PC Magazine - ocenił Malwarebytes' Anti-Malware
#1
PCMag.com ocenil program MBAM przyznajac mu note 3.5/5.
Wg. magazynu, slabym punktem MBAM jest m.in. nie blokowanie/usuwanie keyloggerow oraz rootkitow.

cały artykuł:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#2
Zrezygnowałem z tego programu, nie widzę sensuskanowania systemu . Przez wiele miesięcy profilaktycznie włączałem skanowanie i za każdym razem nie wykrywał niczego. Świadczy to o tym , że AV się sprawdza , jest skuteczny Smile . Jeśli ktoś ma mocno zawirusowanego kompa wtedy warto sięgnąć po MBAM .
Odpowiedz
#3
jak bym był nowym użytkownikiem MBAM lub szukał jakiegoś dodatkowego zabezpieczenia to po przeczytaniu tego bym się raczej na niego nie skusił
dobrze że używam go już od dawna Tongue
Odpowiedz
#4
MBAM skutecznie wykrywa błędne lub szkodliwe wpisy w rejestrze ale już z wykrywaniem malware jest znacznie gorzej.
Odpowiedz
#5
Zgadzam się z VenomX
Ja również zrezygnowałem z MBAM. Jak będę go potrzebował w awaryjnej sytuacji to wtedy zainstaluję.
Myślę że moje zabezpieczenia są i tak wystarczające Tongue
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#6
a ja mam takie zdanie że mbam jest przydatny wtedy kiedy system jest zainfekowany
większość av wtedy nie jest w stanie poradzić sobie z problemem
ostatnio laptopa w ten sposób reperowałem,
trojan blokował wejście na dyski po dwuklikuna ikonę dysku w my komputer wywalała okno z zapytaniem czym ma otworzyć, w rezultacie nie można było wejść na dyski
oczywiście znalazłem inny sposób
avira wykryła malware w systemie, ale nawet w trybie awaryjnym nie chciała tego usunąć
użyłem więc dodatkowo spy bota, mbam, combofixa
combofix usunął parę wpisów trojanowych
ale to nie poprawiło sytuacji
spy bot po combo fixa znalazł trojana i usunął, następnie mbam wywalił jakieśwpisy
potem jeszcze raz przeskanowałem avirą która dopełniła całe dzieło.
po tych zbiegach nie było problemu z wejściem na dyski
więc moim zdaniem wszystkie te programy są dobre w momencie rzeczywistej infekcji kompa, wtedyav są bezradne.
av działa dobrze jako pierwsza zapora uniemożliwiająca niknięcie złośliwego kodu
oczywiście rozwiązania HIPS są jeszcze skuteczniejsze.
WIN11
Ventura
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości