zapora systemowa 8.1
#1
System operacyjny:
win 8.1

Zastosowanie:
bankowość, zakupy, gry

Witam,
Chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć o zaporze systemowej w windows 8.1. Chodzą opinie, że jest wystarczająca, szczelna i w ogóle fajna. Dziś dałem jej szansę... Muszę się jednakspytać. Może źle coś robię... Otóż zacząłem od ustawień domyślnych ale szybko zachciałem dodać własne reguły. Niby wszystko fajnie, poblokowałem to co na moje oko zbędne, zezwoliłem kilku używanym aplikacjom (kilku bo część programów w ogóle nie ma na liście - czyli powinny być chyba od razu blokowane? - a nie są), zmarnowałem sporo czasu... i co? I nic. Wszystko dalej wychodzi i wchodzi do systemu, tak jak na ustawieniach domyślnych. Co robię nie tak? Dlaczego wszytskie programy łączą się z netem mimo zablokowanych reguł?
Odpowiedz
#2
IMHO zapory sytemowej nie warto. Spróbuj może OA/Privatefirewall/CFW/Outpost.<--Dzięki któremukolwiek z tych programów zyskasz np. HIPS''A.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
zbc napisał(a):IMO zapory sytemowej nie warto. Spróbuj może OA/Privatefirewall/CFW/Outpost.<--Dzięki któremukolwiek z tych programów zyskasz np. HIPS''A. Ja nie ufam zabezpieczeniom od microsoftu.


Sprawdziłem już je wszystkie... Ogarnąłem i systemową... Niestety im więcej blokuje, tym bardziej szarpie procem. A testowałem bo szukałem rozwiązania najlżejszego - z ciekawości. Ono nie istnieje:p na domyślnych wszystko ładnie...

a może jakieś nakładki na systemową są?
Odpowiedz
#4
Jedna z lepszych nakładek to Windows Firewall Control

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co do domyślnych ustawień to połączenia wychodzące są automatycznie dopuszczane, ale można zmienić tak żeby programy bez reguły były blokowane.
Generalnie systemowy firewall jest szczelny pozwala na tworzenie złożonych reguł ale ustawienia są dość skomplikowane.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
@kermit
Możesz spróbować spyshelter firewall.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



dziękiSmile
Odpowiedz
#7
Zapory systemowej nie warto jeżeli chodzi ci o monitorowanie systemu lub porządny firewall to polecam Spyshelter w wersji free do monitorowania systemu.
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
#8
Miszel03 napisał(a):Zapory systemowej nie warto jeżeli chodzi ci o monitorowanie systemu lub porządny firewall to polecam Spyshelter w wersji free do monitorowania systemu.

Tylko ciekawe skąd kermit ma wytrzasnąć wersje free na system 64-bity bo nie sadzę aby go urządzała wersja 14 dniowa .
Odpowiedz
#9
Kolejna osoba która coś poleca, a nie ma pojęcia o czym pisze (mowa o Miszel03).

1. Jak napisał Dusiek, nie ma wersji free na 64-bit.

2. Wersja free nie ma zapory (a wersja firewall nie jest tania).

3. SpyShelter Firewall jako zapora jest dosyć mało zaawansowanym softem. Nie zapominajmy, że ten moduł to w nim niejako dodatek.

Nakładka na systemową zaporę pozwalająca na kontrolę ruchu wychodzącego będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Oczywiście można skorzystać też z czegoś innego np. Private Firewall, OA czy chociażby Comodo.
Odpowiedz
#10
lukasamd napisał(a):nie ma wersji free na 64-bit.

kermit napisał(a): System operacyjny: win 8.1

A skąd miał wiedzieć, że to system 64 bitowy?
lukasamd napisał(a):Wersja free nie ma zapory

Może się nie dopatrzył (?)
lukasamd napisał(a):Kolejna osoba która coś poleca, a nie ma pojęcia o czym pisze (mowa o Miszel03).

A nie można by było to bardziej taktownie wytłumaczyć? Grunt to taktownie wyjaśnić, a nie niepotrzebnie bić pianę Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
zbc napisał(a):A skąd miał wiedzieć, że to system 64 bitowy?

Klikasz w user agent i czytasz komunikat Wink. Skoro przeglądarka działa w podsystemie WoW64, to system jest 64-bitowy.
Odpowiedz
#12
zbc napisał(a):A nie można by było to bardziej taktownie wytłumaczyć? Grunt to taktownie wyjaśnić, a nie niepotrzebnie bić pianę


Ja podałem argumenty, napisałem też nieco o nakładkach.
On natomiast rzucił jedynie "zapory systemowej nie warto".
Nie warto bo co?

Bo mamy wiosnę?
Bo Bruner nie rozpracował jeszcze Hansa?
Bo ciśnienie jest nieciekawe i boli głowa?

Brak argumentów, po prostu.
Odpowiedz
#13
Myślę że sam zapora sytemu Windows nie wystarczy to tylko można powiedzieć mało skuteczna zapora Smile
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
#14
Nadal brak jakichkolwiek argumentów... Jeśli masz tak pisać, nie pisz wcale.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości