Windows 8.1 do zakupów i bankowości
#1
System operacyjny:
Windows 8.1 64 bit


Zastosowanie:
Zakupy, bankowość, korzystanie z serwisów (np. urzędowe, zus) w których należy się logować i utrzymać dane w ochronie


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
AMD Athlon II X2 3,1 Ghz, 8 Gb ram


Komputer będzie używany do przeglądania internetu, pisania dokumentów.

Komputer jest za routerem TPLink, który ma włączone wszystkie opcje jakie są dostępne w konfiguracji,

Jednak główny nacisk co do bezpieczeństwa w czasie zakupów internetowych i płatności oraz korzystania z banków internetowych.

Proszę o poradę w tym zakresie. Wolałbym oczywiście rozwiązania bezpłatne, jeśli nie były by gorsze niż płatne.

Zastanawiam się nad Comodo CIS z HIPS i innymi ustawieniami polecanymi oraz z BitdefenderSafePay.
Odpowiedz
#2
Z darmowych CIS będzie dobrym wyborem, o ile poradzisz sobie z jego konfiguracją i nie będą męczyć Cię różnego typu alerty.

Inne rozwiązanie to np. BitDefender Free (skanuje ruch sieciowy, wiec dodatek do przeglądarki staje się zbędny), czy też 360 Internet Security. Oczywiście nie mają one takich możliwości jak Comodo. Z samodzielnych zapór to Online Amor lub Private Firewall, choć w tym drugim przypadku HIPS działać nie będzie.

Na dokładkę oczywiście pakiet do skanowania na żądanie, czyli malwarebytes oraz hitman pro. Możesz też spróbować wrzucić EMETa, lecz w tym przypadku trzeba sprawdzić czy nie będzie się gryzł z aplikacjami jakich używasz (tzn czy one będą poprawnie działać).

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#3
Standardowy zestaw to pewnie jakis system Internet Security + SpyShelter free i Hitman Pro bez licencji. Jest sporo rozwiazan alternatywnych - poczytaj sobie dział

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
Niestety SpyShelter jest darmowy na systemy 32 bit, a u mnie jest 64 bity. Dlatego nie wpisałem go do zestawu.


Dodano: 15 lut 2014, 10:24

W tej chwili zainstalowałem CIS i skonfigurowałem zgodnie z zalecanymi ustawieniami, wg. linku z podanej wyżej strony na blogu, w dodatku EMET, widzę, że nie ma żadnych problemów i działa to, system przeskanowałem Malwarebytes (usunał jeden program), oraz zainstalowałem HitmanPro. No i zainstalowałem Bitdefender SafePay.

Czy dodanie KeyScrambler lub Zemana AtniLoggerFree (chociaż co do tego czytałem już tu na forum że na systemie 64 bity nie działa skutecznie) jest jeszcze zalecane?
Odpowiedz
#5
zbychol2 napisał(a):Czy dodanie KeyScrambler lub Zemana AtniLoggerFree (chociaż co do tego czytałem już tu na forum że na systemie 64 bity nie działa skutecznie) jest jeszcze zalecane?

CIS posiada HIPS z modułem anti keylogger więc nie musisz nic doinstalowywać.
Odpowiedz
#6
Dziękuję wszystkim za porady.

Dodam jeszcze że EMET sprawiał początkowo problemy ponieważ blokował programy Microsoftu np. IE czy Office, ale po zainstalowaniu wersji 4.1 (poprzednio była 4.0) nie ma już z tym problemu.
Odpowiedz
#7
Niestety mam pierwsze zgrzyty.
Nie mogę uruchomić programu do karty TV na kompie. Coś go blokuję.
Spróbuje przywrócić wersję systemu sprzed instalacji CIS i EMET i zobaczę który to z nich.
Odpowiedz
#8
Blokowany jest tylko program czy również sam sterownik (jest podpisany cyfrowo?)? Szukając blokującego winowajcy w pierwszej kolejności stawiałbym raczej na EMET.
Odpowiedz
#9
Tak masz rację, to EMET, z CIS program się uruchamia i tv na kompie działa.
Odpowiedz
#10
System i zastosowanie jak u kolegi @zbychol2 z tym ze mam zainstalowany NIS 2014 i zastanawiam się czy dodać MBAM ,HitmanPro i może Key Scrambler. Tzn. coś z tych a może wszystko? Proszę o poradę.
Odpowiedz
#11
Bogdan napisał(a):System i zastosowanie jak u kolegi @zbychol2 z tym ze mam zainstalowany NIS 2014 i zastanawiam się czy dodać MBAM ,HitmanPro i może Key Scrambler. Tzn. coś z tych a może wszystko? Proszę o poradę.

Moim zdaniem wystarczy MBAM i ewentualnie HitmanPro, obydwa jako skanery na żądanie.
Odpowiedz
#12
Dorzuć Key Scrambler. Nic nie zaszkodzi. A na żadanie MBAM.
Malwarebytes Anti-Malware(Premium)=SpyShelter Firewall =Sandboxie= AppGuard 4
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości