Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika.
#1
System operacyjny:
Windows 8.1 Update 1


Zastosowanie:
Internet, multimedia, zakupy online.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Lenovo Y580 (i3-3110m/8GB RAM/GTX660M_HD4000/HDD 1TB, SSD Plextor M5M 64GB mSATA).

Witam, szukam lekkiego, darmowego zestawu zabezpieczającego mój system. Jestem świadomym, całkiem obeznanym użytkownikiem jeśli chodzi o zabezpieczenie komputera przed wirusami.
Mam swoją propozycję odnośnie ochrony mojego laptopa, ale nie chcę się z nią na razie dzielić. Chciałbym się dowiedzieć co zaproponowaliby użytkownicy tegoż forum. Wink
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi. Smile
Odpowiedz
#2
Darmowy?Troszkę ludków chwali Avasta.Ja osobiście mam awersję do tego softu.Sprzęt masz całkiem,całkiem a wiec może Comodo w całej swojej okazałości choć AV do najlepszych chyba nie należy ale skoro świadomym jesteś to myślę że spoko.
Immunet - PC Tools  Firewall Plus
Odpowiedz
#3
Z jakiej przeglądarki korzystasz i czy chcesz korzystać z zapory innej niż systemowa?

Zacząłbym od samego dołu i zaproponuję

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

).

Jako ochronę podstawową proponuję Bitdefender Free AV (chociaż zabezpieczenia oferowane przez Microsoft dostarczone wraz z systemem mogą okazać się wystarczające). Jeśli rozumiesz temat i jesteś doświadczony, to zakładam, że najważniejsze zabezpieczenia będą dotyczyły przeglądarki i infekcji przenoszonych przez USB. Standardowo do rozpatrzenia

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i temat wiodący do wglądu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.

Co do Avasta - nie mam zastrzeżeń. Oczywiście jest sporo bardziej rozbudowany od Bitdefendera i umożliwia personalizację ustawień. W mojej opinii jest on świetną alternatywą dla ww.

slav, dlaczego masz aversję! ? Smile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#4
Korzystam z "nowej" Opery i Firefoxa. Zastanawiałem się nad zainstalowaniem Panda USB Vaccine- ale ten soft nie jest już rozwijany,a poza tym ma częste okresy "zamyślenia". Trafficlight od Bitdefendera dalej wchłania cały procesor? Miałem z tym ogromny problem, zabijał mi on Firefoxa...
Odpowiedz
#5
kryszczyn921 napisał(a):Korzystam z "nowej" Opery i Firefoxa. Zastanawiałem się nad zainstalowaniem Panda USB Vaccine- ale ten soft nie jest już rozwijany,a poza tym ma częste okresy "zamyślenia". Trafficlight od Bitdefendera dalej wchłania cały procesor? Miałem z tym ogromny problem, zabijał mi on Firefoxa...

Nie wiem jak działa zestawienie Firefox + TrafficLight, ale mógłbyś spróbować z Bitdefenderem Free omijając dodatek TL. Jeśli chodzi o Operę, to ja aktualnie zamieniłem Ghostery na Disconnect, a dodatkowo testuje współpracę z AdGuard i ZenMate. Jestem średnio zadowolony jak na chwilę obecną, ale przyznaję szczerzę, że w dodatkach "zabezpieczających" raczej nie siedzę - na pewno ktoś Ci podpowie z czego warto skorzystać (o ile w ogóle warto na tle zaproponowanych zestawów bazowych). Co z tą zaporą?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#6
Nikita ja nie trawie tego softu.Zawiódł mnie już nie raz co prawda było to troszkę czasu temu a więc moja ocena nie jest być może obiektywna.Kolega kryszczyn921 zapytał starałem się doradzić
Immunet - PC Tools  Firewall Plus
Odpowiedz
#7
slav napisał(a):Sprzęt masz całkiem,całkiem a wiec może Comodo w całej swojej okazałości choć AV do najlepszych chyba nie należy ale skoro świadomym jesteś to myślę że spoko.

Comodo jest leciuśki, i to bardzo.
CIS usiąga bardzo dobre wyniki, w testach antywirusowych av-test i w testach youtube. Możnateż podkręcić heurystykę na poziom "wysoki".
Poza tym, sam av powinien być dodatkiem do takich zabezpieczeń, jak: Firewall, HIPS, Piaskownica... ( CIS ma te wszystkie wymienione i jeszcze viruscope [patent?] ).
Ja proponuję: Comodo Internet Security + MCShield + Malwarebytes anti-exploit.
Do przeglądarki bitdefender trafficlight, noscript, ghostery, self-destructivescookies.
Nie zapomnij o backupie!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
Robiłem obraz systemu "Paragon Backup & Recovery 11" ale niestety obraz coś się spartolił (przywraca go w nieskończoność), także backup zrobię przy następnym formacie jakimś innym softem (prawdopodobnie też Paragonem tyle, że w wersji free- ona nigdy mnie nie zawiodła); aktualnie mam w systemie zainstalowane sporo aplikacji i nie chcę robić obrazu systemu który jest już zawalony softem. A formata znowu robić to gra niewarta świeczki skoro system ma kilka dni.
PS Nie wiem czy CIS będzie dobrym rozwiązaniem dla 8.1, AVG mi zamulał system i to strasznie (na W7 czy Vista nie ma z tym problemów); a jak mi wiadomo CIS lekkim pakietem nie jest, i do tego sprawiał trochę problemów ostatnimi czasy (oczywiście nie wiem jak jest aktualnie z produktami Comodo- opisuję swoje stare obserwacje :E).
PS2 System x64 - zapomniałem dopisać, wybaczcie; ważna informacja której nie zawarłem w 1 poście. :E
Odpowiedz
#9
kryszczyn921 napisał(a):Nie wiem czy CIS będzie dobrym rozwiązaniem dla 8.1, AVG mi zamulał system i to strasznie (na W7 czy Vista nie ma z tym problemów); a jak mi wiadomo CIS lekkim pakietem nie jest, i do tego sprawiał trochę problemów ostatnimi czasy (oczywiście nie wiem jak jest aktualnie z produktami Comodo- opisuję swoje stare obserwacje :E).

W najnowszej wersji jest bardzo lekko (wcześniej pisałem), poza zużyciem ramu przy aktualizacji.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
Zużycie ramu podczas aktualizacji jest znikome, tylko podczas otwartego okna aktualizacji programu ,CIS ustawia wysoki priorytet i ssie więcej, ale nie tyle co tu podają , tylko ok 100-200 max, zależy u kogo i na jakim systemie.
Odpowiedz
#11
Jeśli nie grasz to zabezpieczenie z mojej sygnaturki jest idealne.
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
#12
Czasem w coś pogram. Wink
Odpowiedz
#13
Witaj! Jeżeli jesteś świadomym użytkownikiem to proponuję Windows Defender + Windows Firewall + UAC (max) + Smart Screen + EMET + MCShield +ABP + BDTL. Będzie lekko i bezpiecznie.

Wysłane z mojej Nokii Lumii 625 za pomocą Tapatalk


Dodano: 28 kwie 2014, 1:18

Zapomniałbym dodać o MBAM FREE jako skanerze na żądanie.
Odpowiedz
#14
facecik napisał(a):Zużycie ramu podczas aktualizacji jest znikome, tylko podczas otwartego okna aktualizacji programu ,CIS ustawia wysoki priorytet i ssie więcej, ale nie tyle co tu podają , tylko ok 100-200 max, zależy u kogo i na jakim systemie.

Nie przeczę, lukasamd potwierdził to, że CIS bierze prawie pół giga ramu przy otwartymvoknie aktualizacji.
Jeszcze raz moja propozycja: Comodo Internet Security + MCShield + Malwarebytes anti-exploit.
Do przeglądarki bitdefender trafficlight, noscript, ghostery, self-destructives cookies. MBAM (może być premium). i Hitman pro (do skanowania komputera).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#15
zbc napisał(a):Jeszcze raz moja propozycja: Comodo Internet Security + MCShield + Malwarebytes anti-exploit..


Zamiast całego pakietu ( CIS ), poleciłbym samą zaporę: Comodo Firewall + Avast / Avira.

Comodo:

Zapora--> Tak
HIPS--> Tak
Antywirus--> Nie

Taka jest moja opinia
Odpowiedz
#16
Myślę nad takim zestawieniem: Windows Defender, jakiś HIPS+Zapora+Sandboxie Free+jakiś soft do ochrony przed zainfekowanymi USB. Co wy na to Panowie? EMET mi się nie widzi- strasznie problemowy soft. Smile
Odpowiedz
#17
Myślę, że będzie ok. Do ochrony pamięci USB proponuję wspomniany przezemnie soft MCShield. Odnośnie EMET to na ustawieniach rekomendowanych osobiście nie miałem problemów.

Wysłane z mojej Nokii Lumii 625 za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#18
LowcyGier napisał(a):
zbc napisał(a):Jeszcze raz moja propozycja: Comodo Internet Security + MCShield + Malwarebytes anti-exploit..


Zamiast całego pakietu ( CIS ), poleciłbym samą zaporę: Comodo Firewall + Avast / Avira.

Comodo:

Zapora--> Tak
HIPS--> Tak
Antywirus--> Nie

Taka jest moja opinia

Comodo antivirus osiąga bardzo dobre wyniki w av-test i w testach na youtube. Z mojego doświadczenia wiem, że CAV jest lepszy od aviry i avasta (takie moje zdanie)
W testach commstv CIS uzyskał lepszy wynik, niż avast + Comodo Firewall .

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#19
zbc napisał(a):Comodo antivirus osiąga bardzo dobre wyniki w av-test i w testach na youtube. Z mojego doświadczenia wiem, że CAV jest lepszy od aviry i avasta (takie moje zdanie)
W testach commstv CIS uzyskał lepszy wynik, niż avast + Comodo Firewall .


Zamiast pisać o testach " niezależnych " laboratoriów AV i testach na YT, zobrazuj szczegółowo swoje doświadczenie z tym produktem. Wierz mi ( albo i nie ), ale własne doświadczenia bardziej przekonają innych użytkowników, niż cykliczne testy jakiś tam podmiotów.
Odpowiedz
#20
LowcyGier napisał(a):
zbc napisał(a):Comodo antivirus osiąga bardzo dobre wyniki w av-test i w testach na youtube. Z mojego doświadczenia wiem, że CAV jest lepszy od aviry i avasta (takie moje zdanie)
W testach commstv CIS uzyskał lepszy wynik, niż avast + Comodo Firewall .


Zamiast pisać o testach " niezależnych " laboratoriów AV i testach na YT, zobrazuj szczegółowo swoje doświadczenie z tym produktem. Wierz mi ( albo i nie ), ale własne doświadczenia bardziej przekonają innych użytkowników, niż cykliczne testy jakiś tam podmiotów.

Masz na PW.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości