Windows 8.1 Update 1 - MSE vs Baidu ?
#1
System operacyjny:
Windows 8.1 Update 1


Zastosowanie:
Muzyka, film, (zero p2p, torrent itp.), gry i programy OpenSource lub licencjonowane, Facebook, STEAM/ORIGIN/GOG


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Lenovo G505S:
  • AMD A8 -4500M.
  • 4GB RAM.
  • 1000GB hard drive.


Lapek żony, nie klika w co popadnie, używa głowy, jak nie wie to zaczeka na mnie i zapyta. Sama ma zakaz instalowania czegokolwiek i się z tego wywiązuje Smile

Przeglądarka: Firefox + AdBlock Plus + Bitdefender TL
Skaner na żądanie: MBAM

MSE czy Baidu ? Baidu jest lekki, tu jest dysk 1TB 5400obr. więc demonem wydajności nie jest. Czy nadal Baidu sypie FP w związku z grami na STEAM ? Trochę boję się "Made in China"
Odpowiedz
#2
tobster napisał(a):Czy nadal Baidu sypie FP w związku z grami na STEAM ? Trochę boję się "Made in China"

Masz jakiekolwiek obawy, więc dlaczego rozpatrujesz (tylko) Baidu? Pewnie nie będę jedyną osobą, która jednak zaproponuje inne rozwiązanie. Osobiście nie wiem jak sprawuje się aktualnie Bitdefender Free na Windowsie 8.1 (wiem tylko, że na Windowsie 7 działa bardzo OK; mógłbyś odpuścić dodatek TL) - na pewno ktoś odpowie, ale zaproponowałbym chociaż Avasta w darmowej oczywiście wersji. Z dwóch podanych przez Ciebie rozwiązań wybrałbym antywirusa od Microsoftu. Skoro wiecie co robicie na komputerze, a Twoja partnerka nie podejmuje pochopnych decyzji, to nie powinno być problemów Smile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#3
Witaj! Ja zaproponuję pozostawienie wbudowanego Windows Defendera, oraz pozostałych zabezpieczeń systemu Windows. Do tego można dołożyć MCShield do ochrony przed infekcjami USB.
Odpowiedz
#4
Baidu jest lekki, ma dobrą ochronę pendraków tylko wiadomo jak wygląda cenzura w Made In China no i nie wyświetla reklam, IMO Bitdefender Free czy Panda free to dno i wodorosty, robiłem mały test na paczkach i to jest katorga.
Odpowiedz
#5
Więc wolałbym ochronę oferowaną przez Windows + MCShield jak kolega wyżej. Panda Cloud Free w najnowszym wydaniu to chyba jeszcze wersja testowa (nie wiem jaką testowałeś), więc wykrywalność może być na poziomie "laboratoryjnym", ale żeby Bitdefender Free był słaby aktualnie? Test na paczkach rządzi się swoimi prawami, w życiu codziennym trzeba się nieraz postarać żeby mieć do czynienia z tak sporą liczbą malware na jeden strzał.

Tak czy siak... ciekawi mnie dlaczego "katorga". Rozwiń proszę wypowiedź.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#6
Skan paczki trwał ... ponad 2h gdzie reszta (EMSI. MBAM, Avast, Nano AV) przeskanowały to w 2-3min. Panda miała ten sam problem.
Odpowiedz
#7
tobster napisał(a):MSE czy Baidu ? Baidu jest lekki, tu jest dysk 1TB 5400obr. więc demonem wydajności nie jest. Czy nadal Baidu sypie FP w związku z grami na STEAM ? Trochę boję się "Made in China"


Używałem baidu na kilku słabszych laptopach, w domu, w pracy, u znajomych. Wszyscy go sobie chwalili, pracowało się naprawdę lekko, opóźnienie było niezauważalne - czyli lepiej niż w przypadku avasta czy avg. FP nie było wiele. Na paczkach prezentowały podobny poziom wykrywalności.... Czego nie mogłem powiedzieć o mse - wymagał dodatkowego skanera.Przetestuj 360IS - równie lekki co baidu, oferujący nieco szerszą ochronę. Jeśli chinczycy Ci straszni to weź samodzielne skanery które posiadają : baidu - avira, 360 - bitdefender.
"Szczęście to nie cel... tylko efekt uboczny"
Odpowiedz
#8
sadam napisał(a):
tobster napisał(a):MSE czy Baidu ? Baidu jest lekki, tu jest dysk 1TB 5400obr. więc demonem wydajności nie jest. Czy nadal Baidu sypie FP w związku z grami na STEAM ? Trochę boję się "Made in China"


Używałem baidu na kilku słabszych laptopach, w domu, w pracy, u znajomych. Wszyscy go sobie chwalili, pracowało się naprawdę lekko, opóźnienie było niezauważalne - czyli lepiej niż w przypadku avasta czy avg. FP nie było wiele. Na paczkach prezentowały podobny poziom wykrywalności.... Czego nie mogłem powiedzieć o mse - wymagał dodatkowego skanera.Przetestuj 360IS - równie lekki co baidu, oferujący nieco szerszą ochronę. Jeśli chinczycy Ci straszni to weź samodzielne skanery które posiadają : baidu - avira, 360 - bitdefender.


Avira nie jest już niemiecka. Co 360IS ma więcej od Baidu ?
Odpowiedz
#9
Zacznijmy od tego, że w Windows 8/8.1 działa wbudowany Windows Defender czyli odpowiednik MSE (przeznaczony do starszych wersji okienek). Oczywiście istnieje możliwość jego wyłączenia. Jak wynika z różnych źródeł m.in. opinii użytkowników, Windows Defender działa zauważalnie lepiej niż MSE co zawdzięcza wbudowanym w Windows 8/8.1 zabezpieczeniom. Poniżej linki do testów jednego i drugiego wykonanych przez Lukasamda .

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
tobster napisał(a):Avira nie jest już niemiecka.

Nie pisz głupot. Avira jak najbardziej jest niemiecka.
...
Odpowiedz
#11
Nie jest, została wykupiona już ze 2 lata temu przez gagadka z Chin.
Odpowiedz
#12
Dowody proszę...
Odpowiedz
#13
tobster napisał(a):Nie jest, została wykupiona już ze 2 lata temu przez gagadka z Chin.

Czy mógłbyś podać źródło tych rewelacji? Wiem, że licencjonują silnik chińskiemu Baidu, ale o sprzedaży marki Avira nigdzie nie znalazłem informacji.
Ba, na swojej stronie umieścili znak Made in Germany.
...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości