnia przestała mi ściągać aktualizacje. Odinstalowałem Avire i zainstalowałem nową wersję 9. Ta też nie ściąga aktualizacji, wyskakuje komunikat: An error occurred during the file download.
Odpowiedz
#9
wywal całkiem avirkę(odinstaluj za pomocą total uninstal lub revo uninstaller),
przeczyść kompa jakimś czyścicielem rejestru i zainstaluj raz jeszcze potem daj znać jak działa,
Odpowiedz
#10
Odinstalowałem Avire przy pomocy Total Uninstall a następnie przeczyściłem rejestr RegCleanerem.
Zainstalowałem i dalej nie chce się aktualizować, ten sam komunikat.

I dziwną rzecz odkryłem: nie moga otworzyć rejestru za pomocą polecenia "regedit" - znikają na chwilę ikony z pulpitu.
Odpowiedz
#11
wywal plik hosts jest on w C:\Windows\System32\drivers\etc\wtedy powinno się zaktualizować
ale musze cie zmartwić masz najprawdopodobniej virusa
Odpowiedz
#12
Wywaliłem plik hosts do kosza i dalej nie chce się aktualizować
Odpowiedz
#13
zrestartuj komputer ale najpierw pobierz to i zrób skan

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
Przeskanowałem komputer Pandą:
ANALYSIS: 2009-04-28 20:02:08
PROTECTIONS: 1
MALWARE: 9
SUSPECTS: 0
Nie mam pojęcia jak usunąć pozycje wykryte przez Pande - nie mogę znaleść plików zainfekowanych

Później ściągnąłem ten program ale też nie mogę go zaktualizować - na szybkim skanowaniu wykrył:
Zainfekowane procesy w pamięci: 0
Zainfekowane moduły pamięci: 0
Zainfekowane klucze rejestru: 0
Zainfekowane wartości rejestru: 0
Zainfekowane pliki rejestru: 2
Zainfekowane foldery: 0
Zainfekowane pliki: 0

te 2 pozycje usunąłem i po restarcie komputera pojawił alert zabezpieczeń systemu windows.
Zainfekowane pliki rejestru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\AntiVirusDisableNotify (Disabled.SecurityCenter) -> Bad: (1) Good: (0) -> Quarantined and deleted successfully.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\FirewallDisableNotify (Disabled.SecurityCenter) -> Bad: (1) Good: (0) -> Quarantined and deleted successfully.


Ściągnąłem aktualizacje do Aviry ze strony:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Plik zaposałem w Program Files/Avira następnie włączyłem Avire i dałem Manual Update zaznaczyłem ściągnięty plik i zaczął się proces aktualizacji, na panelu Aviry jest Last Update 2009-04-28
Teraz spróbuje przeskanować Avirą wszystko jak leci

Aktualizacje do Malwarebytes''Anti-Malware też ręcznie ściągnąłem i zainstalowałem.
Odpowiedz
#15
@ gienek78

Miałem taki przypadek, gdy nie używałem skutecznego firewalla, że wirus sieciowy zablokował update Aviry.
Jeżeli po skanie Avira nic nie znajdzie, to przeskanuj system innym antywirusem. MBAM może nie rozwiązać problemu.
Odpowiedz
#16
skanuj w trybie awaryjnym, wyłącz przywracanie systemu,
tryb awaryjny bez sieci
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#17
Skanowanie nic nie dało. Sciągnąłem sobie jeszcze Spyware Terminator, który jedynie usunął wykryte przez Pande ciasteczka, których nie mogłem znaleść. SP miał jakiś dodatek o nazwie Crawler i tam ciągle miałem komunikat, że coś (program, wirus) blokuje połączenie.

W dalszym ciągu nie mam dostępu do rejestru z polecenia "regedit" + dalej nie działa update Aviry i MBAM

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mam, Avira znalazła coś takiego: TR/Dropper.Gen Trojan i mam to w zakładce Administration/Quarantine. Moje pytanie jest takie: jak to teraz usunąć ? W wersji 8 Avira miała opcje delete a ta wersja (Avira 9) wsadziła mi to automatycznie do kwarantanny. Co prawdaż jest opcja "delete selected object from quarantine" ale nie jestem pewny czy to usuwa fizycznie wirusa z komputera czy tylko z kwarantanny.
Odpowiedz
#18
gienek78 napisał(a):Co prawdaż jest opcja "delete selected object from quarantine" ale nie jestem pewny czy to usuwa fizycznie wirusa z komputera czy tylko z kwarantanny.


W systemie go już nie masz gdyż został przeniesiony do kwarantanny, tak więc jak usuniesz go z niej to pozbędziesz się go na dobre ( zrestartuj przywracanie systemu po tej operacji jeśli masz aktywne ).
Odpowiedz
#19
Trojana usunąłem, zrestartowałem przywracanie systemu (wyłączyłem przywracanie systemu - wyłączyłem komputer - właczyłem komputer - włączyłem przywracanie systemu).
Mimo to dalej objawy jak wyżej.

No nic spróbuje pokombinować coś jeszcze.

Dziękuje wszystkim za pomoc
Odpowiedz
#20
gienek78 napisał(a):No nic spróbuje pokombinować coś jeszcze.


Przeskanuj jeszcze Eset online skanerem a jak nie pomoże to Combofixem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości