FP Aviry.
#1
Avira wykrywa wskanerze online Esetu trojany Smile

Z wszystkich AV na Virus Total tylko Avira popełnia to FP:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Już dawno ( z miesiąc temu ) zgłaszałem to specom z Aviry - skutki widać.
Odpowiedz
#3
mi zgłasza w scanerze NORTONA podczas skanu plik w folderze temp sie pojawia
Odpowiedz
#4
Apropo zgłaszania do Aviry to umknął mi ważny szczegół o którym zapomniałem poprzednio napisać. Mianowicie spece Aviry uznali pliki jakie im wysłałem za MALWARE gdyż jak to napisali zawierają groźne elementy. Tak więc nie liczyłbym na usunięcie tego alarmu.
Odpowiedz
#5
i właśnie dla tego nie używam aviry miałem i po kilku dniach podziękowałem bo jako że różne rzeczy mam na kompie to avira wynajdowała mi zagrożenia w hurtowych ilościach Tongue
Odpowiedz
#6
Jurek miałem tak samo jak ty, a do tego Nod mi złapał kilka wirusów po Avirze, więc pozbyłem Aviry bo u mnie się nie sprawdziła Smile
Odpowiedz
#7
Zbysiek napisał(a):Jurek miałem tak samo jak ty, a do tego Nod mi złapał kilka wirusów po Avirze, więc pozbyłem Aviry bo u mnie się nie sprawdziła Smile


Częściej Zbysiek się zdarza, że Avira złapie wirusy po Nodzie.
Kilka lat używałem Noda i kilka lat Avirę mam więc wyrobione zdanie Smile
Avira posiada rewelacyjną wykrywalność przy umiarkowanej ilości fałszywek. Wersja Free jest przy tym bardzo leciutka.
NOD32 posiada mniejszą wykrywalność od Aviry, przy mniejszej ilości FP i znakomitą heurystykę. Jest lekki ale gdy ustawi się w ThreatSense zaawansowaną heurystykę i archiwa to komputer zwalnia.
Biorąc pod uwagę, że Avira Presonal jest darmowa, wybór dla mnie pozostaje jasny Smile
W przypadku płatnych wersji bym się zastanawiał.
Odpowiedz
#8
co do umiarkowanej ilości fp w awirze to bym dyskutował u mnie po skanie całego systemu około 500 giga danych wykryła ponad setke fp...
Odpowiedz
#9
Ja bardzo rzadko mam FP w avirze, to co wy panowie macie za programyTongue
Odpowiedz
#10
ja mam tu różne różności Tongue
Odpowiedz
#11
zord napisał(a):ja mam tu różne różności Tongue


jak ściągasz z szalenców to się nie dziw Tongue
Ja mam niezmiernie rzadko FP Aviry, i jej nie zmienię bo się do niej przyzwyczaiłem Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#12
zord napisał(a):co do umiarkowanej ilości fp w awirze to bym dyskutował u mnie po skanie całego systemu około 500 giga danych wykryła ponad setke fp...


Setkę to Ty Zord sobie chyba wypiłeś bo zaczynasz fantazjować Smile
Odpowiedz
#13
bardzo dobrze że wykrywa
jest czuła ma prawo tak się zachowywać
dlatego ją używam
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#14
Jurek napisał(a):Setkę to Ty Zord sobie chyba wypiłeś bo zaczynasz fantazjować Smile


Jurek zdziwił byś się ile tego się zbiera przez lata szczególnie jak się ma bałagan na dyskach że aż się odechciewa cokolwiek z tym robić Tongue
Odpowiedz
#15
Co do FP to miałem tylko raz przez ostatni rok po tej nieszczęsnej aktualizacji co stwierdziła, że GG to wirus (chociaż może miała rację Tongue).
Odpowiedz
#16
zord napisał(a):co do umiarkowanej ilości fp w awirze to bym dyskutował u mnie po skanie całego systemu około 500 giga danych wykryła ponad setke fp...


Mam dysk 750 GB i nie zauważyłem aby Avira wyróżniała się negatywnie z liczbą FP. Od czasu gdy jej używam miałem z 10 FP albo i nie ( mówię o Guardzie i Scanerze ).

Gnome napisał(a):Co do FP to miałem tylko raz przez ostatni rok po tej nieszczęsnej aktualizacji co stwierdziła, że GG to wirus (chociaż może miała rację Tongue).


Niedawno czytałem opinię picasso o wykrywaniu wirusów w GG i uznała że mają rację Smile W końcu GG zawiera elementy adware.
Odpowiedz
#17
zależy kto co ma na dysku ja mam różne podejrzane pliki ale jak najbardziej bezpieczne i niektórym antywirusom część z nich też się nie podoba ale taka avira i a-sqared wykrywa większość z nich co jak dla mnie dyskwalifikuje te programy
Odpowiedz
#18
To wyślij te pliki do speców Aviry jako FP i tyle.
Odpowiedz
#19
kiedyś kilka wysłałem i stwierdzili ze to nie fp
Odpowiedz
#20
Widocznie mieli ku temu podstawy. A wysyłałeś je do innych laboratoriów?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości