Programy antywirusowe 2014 wielki test softonic
#1
Rzućcie okiem na ten test, są w nim darmowe programy jak i płatne. Wygląda że jest całkiem rzetelny i nikogo nie faworyzuje, przynajmniej takie odniosłem wrażenie... . Miłej lekturki


Kod:
http://artykuly.softonic.pl/najlepsze-programy-antywirusowe-2014-wielki-test-softonic
Wisevector v3,05
Odpowiedz
#2
Wygrał ten kto miał wygrac? Używam akurat Nortona ale jakos chyba pomineli spowolnienie przegladarki w tescie.

Ciekaw jestem co to jest ten BullGuard, używał ktos ten program? Cena na ich stronie to 50€ - całkiem sporo w dzisiejszych czasach.
Odpowiedz
#3
no w teście ładnie wypadł Bitdefender ale to było do przewidzenia i fajnie też wypada darmowe oprogramowania od Pandy: Cloud Antyvirus Free- wyprzedza płatne rozwiązania!!!ładnie widać na foto. Najważniejszy jest chyba ten obrazeczek pokazujący efektywność w łapaniu syfu. Co mi po tym że soft działa szybko jak wszytko przepuszcza więc inne obrazeczki nie są warte przytoczenia!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wisevector v3,05
Odpowiedz
#4
Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale warto wspomnieć, że test nie ma charakteru czysto autorskiego - w znaczącej mierze opiera się na wynikach Virus Bulletin.
witek21 napisał(a):Najważniejszy jest chyba ten obrazeczek pokazujący efektywność w łapaniu syfu
Czy aby na pewno tylko ten?
witek21 napisał(a):Co mi po tym że soft działa szybko jak wszytko przepuszcza więc inne obrazeczki nie są warte przytoczenia!
Mała uwaga - dla skutecznej interpretacji wyników składających się na końcową ocenę programu liczy się znacznie więcej aspektów niż jedynie wskaźnik tego co program "przepuszcza".
Aby dokładniej to określić wymagana jest również znajomość przyjętej na potrzeby testu metodologii, nie każdy bowiem program ma identyczny schemat działania.
Poza tym owe "przepuszczanie" jest pojęciem nad wyraz zmiennym - w jednym teście ten sam program "przepuści" wszystko, w drugim wszystko zablokuje.
Inaczej wygląda sytuacja obciążenia generowanego przez jego pracę - ma ono zdecydowanie bardziej stały charakter (różnice uzyskiwane są w zasadzie wyłącznie w sytuacji zmiany środowiska zasobów sprzętowych i/lub systemowych).

zalew napisał(a):Ciekaw jestem co to jest ten BullGuard, używał ktos ten program? Cena na ich stronie to 50€ - całkiem sporo w dzisiejszych czasach.
Dawno już nie miałem kontaktu z tym softem, w żaden sposób nie mogę ocenić zatem bieżącej wersji.
Pamiętam jednak, że swego czasu do najlżejszych programów raczej nie należał, zdarzało się również spowalnianie wczytywania stron www.
Zawsze warto wypróbować trial. A ceną nie ma co się sugerować, bo w pełni legalnej dystrybucji można kupić licencję o wiele taniej Wink
Odpowiedz
#5
zalew napisał(a):Wygrał ten kto miał wygrac? Używam akurat Nortona ale jakos chyba pomineli spowolnienie przegladarki w tescie.

Ciekaw jestem co to jest ten BullGuard, używał ktos ten program? Cena na ich stronie to 50€ - całkiem sporo w dzisiejszych czasach.


Testowałem ten program, przez 2 miesiące na paczkach (na tyle dają, a nie tradycyjnie jeden). Całkiem przyjemny pakiet bezpieczeństwa. Skuteczny i nieobciążający tak systemu jak GData. Tak na marginesie, ciężko mi uwierzyć w przodownictwo akurat GDaty pod względem wykrywalności . Natomiast ta krowa zasłużenie jest odtylcowym pod względem wydajności.
Odpowiedz
#6
G-Data i F-Secure mają po 2 silniki. BullGuard to "klon" BitDefendera (z opóżnionymi w czasie bazami). I wszyscy ci potrafią sypać FP.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#7
Wygrał ten co był najlepszy. WedługAV
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości