Wirtualizacja i sieci
#1
Takie dziwne pytanie chodzi mi po głowie: czy da się podpiąć maszynę wirtualną (obojętnie jaki hypervisor) do sieci lokalnej bez podłączania maszyny fizycznej?

Wiadomo, kabel fizycznie trzeba wpiąć, ale logicznie nie chciałbym podłączać systemu hosta do sieci. Da się?
Odpowiedz
#2
Na pewno da się wpiąć bezpośrednio do sieci z wpinaniem maszyny, ale czy da się tak jak piszesz... Z jakiejś sieci korzystać musi, a interfejs wirtualki i tak jest łączony z interfejsem sieciowym matki i dopiero idzie w sieć.... W sumie widzę tylko dwa rozwiązania, z czego jedno działać by nie musiało: pierwsze, podłączamy jako mostek, a po stronie matki blokujemy ruch sieciowy na tym interfejsie (ale czy wirtualka będzie miała dostęp... nie odpowiem na to pytanie). Drugi to dodatkowe urządzenie na USB, karta sieciowa, tradycyjna lub Wi-Fi. Gdy jest podłączona do wirtualki, to nie ma jej widocznej w systemie-matce, przynajmniej tak jest w VMWare. Wtedy może mieć swój, zupełnie osobny interfejs i faktycznie połączyć się z siecią bez łączenia z nią maszyny-matki.

To oczywiście tylko mój pogląd, mogę się mylić.
Odpowiedz
#3
No właśnie wspomniany przez Ciebie bridge byłby idealny o ile można mostkować z niepodniesionym interfejsem w maszynie fizycznej. Zabieram się za testowanie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości