Windows Server 2012 jako... stacja robocza
#1
Czy ktoś próbował używać systemu Windows Server 2012 jako stacji roboczej, w miejsce Windows 8? Mam możliwość posiadania legalnego (studencki). Podobno jest nieznacznie szybszy ale i stabilniejszy. Wrzuciłbym go najpewniej na SSD... i teraz jest pytanie. Czy w ogóle warto? Choćby w ramach eksperymentu...

System trzeba ucywilizować manualnie, albo posłużyć się aplikacją. Wiele usług domyślnie jest wyłączonych, niezainstalowanych. Tyle, że to zabawy od groma, choć w sumie taką lubię.

Moje główne obawy dotyczą kompatybilności aplikacji. Używam kilku starych wersji np. The Bat, czy Tlen. W Win8 musiałem wymusić tryb kompatybilności z XP. Ponoć i oprogramowanie antywirusowe nie zawsze chce się zainstalować. Sterowniki też czasem się buntują, gdy sprawdzana jest wersja systemu.

Jest jeszcze dylemat co do wersji systemu, ale zapewne DataCenter to przesada i wybiorę Standard.

A może ktoś miał z tym już doświadczenie?

Poradnik en:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Poradnik pl:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Aplikacja-konwerter:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich. - Benjamin Franklin
Odpowiedz
#2
Hm... Przerobienie systemu serwerowego na zwykłą stację roboczą. Da się, ale nie rozumiem po co (poza dobrą zabawą jeśli to lubisz Grin

To tak jakby sobie ściągnąć Ubuntu Server z Apachem i innymi usługami serwerowymi, a później doinstalować KDE, Pidgina, LibreOffice, SMPlayera, jakieś tam kodeki i powiedzieć w domu - to komputer do Internetu i oglądania filmów Smile Mimo tego, że jest gotowy Ubuntu Desktop. Moim zdaniem to strata czasu, aczkolwiek dla kogoś może to być masa frajdy i nowe doświadczenia.

A z MSDN AA możesz przecież pobrać obrazy systemów i korzystać jeśli masz ochotę.

EDIT: A poza tym porównanie w linku dotyczy WS 2008 i... Visty. A jak sprawa wydajności ma się w przypadku WS 2012 i W8.1?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości