Zużycie pamięci
#1
Wiem, że zużycie pamięci przez program jest kwestią bardzo dyskusyjną, ale:

Od zawsze jak pamiętam avgurad.exe zajmował 3 do 5 MB ramu. Dzisiaj przez przypadek zauważyłem, że proces ten zajmuje zaraz po starcie komputera całe 25 MB - kolumna ''Użycie pamięci '' w menedżerze zadań - cokolwiek ona miałaby znaczyć to wartość ta wzrosła o 500-800%!!!!

Czy panowie z Aviry się czasem zbytnio nie rozchulali, czy może wpadło im kilka wycieków pamięci w aplikacji?

Od razu mówię, że nie zmieniałem ilości pamięci ram, ustawień pamięci wirtualnej, ani czegokolwiek w komputerze.
Odpowiedz
#2
avgnt.exezajmuje około 3 - 6 MB pamięcie
avguard.exeokoło 23 - 30 MB
sched.exe2 - 5 MB ramu
Wiec jest wszystko prawidłowo Smile
Odpowiedz
#3
Witom ;]
Tak...zjada prawidlowo Wink
Odpowiedz
#4
Jarek napisał(a): avgnt.exezajmuje około 3 - 6 MB pamięcie
avguard.exeokoło 23 - 30 MB
sched.exe2 - 5 MB ramu
Wiec jest wszystko prawidłowo Smile

No mam tak samo, ale właśnie główną sprawą jest to, że jeszcze kilka dni temu avgurad zajmował też około 3-5 MB a nie 25MB i to jest obiektem moich wątpliwości.
Odpowiedz
#5
MOżliwe że to był jakiś błąd bądź złe wyświetlanie zajętej pamięci Smile
Odpowiedz
#6
To nie był błąd, ponieważ do tego czasu zawsze było 3-5 a teraz już jest dużo więcej.
Odpowiedz
#7
3-5...moze miales wersję 6 ?? Tongue
pozatym jak wspominalem juz Grin
Stary napisał(a):po 10 minutach procesy zjadają o 80% mniej

jesli przuykladowo - moj przypadek - leci większość programow, emul;e, firefox, konnekt, thunderbird, skanowanie spybotem wtedy z 2gb ramu robi mi się 120, a system przechodzi w tryb oszczedzania energii tj. zwalnia pamięci do procesu wymagającego wiecej - np. firefox i funkcja cacheu, a odbiera od [procesu, ktory aktualie nie jest specjalnie mocno uzywany - avguard.exe, sched.exe Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości