Zestaw pod w8.1
#1
System operacyjny:
Windows 8.1 core

Zastosowanie:
streaming video, gry przeglądarkowe, operacje bankowe, zakupy amazon, wszystkiego po trochu

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
i7-4700HQ
16GB RAM
GF GTX770M
Samsung 840 EVO

Po ostatnim upgradzie kompa stawiam system na nowo i zastanawiam się nad zestawem. Problem w tym ze im więcej w necie czytam tym mniej wiem. Ważne, ale niekoniecznie decydujące dla zestawu jest słowo FREESmile Nie musi działać w pełni automatycznie, ale nie chce być zalewany powiadomieniami.Dodam jeszcze ze czasy beztroskiego sciągania wszystkiego co wpadnie w ręce mam już za sobą a do ewentualnych testów będzie czekać VirtualBox.

Kilka rozważanych do tej pory opcji:
1. CIS - niestety CIS w trybie proactive wali tyle powiadomień, ze więcej czasu szukam w necie opisu zdarzeń niż rzeczywiście pracujeSmile Dodatkowo na cnet aktualna wersja jest kiepsko oceniona - podobno nie zapamiętuje decyzji i ponawia pytania.

2. 360TS + firewall OA_Free niby ok, ale ponoć w najnowszym teście FW jaki znalazłem na wildersach OA sromotnie poległo (podobnie jak niby comodo).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i bezpośrednio do wyników

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co do 360TS ludzie na MalwareTip maja sporo uwag.

3. windows FW (ewentualnie nakładka na niego w stylu FWC) / TinyWall + Avast/360TS - czy TinyWall działa dobrze pod w8.1? Lubiłem ten program ale był dość mocno zabugowany w wersji 1.x

W każdym przypadku dochodzi MBAM/Hitman na żądanie + ewentualnie KeyScrambler. Czy przy tego typu zestawach potrzeba dodatków w postaci EMET czy MCShield?
Odpowiedz
#2
Cześć. Polecam Ci Bitdefender Antivirus Free Edition + SpyShelter Firewallwedług mnie dobry pakiecik
Odpowiedz
#3
Windows 8.1 sam w sobie jest dość bezpieczny. Po prostu włącz SmartScreen, Windows Defender, kontrole konta użytkownika na max i możesz spać spokojnie.
Odpowiedz
#4
Jeśli miałby być "fabryczny" zestaw zabezpieczeń od MS to zdecydowanie warto uzupełnić go o EMET.
Z rozwiązań komercyjnych również polecę SpySheltera FW -jest ochrona przed keyloggerami, są elementy HIPS''a, jest kontrola nad połączeniami z siecią, a to wszystko przy bardzo oszczędnym podejściu do wykorzystania zasobów. W moim przekonaniu to obecnie jeden z nielicznych programów, za który jeszcze warto płacić.
Inna sprawa to czy AV jest w ogóle potrzebny? Jeśli tak, to z darmowych rozwiązań skłaniałbym się chyba ku BD, spośród komercyjnych zdecydowanie EAM, który ma niezłą promocję.
Skanery na żądanie to zawsze podstawa, podobnie jak dodatki do przeglądarki i soft do backup''u danych i/lub całego systemu.
Odpowiedz
#5
Jako dodatki do zabezpieczeń, dodaj MBAE i MCShield. Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
Geniusz napisał(a):Cześć. Polecam Ci Bitdefender Antivirus Free Edition + SpyShelter Firewallwedług mnie dobry pakiecik
Zestaw doskonały.
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
#7
Stregobor napisał(a):W każdym przypadku dochodzi MBAM/Hitman na żądanie + ewentualnie KeyScrambler. Czy przy tego typu zestawach potrzeba dodatków w postaci EMET czy MCShield?
EMET działa zupełnie inaczej niż MBAM/Hitman, a MCShield działa zupełnie inaczej niż EMET. Instalacja obu nie owocuje komplikacjami - programy się uzupełniają.

Rzuć okiem na ten temat:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, może jakieś informacje Ci się przydadzą - szczególnie jeśli chcesz zestaw darmowy. Również polecam Ci Bitdefendera, a jeśli chcesz zapłacić za SpyShelter Firewall... to byłby super zestaw Smile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości