Webroot SecureAnywhere Business Endpoint Protection vs. Seven Competitors
#1
Test wydajności 8 pakietów dla klientów biznesowych - testy wykonano w styczniu 2014 na najnowszych wersjach programów, testowano w 13 kategoriach, do zdobycia było maksymalnie 104 punkty.
Kategorie
Cytat:  Installation Time;
 Installation Size;
 Boot Time;
 CPU Usage during Idle;
 CPU Usage during Scan;
 Memory Usage during System Idle;
 Memory Usage during Initial Scan;
 Scheduled Scan Time;
 Browse Time;
 File Copy, Move, and Delete;
 File Compression and Decompression;
 File Write, Open, and Close; and
 Network Throughput.

Wyniki
Cytat: Webroot SecureAnywhere Endpoint Protection 97
ESET NOD32 Antivirus Business 70
Microsoft Security Center Endpoint Protection 69
Symantec Endpoint Protection Small Business Edition 67
Kaspersky Endpoint Security 55
Sophos EndUser Protection – Business 51
McAfee Complete Endpoint Protection – Business 48
Trend Micro Worry Free Business Security Standard47

Źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Może się czepiam, ale czasami wydaje mi się, że osoby dopierające produkty do testów robią to tak... "żeby było". Ostatnio doczepiłem się do tego, że w teście AV-TEST AWARD 2013 korzystano z bezpłatnej wersji Avasta na tle komercyjnych konkurentów. Dzisiaj pora na funkcjonalności produktów wybranych do tego testu.

Kaspersky Endpoint Security for Business: Application Control; Device Control
Cytat:
a) Application Controlhelps to enforce the security policy and the resource consumption policy of the company by regulating the programs started on the client computers. At the same time, Application Control decreases the risk of computer infections, the attack surface, and the damage caused by malware if the computer does get infected. In Kaspersky Endpoint Security, there are two components that control applications:
• Application Startup Control
• Application Privilege Control
b) Application Startup Control monitors and controls user attempts to start applications.

Device Controlallows configuring flexible access restrictions to data storage devices (hard disks, removable devices, streamers, CD/DVD drives), data transmission devices (modems), data output devices (printers), and connection interfaces (USB, Bluetooth, Infrared).


SOPHOS: Easy application and device control
Cytat: Application controlthat blocks unwanted applications like
peer-to-peer file sharing apps and games.


Device controlso you can easily set rules for securely using
removable storage devices
.


ESET Endpoint Antivirus: Device Control
Cytat: Secure and Control Removable Media: ESET Endpoint Antivirus controls and scans removable media and devices for malware, closing a key vulnerability in your network.


Ponadto nazwa "ESET NOD32 Antivirus Business" (Edition) nie jest już używana od wprowadzenia na rynek produktów linii Endpoint Antivirusoraz Endpoint Securityw wersjach Clientoraz Suite , także... None

Co znaczy Kaspersky Endpoint Security 10.2.1.23? Bo ja na przykład nie wiem, czy jest to wersja CORE, SELECT, czy ADVANCED. Już zakładam, że nie TOTAL, a jak wiadomo każda z nich różni się funkcjonalnością. I to niemało.

I teraz wisienka na torcie! Dlaczego wystawiony do testów produkt Symanteca to SEP SBE a nie SEP ED? Przecież to SEP Enterprise Edition (czyli po prostu SEP) jest konkurentem endpointów Kaspersky i ESET. Dodatkowo SEP SBE nie posiada funkcji kontroli aplikacji i urządzeń.

PEŁNA EDYJCA, WYBIERAM CIĘ!

Częściowo zwracam honor. Dlaczego częściowo:
- Symantec Endpoint Protection Enterprise Edition . Zamiennie nazywany SEP lub SEP ED - najbardziej funkcjonalny produkt Symantec dla klientów korporacyjnych.
- Symantec Endpoint Protection Small Business Edition . Ten pakiet jest jak sama nazwa wskazuje produktem Endpoint Protection dla małych i średnich firm (co nie znaczy, że w ten sposób należy z niego korzystać) z ograniczeniami takimi jak m.in.: brak wsparcia dla wirtualizacji i brak modułów kontroli urządzeń i aplikacji .
- Symantec Endpoint Protection Small Business Edition 2013 . To z kolei produkt inny niż SEP SBE (cloud)więc nie używa się zamiennie nazwy SEP SBE oraz SEP SBE 2013 . Domyślnie SEP SBE = SEP SBE 12.x, a nie 2013. Stąd moja pomyłka - byłem przekonany, że w teście występował SEP SBE. Zostałem wprowadzony w błąd - będzie pozew Smile Dopiero po doczytaniu dokumentu zobaczyłem, że to wersja cloud 2013. Tabela końcowa (tabela wyników) powinna uwzględniać to przy nazwie produktu...

KOLEJNA EDYCJA:

W gruncie rzeczy mam jednak rację.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.

Owszem, SEP SBE 2013 posiada funkcję USB device control , ale dalej nie posiada funkcji Device and application control . Także poza drobnym błędem w nazewnictwie, który wyszczególniłem w poprzedniej edycji, nadal mamy do czynienia z różnicą między produktami. Testowanie wykrywalności malware byłoby mniej rzucające się w oczy, ale jednak testowanie wydajności to duża różnica.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#3
Symantec cloud to jest to samo co konsumencka wersja Norton Internet Security, tylę że jest inny interfejs cos jak by nakładka.
Jak kiedyś testowałem, to spodziewałem się ze będzie to coś w stylu webroota, a mamy jakiegoś potworka złożonego z kilku programów.
Odpowiedz
#4
Przy takich testowych kryteriach parametrycznych nic dziwnego, że Webroot ma dość sporą przewagę w końcowej punktacji.
Odpowiedz
#5
Miquell napisał(a):Przy takich testowych kryteriach parametrycznych nic dziwnego, że Webroot ma dość sporą przewagę w końcowej punktacji.


Proszę rozwiń swoją myśl, gdyż jak rozumiem insynuujesz że PassMark dobiera tak parametry aby Webroot wyszedł dobrze i testy są nieprofesjonalne?
Odpowiedz
#6
Aba19xx napisał(a):Proszę rozwiń swoją myśl, gdyż jak rozumiem insynuujesz że PassMark dobiera tak parametry aby Webroot wyszedł dobrze i testy są nieprofesjonalne?
Proszę czytaj ze zrozumieniem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości